Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: LibreOffice - okraje stránky  (Přečteno 860 krát)

McKay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 264
LibreOffice - okraje stránky
« kdy: 02 Března 2017, 18:04:54 »
Zdravím lidi,
chtěl bych jsem se zeptat, jestli jde nějakým způsobem nastavit okraje stránky jen pro jednu konkrétní stránku. Jakože například Úvodní stránka bude mít okraje dejme tomu 2cm a druhá 1cm. Zatím když jsem to zkoušel se mi změnili okraje na všech stránkách.
Předem děkuji.

WeltRaum

  • Host
Re:LibreOffice - okraje stránky
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2017, 19:50:19 »
Citace
chtěl bych jsem se zeptat, jestli jde nějakým způsobem nastavit okraje stránky jen pro jednu konkrétní stránku
Dá sa to, ale je potrebné použiť Štýly a formátovanie >> Štýly strany (štvrtá ikonka zľava) a tu si vytvoriť nové štýly, ktoré budú mať definované rozloženia strán. Napr. pravý klik na Predvolený štýl >> Nový a v otvorenej tabuľke zadať názov pod ORGANIZÁTOR – napr. úvodná strana alebbo iný názov,  pod položkou STRANA zadať okraje. A takto si je možné vytvoriť rôzne štýly aj na každú stranu v dokumente, ako si ich pomenuješ, je na tebe. Všetky novovytvorené štýly sa objavia v ponuke pod Štýlom strany.

Citace
Jakože například Úvodní stránka bude mít okraje dejme tomu 2cm a druhá 1cm. Zatím když jsem to zkoušel se mi změnili okraje na všech stránkách.
Tak to je logické. Aby to tak nebolo, je nutné použiť zalomenie strán -  cez menu LO Vložiť >> Ručné zalomenie >> Zalomenie strany a tu vybrať vytvorený štýl. Napr. ak druhá strana má mať okraje 1 cm, tak treba umiestniť kurzor pred prvé slovo na druhej strane,   vybrať Ručné zalomenie a v ňom  vytvorený štýl. Po potvrdení sa strana prehodí tak,ako je nadefinovaný štýl.  A takto cez Štýly a Zalomenia strán je možné mať rôzne okraje aj nakaždej strane.

Otestuj to najprv pokusne na nejakom „dummy“ texte s niekoľkými stranami.  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.