Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalace driveru Nvidia  (Přečteno 5670 krát)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:instalace driveru Nvidia
« Odpověď #25 kdy: 25 Března 2017, 15:40:53 »
gigabyte ga-f2a75m-hd2

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:instalace driveru Nvidia
« Odpověď #26 kdy: 26 Března 2017, 08:43:57 »
Výsledek je zatím takový, že jsme odinstalovala všechny nvidia drivery a mám jen nouveau.
Je možné, že tam dochází k nějakému konfliktu, i když je nouveau na blacklistu.

Citace
ERROR: The Nouveau kernel driver is currently in use by your system.  This driver is incompatible with the NVIDIA driver, and must be disabled before proceeding.  Please consult the NVIDIA driver README and your Linux distribution's documentation for details on how to correctly disable the Nouveau kernel driver.
-> For some distributions, Nouveau can be disabled by adding a file in the modprobe configuration directory.  Would you like nvidia-installer to attempt to create this modprobe file for you? (Answer: No)
ERROR: Installation has failed.  Please see the file '/var/log/nvidia-installer.log' for details.  You may find suggestions on fixing installation problems in the README available on the Linux driver download page at www.nvidia.com.

Používám tedy jen Nouveau a budu čekat, zda se to kousne nebo ne...
Pokud ano, tak se mi asi prostě nekamarádí hardware a budu muset používat grafiku, co je v desce.
Prý není zase tak špatná, tak mi teď není jasné, proč jsem kupovala 'lepší'.  ;D  :o

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:instalace driveru Nvidia
« Odpověď #27 kdy: 26 Března 2017, 12:55:01 »
Ked budes mat este niekedy chut skusat ovladac nvidia tak po nainstalovani skus skontrolovat ci mas ten noveau zakazany v blacklist. Mozno ho ta automaticka instalacia nezakazovala.

Co sa tyka toho bios, nenasiel som tam secureboot. To nastavenie secure co tam mas je len heslo pre vstup do bios a spustenie systemu. Ak by si nastavila heslo na samom spodku toho obrazku co si dala tak by ta polozka secure zacala blokovat vstup do bios alebo systemu.(podla nastavenia)

Ovsem v sekcii peripherals mas nastavenie pre predvolenu graficku kartu. Mozno by som sa skusil pohrat aj s tym. Mas prednastaveny north bridge tak skus south bridge. Inak mas pekne popisany bios v manualy.
Len si treba dat pozor aby si si nezakazala default kartu. Neviem ci by potom zobrazovala bios. Ale snad ano.

P.s Ta nvidia ti bios zobrazuje spravne aj ked v ubuntu nejde?
Ak chces kopirovat do translatora tak tu je elektronicky.
Kód: [Vybrat]
download.gigabyte.eu/FileList/Manual/mb_manual_ga-f2a75m-hd2_e.pdf
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re:instalace driveru Nvidia
« Odpověď #28 kdy: 26 Března 2017, 21:55:59 »
Možná bych vyzkoušel jiný typ geoforce jesli se bude chovat stejně. Zatím pořád používám starý C2d a tak mám grafiku jenom jednu :) Už je to pár let co jsem podobný problém řešil u kamaráda. Tam pomohlo jedině někde vygooglené:

zkontrolovat jestli je nainstalovaný pkg-config

Kód: [Vybrat]
echo options nouveau modeset=0 | sudo tee -a /etc/modprobe.d/nouveau-kms.conf
Kód: [Vybrat]
sudo update-initramfs -u
vymazání xorg.conf
restartovat do nouzového režimu a nainstalovat
Kód: [Vybrat]
apt-get install nvidia-current
Ale je to již dlouho tak nevím jestli je odstranění nouveau v současné době aktuální a nutné. To by musel posoudit někdo zkušenější jako Tibor.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:instalace driveru Nvidia
« Odpověď #29 kdy: 26 Března 2017, 23:06:26 »
Instalacia nvidia je alchymia. Bud to ide na prvy krat alebo treba hladat podla konkretneho HW a SW.
Tiez ak sa to podari na prvy krat tak zacnu problemy ako u mna
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=75658.msg542326#msg542326
a asi u vsetkych tearing.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.