Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mrzne při vypnutí/restartu  (Přečteno 1188 krát)

jaroslav.samson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Mrzne při vypnutí/restartu
« kdy: 18 Srpna 2017, 12:58:05 »
Dobrý den, mam problém s vypnutím nebo restartem Xubuntu 16.04 na PC Lenovo ideapad-100-15IBY  Není to pravidlo, ale většinou po stisku tlačítka vypnout/restartovat se vypne GUI začne se točit kolečko znázorňující že se neco děje, pak se točit přestane a nic se dál neděje. Musím vypnout PC natvrdo. Nevíte v čem bude chyba? Děkuji mnohokrát za každou nápovědu!

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Mrzne při vypnutí/restartu
« Odpověď #1 kdy: 18 Srpna 2017, 14:33:08 »
Ked sa toci kolecko tak stlac ESC, malo by ti vypisat co sa deje/vypina. Aspon ubuntu to tak ma tak snad to bude aj v xubuntu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jaroslav.samson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Mrzne při vypnutí/restartu
« Odpověď #2 kdy: 19 Srpna 2017, 08:56:08 »
 :) mrzne to pri "Reached target shutdown" ... :-\

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Mrzne při vypnutí/restartu
« Odpověď #3 kdy: 19 Srpna 2017, 09:41:29 »
Hmm, tak na toto mi vyhodilo viac roznych rieseni. Takze tazko poradit ktore by mohlo zabrat u teba. Mozem len poradit dat do googlu "Reached target shutdown xubuntu" a skusat.
Bolo tam nieco s parametrom nomodeset, zakazat swap, dat na backlist ovladac asi wifi, vypinat cez terminal ... . Tiez je to niekolko krat hlasene ako bug.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Zajic543

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:Mrzne při vypnutí/restartu
« Odpověď #4 kdy: 24 Srpna 2017, 21:02:30 »
:) mrzne to pri "Reached target shutdown" ... :-\
 To je hrozně vágní pojem, viníka bych tipoval na systemd. Z grubu bych vymazal quiet splash, aby se ti při ukončení ukázalo více infa a prohledal logy týkající se systemd.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.