Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nabídka v Ubuntu Software  (Přečteno 2540 krát)

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Nabídka v Ubuntu Software
« kdy: 27 Února 2017, 11:54:10 »
Ahoj, co nabízí aplikace Ubuntu Software za software v Ubuntu 16.04? Chtěl jsem si nainstalovat nějaký správce hesel založený na Keepass.

- na http://packages.ubuntu.com jsem našel, že v klasických repozitářích je keepassx a keepass2
- v Ubuntu Software mi to zase nabízí pouze snapy keepassxc a keepassx-elopio, a to až po přihlášení do Ubuntu One

Jaká je dnes filosofie tohoto správce softwaru?
« Poslední změna: 27 Února 2017, 12:21:01 od a903user »

WeltRaum

  • Host
Re:Nabídka v Ubuntu Software
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2017, 12:44:48 »
Ubuntu Software je momentálne nanič a často vôbec nepoužiteľné. Nainštaluj si Synaptic a používaj na inštaláciu programov ten. Aplikácia keepassx sa nachádza aj v 16.04.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install keepassx
Je samozrejme možnosť inštalovať KeePassX aj cez cudzie zdroje: http://ppa.launchpad.net/eugenesan/ppa/ubuntu/pool/main/k/keepassx/, ale keďže je v oficiálnych zdrojoch, tak to nebude potrebné.

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Nabídka v Ubuntu Software
« Odpověď #2 kdy: 27 Února 2017, 14:28:36 »
Ubuntu Software je momentálne nanič a často vôbec nepoužiteľné.

Já chápu princip jak instalovat software v Ubuntu. Jde mi spíše o princip/filosofii kterou teď má Ubuntu Software. Balíčky která má v repozitářích nenabízí a naopak nabízí dva snapy...

Občas jsem někomu z uživatelů nabízel Ubuntu s tím, že je tam aplikace, kde najde většinu softwaru co by běžně potřeboval a teď jsem z toho sám jelen.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nabídka v Ubuntu Software
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2017, 15:28:48 »
Ono je potřeba mít nainstalované "správné" SW centrum (=balík software-center).
A ano, nové SW centrum (=balík gnome-software) je otřesné - hlavně že se snaží vypadat kchůl a in....
Přitom staré dobré Centrum SW funguje, stačí si ho doinstalovat:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install software-center
« Poslední změna: 27 Února 2017, 15:35:40 od juwa2 »

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Nabídka v Ubuntu Software
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2017, 08:21:45 »
Nutno říct, že to moc neodpovídá filosofii Ubuntu jako distribuce pro "běžný lid". Každý normální uživatel uvidí centrum softwaru a bude si v něm hledat. Když tam nic nenajde, tak prohlásí Ubuntu za šmejd a je po všem.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nabídka v Ubuntu Software
« Odpověď #5 kdy: 28 Února 2017, 08:46:57 »
Souhlasím - taky mě netěší kam se to teď ubírá. Ve srovnání s pár léty nazpět je to bída, poněkud  to "mrkvosoftovatí".  :(

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Nabídka v Ubuntu Software
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2017, 09:05:40 »
Souhlasím - taky mě netěší kam se to teď ubírá. Ve srovnání s pár léty nazpět je to bída, poněkud  to "mrkvosoftovatí".  :(
Ono bez klikacích nástrojů se Linux desktop nikdy běžným uživatelům nepřiblíží, ale musí to fungovat. Jak všude všem vysvětluji jak by jim Ubuntu krásně sloužilo a tohle je rána pod pás. :)

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Nabídka v Ubuntu Software
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2017, 18:30:49 »
Citace
jak by jim Ubuntu krásně sloužilo a tohle je rána pod pás
Stále je možnosť ponúknuť 14.04 LTS. Je slušne vychytané a podporované do 2019  ;)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Amigo

Re:Nabídka v Ubuntu Software
« Odpověď #8 kdy: 02 Března 2017, 21:16:21 »
Měl jsem 14.04 LTS, ale podpora spočívala v tom, že správce aktualizací nabízel už jen update na 16.04 tak dlouhu až jsem podlehl, a v ten moment nemůžu připojit BT myš, (a není to noname, je to MS designer mouse), ani sluchátka a taky žádný noname.
Asus Zenbook UX433FA, Xubuntu 22.04, 
Powerbook G4/1.67GHz, MOS 3.17
Amiga600, Fúria EC020,

WeltRaum

  • Host
Re:Nabídka v Ubuntu Software
« Odpověď #9 kdy: 02 Března 2017, 21:28:07 »
Měl jsem 14.04 LTS, ale podpora spočívala v tom, že správce aktualizací nabízel už jen update na 16.04 
To je dosť prehnane povedané  :) Aktualizácie si určite dostával a to, že je možnosť povýšiť systém bolo len informatívne. Toto sa ale dá pekne nastaviť v Zdrojoch softvéru >> Aktualizácie a tu pri: Upozorniť ma na novú verziu Ubuntu zafajknúť NIKDY. Problém vyriešený.
Citace
....až jsem podlehl, a v ten moment nemůžu připojit BT myš, (a není to noname, je to MS designer mouse), ani sluchátka a taky žádný noname
To je riziko povyšovania  systému. Vždy uprednostňujem čistú inštalaciu.  ;)

Amigo

Re:Nabídka v Ubuntu Software
« Odpověď #10 kdy: 10 Března 2017, 22:20:14 »
Tak ta instalace byla čistá, teda mám /home extra partirion a ten jsem nechal v klidu, instaloval se jen systém. A protože jsem pouhý mírný začátečník netvrdím že je všechno košer.
Asus Zenbook UX433FA, Xubuntu 22.04, 
Powerbook G4/1.67GHz, MOS 3.17
Amiga600, Fúria EC020,

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.