Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunguje klávesnice  (Přečteno 2708 krát)

coxy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Nefunguje klávesnice
« kdy: 16 Června 2017, 10:27:33 »
Dobrý den, právě jsem doinstaloval Ubuntu 16.04.02 na notebook ASUS E200HA a problém je v tom, že nefuguje klávesnice (ani při instalaci). Používám softwarovou klávesnici. Nainstalovatl jsem všechny aktualizace a pokaždé když zmáčknu libobovolnou klávesu tak se mi vyhodí okno, kde mám na výběr uspat, restartovat, vypnout. Děkuji za rady.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nefunguje klávesnice
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2017, 11:11:53 »
Skus pozriet tento navod, cast BIOS setup bod USB configuration. Je to pre iny asus ale za vyskusanie nic nedas.
https://linuxfetishism.wordpress.com/2016/10/28/instructions-to-install-ubuntu-based-linux-distribution-on-asus-e200ha/
Kód: [Vybrat]
Under Advanced tab, USB Configuration -> USB Controller Select set to EHCI otherwise mouse and keyboard will not work
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

coxy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Nefunguje klávesnice
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2017, 11:39:48 »
Skus pozriet tento navod, cast BIOS setup bod USB configuration. Je to pre iny asus ale za vyskusanie nic nedas.
https://linuxfetishism.wordpress.com/2016/10/28/instructions-to-install-ubuntu-based-linux-distribution-on-asus-e200ha/
Kód: [Vybrat]
Under Advanced tab, USB Configuration -> USB Controller Select set to EHCI otherwise mouse and keyboard will not work

Děkuji za radu, ale tohle jsem už zkoušel předtím a bohužel nefunguje  :( Nevím co s tím. Nechci tam Windows 10.

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 622
Re:Nefunguje klávesnice
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2017, 13:01:42 »
Pomohlo by toto?
sudo apt-get install florence
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Nefunguje klávesnice
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2017, 13:07:01 »
Citace
právě jsem doinstaloval Ubuntu 16.04.02
Skúšal si pred inštaláciou Live?
Citace
cast BIOS setup bod USB configuration
V jednej diskusii chlapík odporučil urobiť update BIOS - pozri TU "1 Answer". Samozrejme pred tým zálohu resp. ISO.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

ramael

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 622
Re:Nefunguje klávesnice
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2017, 13:12:54 »
Aha, asi jsem nepochopil zadání.
https://wiki.debian.org/InstallingDebianOn/Asus/E200HA

Configuration

Keyboard

This shouldn't be necessary, but if your keyboard layout isn't correctly loaded run setxkbmap pt (adapt to your keyboard layout) and add it to ~/.profile to execute it at every login.
Lenovo: ThinkPad X380 Yoga
MeWe  Joutůůůůb

coxy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Nefunguje klávesnice
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2017, 13:28:59 »
Citace
právě jsem doinstaloval Ubuntu 16.04.02
Skúšal si pred inštaláciou Live?

Citace
cast BIOS setup bod USB configuration
V jednej diskusii chlapík odporučil urobiť update BIOS - pozri TU "1 Answer". Samozrejme pred tým zálohu resp. ISO.

Zkoušel a taky nešlo psát a BIOS je aktuální.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.