Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak vynutit přepnout konkrétní grafiku?  (Přečteno 1834 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Jak vynutit přepnout konkrétní grafiku?
« kdy: 13 Března 2017, 17:49:28 »
Mám Xubuntu 14.04.3 plně aktualizované na ntb Sony Vaio

Kód: [Vybrat]
tgf@tgf-VGN-Z31XN-B:~$ lspci -v | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07) (prog-if 00 [VGA controller])
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation G98M [GeForce 9300M GS] (rev a1) (prog-if 00 [VGA controller])

Jádro 3.19.0.80, driver nVidia 304.134 via dodatečné ovladače v centru SW a aktualizací

Pokus nainstalovat Prime: Užívaná Intel -- Přepnout grafiku -- budeš odhlášen -- budiž -- maličko chroupl HDD a nic. Pořád detekce Intel, po odhl. či restartu beze změn.

Jak mám ntb donutit, aby jel na nVidii ? ? ?

A ještě by mě zajímalo, jak zpětně zjistit v terminále, jaký driver používám. Na
Kód: [Vybrat]
modinfo nvidia že prý modul nenalezen, ale v lspci -v jasně napsán ...
« Poslední změna: 13 Března 2017, 17:52:50 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Jak vynutit přepnout konkrétní grafiku?
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2017, 18:07:20 »
Ja to kontrolujem takto
Kód: [Vybrat]
glxinfo|grep -i "OpenGL vendor"|grep -i "nvidia\|intel"Co myslis tymto?
Kód: [Vybrat]
Pokus nainstalovat Prime:Postup prepinania cez nvidia-settings?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jak vynutit přepnout konkrétní grafiku?
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2017, 20:42:44 »
V nvidia settings zadny prepinac nemam. Presto, ze jsem ho ve screenshotech v nejakych navodech videl, ze tam je. Jen z ikony z panelu je volba jednoduche prepnuti a to jsem tim myslel ...

Mozna jsem neco udelal spatne - uvital bych navod na overeny postup. Jak se vseho (kolem te grafiky - nvidia driveru i prime) totalne zbavit a presne co, jak a v jakem poradi na cisto instalovat.

Jinak pochopil jsem dobre, ze varianta Bumblebee uz od verze 14.04 se nepouziva? A jestli jo, tak co je lepsi?
« Poslední změna: 13 Března 2017, 20:44:18 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Jak vynutit přepnout konkrétní grafiku?
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2017, 22:37:34 »
Instalacia nvidia je iba v tom ze ides do nastavenia systemu-softvare & updates-dodatocne ovladace. Das mu cas aby vyhladal ktore su k dispozicii a zakliknes ktory chces. On ho stiahne a nainstaluje spolu s nvidia-settings a prime.
Mozes vyskusat odinstalovat nvidia ovladac(len si daj pozor aby ti nezobral zo sebou aj cast systemu). Potom nechaj precistit system pomocou
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get autoremoveTam by si mal vidiet ako sa odobera nvidia-settings a prime. No a vyskusaj instalaciu znova.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jak vynutit přepnout konkrétní grafiku?
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2017, 08:27:50 »
To jsem nevedel, ze prime se instaluje rovnou s propridrivery. Kazdopadne jsem v nvidia settings ten prepinac prime, ktery jsem na screenshotech videl jako prvni volbu, nemel. Tak jsem dle navodu zde na wiki instaloval prime via terminal, objevila se mi ikona (asi 20 x vetsi, nez by mela byt) v leve casti panelu, kde po kliknuti mysi byly 3 radky v anglictine:
Kód: [Vybrat]
Momentalne uzivana grafika
----------------------------------
Jednoduche prepnuti
nVidia Settings

No a pokus o prepnuti uz jsem popsal. Takze jestli se to da vynutit pres prikazy v terminalu?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Jak vynutit přepnout konkrétní grafiku?
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2017, 09:11:39 »
Mozes vyskusat toto
http://askubuntu.com/questions/459315/how-can-i-switch-back-to-nvidia-card-from-intel-with-nvidia-prime

Nechcem ta zavadazat ale zda sa mi ze ked som skusal rozbehat bumblebee(neviem ci sa to tykalo aj prime) tak sa mi zda ze GK musela mat podporu optimus. Co podla nvidia stranky tvoja karta nema.
Tvoja karta
http://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-9300m-gs
moja karta kde si mozes o optimus pracitat
http://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-940m

Tak skus si nieco o tom vygooglit aby si sa nepokusal o nieco co nejde. Snad sa mylim.
Ak by to ale bola pravda tak by pre teba asi bolo najlepsie tu intel zakazat a pouzivat iba nvidia.(alebo opacne)

P.s Mozno aj preto sa ti v nvidia-settings neukazuje ten prepinac.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jak vynutit přepnout konkrétní grafiku?
« Odpověď #6 kdy: 15 Března 2017, 10:39:39 »
Zakázat jak?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Jak vynutit přepnout konkrétní grafiku?
« Odpověď #7 kdy: 15 Března 2017, 11:55:44 »
V biose nemas moznost vybrat grafiku? Inak hladal som nieco o tvojom ntb a nic nenachadzam v spojeni s prime. :(
Ako vyzera tvoj /etc/X11/xorg.conf po cistej instalacii nvidia?


P.s Este ma tak napadlo. Nemas UEFI a zapnuty secureboot? Ked som to skusal tak som zistil ze ovladace z repozitara nemaju podpis originality a UEFI ich odmietne pri starte nahrat.
« Poslední změna: 15 Března 2017, 12:18:00 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jak vynutit přepnout konkrétní grafiku?
« Odpověď #8 kdy: 15 Března 2017, 13:47:18 »
HW jde vypnout pouze nVidia - duvod proc tohle resim, je vyzkouset prave tento chip, kde je podeureni na vadu. Takze jsem ho potreboval vynutit na nesvobodnych driverech a zatizit. Nicmene dle patrani a vyjadreni Sony se bude pravdepodobne o jeden ze serie chipu nVidia s tovarni vadou. Bohuzel 4leta lhuta pro bezplatny servis jiz davno vyprsela ...

UEFI nema - puvodni OS WVista ...

Tak Vaia byly vzdycky trochu exoti a jejich divize je snad uz nejaky patek zrusena ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.