Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu - nelze pokračovat v instalaci  (Přečteno 1709 krát)

sr71

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Kubuntu - nelze pokračovat v instalaci
« kdy: 09 Března 2017, 22:55:31 »
Prosím o radu v čem může být problém. vytvořil jsem si bootovací DVD a při pokusu o instalaci v kroku - viz příloha - nelze pokračovat dál (tlačítko pokračovat je neaktivní - nelze ho zvolit). Netuším proč. (nahoře je možné zaškrtnout jen tu druhou možnost)
« Poslední změna: 10 Března 2017, 09:24:25 od sr71 »

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Kubuntu - nelze pokračovat v instalaci
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2017, 04:42:35 »
Vkládejte obrázky v rozumné velikosti.. Tohle když člověk chce prohlédnout, tak aby měl 4k monitor, a i tak roluje jako divý... Přitom ani zdaleka  není potřeba takové rozlišení, zejména při tak mizerné kvalitě toho obrázku.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

sr71

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Kubuntu - nelze pokračovat v instalaci
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2017, 09:25:33 »
omlouvám se, zmenšil jsem :)

WeltRaum

  • Host
Re:Kubuntu - nelze pokračovat v instalaci
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2017, 10:32:30 »
V tomto kroku by mala byť ešte kontrola, či je na HDD dostatok miesta, či je dostupné pripojenie k netu a ak je to OK, mali by sa tam zobraziť také zelené fajočky. Tu na obrázku nič také nevidím.
Je iso súbor stiahnutý v poriadku?? Kontrola md5sum súhlasí??: http://wiki.ubuntu.cz/instalace/kontrola_md5?redirect=1

Aký typ inštalácie bol vybraný? Nainštalovať vedľa nejakého OS alebo Niečo iné (manuálne rozdelenie HDD)

sr71

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Kubuntu - nelze pokračovat v instalaci
« Odpověď #4 kdy: 10 Března 2017, 11:36:44 »
Soubor/instalační DVD v pořádku nejspíš bude protože na jiném PC instalace z něho proběhla. Typ instalace/kam instalovat se vybírá až v následném kroku. PC připojen zatím k netu není to by ale podle mě nemělo vadit. S tím místem na disku to asi možné je (kolik cca místa je potřeba na instalaci?), ale očekával bych že mi to napíše "není místo" nebo tak něco.

WeltRaum

  • Host
Re:Kubuntu - nelze pokračovat v instalaci
« Odpověď #5 kdy: 10 Března 2017, 12:17:29 »
S tím místem na disku to asi možné je (kolik cca místa je potřeba na instalaci?), ale očekával bych že mi to napíše "není místo" nebo tak něco.
Ak je problém s miestom na disku, tak sa inštalátor väčšinou ukončí. Postni sem výpis z terminálu z nabootovaného live:
Kód: [Vybrat]
sudo parted --list
Na inštaláciu je potrebných 10 GB - to je ale minimum, optimálne je 15 - 20 GB systém + na dáta (home) + swap alebo 15-20 GB systém + swap.

sr71

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Kubuntu - nelze pokračovat v instalaci
« Odpověď #6 kdy: 10 Března 2017, 21:48:37 »
Takže bylo to způsobeno zřejmě nedostatkem místa na disku. V jiném PC jsem disk zformátoval a pak už instalace pokračovala dál

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.