Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Myš funguje až po kliknutí  (Přečteno 2248 krát)

simanunan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Myš funguje až po kliknutí
« kdy: 08 Února 2017, 21:30:43 »
Dobrý deň.
Mám na staršom notebooku Ubuntu 16. Mám problém s myšou. Vždy, keď s ňou chvíľu nehýbem, tak prestane fungovať a nabehne, až keď kliknem. Touchpad funguje v poriadku. Skúšala som viacero myší a mám pocit, že problém nastáva len pri tých lacnejších. Skúšala som zapojiť moju hernú myš a tá fungovala bez problémov, taktiež ešte jednu hernú a tá rovnako. No tri lacnejšie majú tento problém. Po pripojení tých herných však začali až do reštartu fungovať v poriadku aj tie lacnejšie.
Vedel by mi prosím niekto poradiť, čo s tým?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Myš funguje až po kliknutí
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2017, 23:48:21 »
Mam rovnaky problem ale nemal som dalsiu mys na porovnanie tak som to povazoval za vlastnost mysi.
Nemas tiez problem ze ti nahodne klika ine tlacidla? Napr. kliknem lavym na odkaz na stranke a namiesto aby ho otvorilo na inej karte tak reloadne stranku alebo otvori predchadzajucu zatvorenu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

simanunan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Myš funguje až po kliknutí
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2017, 00:10:09 »
Mam rovnaky problem ale nemal som dalsiu mys na porovnanie tak som to povazoval za vlastnost mysi.
Nemas tiez problem ze ti nahodne klika ine tlacidla? Napr. kliknem lavym na odkaz na stranke a namiesto aby ho otvorilo na inej karte tak reloadne stranku alebo otvori predchadzajucu zatvorenu.

No ja som tiež najprv myslela, že pôvodná (trochu staršia) myš je už pokazená a preto som kúpila novú. Až potom ma napadlo skúsiť tie herné.
Nie taký problém nemám.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Myš funguje až po kliknutí
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2017, 06:45:53 »
Takhle kdysi dávno fungovaly bezdrátové myšky. Aby šetřily baterii, tak usnuly a probudilo je kliknutí tlačítka....
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

simanunan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Myš funguje až po kliknutí
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2017, 14:52:05 »
Takhle kdysi dávno fungovaly bezdrátové myšky. Aby šetřily baterii, tak usnuly a probudilo je kliknutí tlačítka....
No prvá bola Bluetooth myš, ale všetky ostatné boli s káblom. :/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.