Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s notify-osd  (Přečteno 1329 krát)

deathfish

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 65
problém s notify-osd
« kdy: 23 Října 2017, 21:40:13 »
Ubuntu 16.04, Classic GNOME Flashback. Motiv: Ambiance
pokud přeinstaluji notify-osd
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get --reinstall install notify-osdtak se mi zobrazuje notify správně, např. na ikoně zvuku když roluji na myši kolečkem, tak se zobrazí v pravém horním rohu podlouhlé tmavé informační okno a zobrazuje stav hlasitosti, nebo připojení k síti atd...
Ale po restartu se zobrazují velká bílá informační okna s barevnými ikonami ( u zvuku a podsvětlení displeje - nic ).
Jak docílím aby se i po restartu zobrazovaly ty černé notifikační okna?
Pravděpodobně je to následek instalace a odinstalace prostředí Mate, i po odinstalaci zůstala animace Mate při vypínání systému a při přepínání uživatelů - také bych rád uvedl do původního nastavení, ale jak ?   :o

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:problém s notify-osd
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2017, 22:03:15 »
Jak už jsi ostatně zjistil, "přehození prostředí tam a zpátky" nezůstane úplně bez následků. Cesta k nápravě vede přes reinstalaci - bohužel.   A příště si podobné experimenty (bez zálohy systému) raději důkladně rozmysli.
---------------------------------
Ano, vím, že se nikde nepíše, že by změna prostředí byla problematická, že je to naopak snadné a bez problému.
Ale jak sám vidíš...  Osobně mám tutéž zkušenost - proto jsem při takovýchto akcích maximálně obezřetný.
---------------------------------
A s notify-osd to nijak nesouvisí. To slouží k něčemu jinému (=zobrazování informačních bublin). Takže tu reinstalaci jsi dělal úplně zbytečně...
« Poslední změna: 23 Října 2017, 22:06:59 od juwa2 »

deathfish

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 65
Re:problém s notify-osd
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2017, 07:34:04 »
Citace
A s notify-osd to nijak nesouvisí. To slouží k něčemu jinému (=zobrazování informačních bublin). Takže tu reinstalaci jsi dělal úplně zbytečně...

po reinstalaci notify-osd = informační bubliny jsou černé, průhledné, úzké, nádherné...
ale po restartu "se to přepne" a =  informační bubliny jsou bílé, velké, hnusné...

Když jsem instalací Mate přepsal původní grafické prvky, nešlo by instalací "něčeho původního" vše přepsat na původní motiv ?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:problém s notify-osd
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2017, 07:53:19 »
Však to vyzkoušej - můžeš si doinstalovat jaký motiv chceš, jsou jich k dispozici stovky. Třeba se náprava povede - nebo naopak, výsledkem bude ještě větší "kočkopes" než tam máš nyní...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.