Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dvojklik, okraje okna  (Přečteno 1272 krát)

Zdendoslav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Dvojklik, okraje okna
« kdy: 19 Března 2017, 22:01:56 »
Lubuntu 16.04

Prosím, je vůbec možné nastavit rychlost dvojkliku? (Můžu nastavit akceleraci myši, autorepeat ale dvojklik ne. Defaultně je pro mě moc rychý, téměř nepoužitelný). Třeba v nějakém ini souboru, když to nejde z nastavení klávesnice a myši.

Lze v nastavení pracovní plochy změnit šířku rámečku okna? Lze nastavit kdeco ale toto jsem nenašel. Hlavně vlevo a vpravo, pokud chci okno roztáhnout, tak se trfit myší do rámečku o šířce jednoho pixelu je celkem o nervy.

Předem díky a sorry za stupidní dotazy, ale nikde jsem to nenašel. U Linuxu bych chtěl zůstal, ale musí dělat to, co chci já.
Zdeněk

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Dvojklik, okraje okna
« Odpověď #1 kdy: 20 Března 2017, 18:00:46 »
Dobry den,

k 2. otazke: Lubuntu pouziva LXDE? Skusil by som hladat subory temy, a v textovom editore zmenit hodnotu: border.width: 1

Lubuntu pouziva myslim OpenBox temy, hladaj teda config tej temy niekde v priecinku openbox alebo googli kde sa su tie temy na lubuntu ulozene.

tu je potom zaujimavy link, mozno pomoze: https://www.maketecheasier.com/theme-up-lubuntu/

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Dvojklik, okraje okna
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2017, 12:33:38 »
Na dvojklik skus toto:

Find the hidden text file ".gtkrc-2.0" in your home directory. If it does not exist, create it. If it does exist, read it before you proceed -- it may advise you to use ".gtkrc-2.0.mine" instead.


Add the following line:

Kód: [Vybrat]
gtk-double-click-time=1000
That increases the allowed interval between two clicks from its default (250 milliseconds) to a full second (1000 milliseconds).

Save file & logout & login to test the change.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.