Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Thunderbird + gmail - Nefunkční přihlášení k smtp serveru  (Přečteno 1888 krát)

WombatMFF

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Ahoj,

poradit se zprovozněním smtp.gmail.com serveru v Thunderbirdu. Z nějakého záhadného důvodu na mě zčista jasna při odesílání mailu začalo vyskakovat okno s přihlášením k Gmailu (jméno i heslo bylo vyplněno Thunderbirdem) . Přihlášení jsem odklikl.

Následně Google napsal, že bylo přihlášení kompromitováno a že mám změnit heslo. To jsem udělal. Následně jsem změnil heslo i v Thunderbirdu. Maily mi Thunderbird stále stahuje v pořádku, ale při pokusu o odeslání čehokoliv pomocí googlího smtp vyskočí oknu s přihlášením k Gmailu, které sice "animuje" kliky, ale jinak nereaguje.

Hledal jsem na jiných forech a zdá se, že podobný problém nůže způsobovat 2 kroková autourizace - Tu mám ale vypnutou.

Thunderbird nereaguje ani na povolení "méně zabezpečených aplikací v Google security"

Nevíte někdo, co s tím?

PS: Používám
  • Ubuntu 16.04
  • Thunderbird 45.8.0
  • IMAP, port 993, zabezpečení SSL/TLS, OAuth2
  • SMTP, port 465, zabezpečení SSL/TLS, OAuth2

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Thunderbird + gmail - Nefunkční přihlášení k smtp serveru
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2017, 15:39:49 »
Jako první zkus použít nejnovější TB (aktuálně 52.0.1)

WombatMFF

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re:Thunderbird + gmail - Nefunkční přihlášení k smtp serveru
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2017, 16:20:33 »
Ahoj juwa2,

ano, tohle pomohlo. Nějak mě vůbec nenapadlo, že by verze Thunderbirdu z officeálních repositářů nemusela stačit. Takže pro ostatní:

Přidal jsem oficiální Mozzilý PPA a neinstaloval aktualizace:
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-security/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.