Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problikávání a mizení panelu  (Přečteno 1964 krát)

Chaser_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Problikávání a mizení panelu
« kdy: 07 Ledna 2018, 08:58:01 »
Dobrý den,
jsem úplný začátečník s Ubuntu a vyskytl se mi dost podivný problém s verzí 16.04 LTS. Vždy, když se systém spouštěl, ukázalo se ještě před plochou spousta "zelených OK hlášek" (asi že se vše načetlo v pořádku). Ale dnes, když jsem systém spustil, tak naběhlo jen pár řádku (žádné zelené OK). Systém sice naběhl, ale nemůžu spustit nic přes postranní panel, protože jakmile na panel najedu myší, na pár vteřin zmizí, zobrazí se jen prázdná plocha, a pak se to vrátí vše zpět. Ale jde o to, že vlastně nemohu nic spustit.
Všude jsem našel rady, ať napíšu nějaké příkazy skrze Dash (nevím jestli to píšu správně), ale tam se nedostanu kvůli probliknutí.

Když jsem se přihlásil jako host, dělalo to to samé. Ubuntu prý zaznamenalo vnitřní chybu a vyhodilo nějakou hlášku, ve které stálo:
-------------------------------------------------------------------------
ExecutablePath
- /usr/bin/compiz
Package
- compiz-core 1:0.9.12.2+16.04.20160823-0ubuntu1
ProblemType
- crash
Title
- compiz crash with SIGSEGI
.tmp.unity_support_test0
- Error: (Errno13) operace zamítnuta
A pak ještě spoustu dalších řádek
----------------------------------------------------------------------------
Moje specifikace, pokud je potřeba:
Notebook MSI
Ubuntu 16.04.
Core i5
RAM: 4 GB
Grafika (nemám ovladače ke své ATI, tak si myslím že to jede na sdílenou, nejspíše Inteláckou).

Děkuji za každou radu.
« Poslední změna: 07 Ledna 2018, 10:34:07 od Chaser_ »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2018, 12:53:34 »
Vyskusaj ctrl+alt+t to by malo spustit terminal. Do terminalu zadaj
Kód: [Vybrat]
nautilusto by malo spustit spravcu suborov. V nom daj ctrl+h to by malo zobrazit skryte subory, to su tie s bodkou na zaciatku (ak ich nemas zobrazene). Tam najdi adresar .compiz alebo .compiz-1 a premenuj ho. Po tomto sa odhlas alebo restartuj. Po spusteny by sa mal vytvorit novy adresar compiz s novym cistym nastavenim. Ak mas chybu iba v nastaveniach compiz tak po tomto by mal fungovat, ak bude chyba pretrvavat bude treba preinstalovat bud cely system alebo len casti tykajuce sa compiz a desktop. Zalezi aka velka chyba je v systeme.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Chaser_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2018, 14:16:46 »
Po přejmenování .compiz se mi po restartu objevily 2 složky s takovým názvem (jedna ta přejmenovaná a jedna nový s názvem .compiz). Chyba přetrvává.

Nenapadá někoho ještě něco, abych nemusel hned celý systém přeinstalovávat?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2018, 14:42:19 »
Po přejmenování .compiz se mi po restartu objevily 2 složky s takovým názvem (jedna ta přejmenovaná a jedna nový s názvem .compiz). Chyba přetrvává.

Nenapadá někoho ještě něco, abych nemusel hned celý systém přeinstalovávat?
Tak ten compiz odinstaluj.

Chaser_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2018, 16:28:13 »
Po přejmenování .compiz se mi po restartu objevily 2 složky s takovým názvem (jedna ta přejmenovaná a jedna nový s názvem .compiz). Chyba přetrvává.

Nenapadá někoho ještě něco, abych nemusel hned celý systém přeinstalovávat?
Tak ten compiz odinstaluj.

Compiz jsem tedy odinstaloval, ale (jak se asi dalo čekat), tak mi zmizel ten horní i postranní panel a já jsem se v tom pak už nevyznal, tak jsem compiz nainstaloval zpátky, že se třeba opraví novou instalací. Ale nestalo se.

Jinak nemám problém s tím nainstalovat systém znova (mám už připravenou flasku), ale jen jsem chtěl vědět, jestli někoho napadá, jak to opravit bez nutnosti přeinstalovat systém. Mám strach, aby to nedělalo v novém systému taky, nebo aby se mi to po nějakém čase vrátilo a já nebudu znát příčinu.

jancerveny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2018, 19:37:44 »
Mě se děje totéž. Li16.04  LTS. Navíc ještě nešlo restartovat ani vypnout. Pokud jsem to chtěl udělat, plocha jenom problikla a nic se nedělo. Vyřešil jsem to tedy rebootem ale ouha, po nainstalování aktualizací se to objevilo znovu... Takže stejný problém, stejné řešení po druhé...  :-\ No tak teď odmítám aktualizace a čekám co z toho bude.

Někdo nějaký nápad nebo informaci k tomu?

Chaser_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2018, 13:37:08 »
Mě se děje totéž. Li16.04  LTS. Navíc ještě nešlo restartovat ani vypnout. Pokud jsem to chtěl udělat, plocha jenom problikla a nic se nedělo. Vyřešil jsem to tedy rebootem ale ouha, po nainstalování aktualizací se to objevilo znovu... Takže stejný problém, stejné řešení po druhé...  :-\ No tak teď odmítám aktualizace a čekám co z toho bude.

Někdo nějaký nápad nebo informaci k tomu?

No já osobně jsem zkoušel nějaké příkazy jak to opravit a mám poct, že se to postupně totálně poj*****. Takže já budu reinstalovat.

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2018, 11:23:48 »
Mi to při zadání Nautilus do terminálu vyhodilo toto:

(nautilus:5236): GLib-GIO-CRITICAL **: g_dbus_interface_skeleton_unexport: assertion 'interface_->priv->connections != NULL' failed

(nautilus:5236): GLib-GIO-CRITICAL **: g_dbus_interface_skeleton_unexport: assertion 'interface_->priv->connections != NULL' failed

(nautilus:5236): Gtk-CRITICAL **: gtk_icon_theme_get_for_screen: assertion 'GDK_IS_SCREEN (screen)' failed

(nautilus:5236): GLib-GObject-WARNING **: invalid (NULL) pointer instance

(nautilus:5236): GLib-GObject-CRITICAL **: g_signal_connect_object: assertion 'G_TYPE_CHECK_INSTANCE (instance)' failed
mamka@mamka-ThinkPad-SL510:~$ ^C


přejmenování složky compiz bez  úspěchu


« Poslední změna: 11 Ledna 2018, 11:37:16 od potroublo »

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #8 kdy: 11 Ledna 2018, 16:13:56 »
Dostala se mi informace od mého kolegy, že ho trápí stejný problém na Ubuntu 16.04. Po aktualizaci systému bliká launcher, nelze nic spustit a nejde restartovat ani vypnout. Zatím to vyřešil tak, že přeinstaloval systém a zakázal update OS. Pokud ten update nebude opraven, tak nejen jemu, ale ostatním doporučím Ubuntu 16.04 GNOME, které sám k velké spokojenosti používám. Případně počkat už na Ubuntu 18.04.

Stejný problem se objevil i na "askubuntu.com":
https://askubuntu.com/questions/992466/after-update-and-reboot-on-ubuntu-16-04-lts-launcher-icons-blink-out-and-refresh?noredirect=1
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #9 kdy: 16 Ledna 2018, 11:42:23 »
Vyřešil jsem to přeintalováním bez aktualizace a chtěl bych se zeptat, jestli je to už vyřešené. Nerad bych aktualizoval a znovu to zbořil.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #10 kdy: 16 Ledna 2018, 15:09:50 »
Odporucil by som
http://tipsonubuntu.com/2016/07/30/create-system-restore-points-ubuntu-16-04/
dokaze to aj do buducnosti usetrit kopu starosti.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #11 kdy: 16 Ledna 2018, 18:50:41 »
Děkuji za odpověď, ale jsem jen obyčejný BFU bez znalosti angličtiny. Je to hloupé, ale v mém věku jsem se přes veškerou snahu naučil objednat v Kanadě kafe a dostat se do ZOO. Pokud bych mohl poprosit o český návod, byl bych rád. Jinak počkám na 18.04.  Děkuji za ochotu. Vyřešeno, díky za návod
« Poslední změna: 17 Ledna 2018, 17:52:07 od potroublo »

Chaser_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Problikávání a mizení panelu
« Odpověď #12 kdy: 04 Února 2018, 15:07:32 »
Mě pomohla nejspíše aktualizace, pár dní po ní to prostě problikávat přestalo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.