Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu na Notebook HP Compoaq 6730s  (Přečteno 1665 krát)

radim_huczala

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Instalace Ubuntu na Notebook HP Compoaq 6730s
« kdy: 27 Června 2018, 17:24:29 »
Dobrý den přátelé,

chci se vás zeptat, zdali má někdo z vás zkušenosti s instalací ubuntu na notebook Hawlet - Packard Compaq 6730s a HP Compaq Presario C700. Zkoušel jsem na oba NB instalovat z prostředí Win7 spuštěním wubi.exe ubuntu 11.10, to se mi podařilo, ale na počítači Compaq 6730s mi nefungovala půlka hardwaru, zvláště wifi karta Broadcom, verzi 14.10 se mi pomocí wubi.exe nepodařilo nainstalovat vůbec, nakonec jsem na Compaq 6730s nainstaloval pomocí wubi.exe (z Win7 32 Bit Professional SP1) ubuntu 12.04 LTE, bohužel samozřejmně že systém nerozpoznal wifi kartu a tak jsem bez připojení k internetu a z toho vyplývajících nepříjemností. Ovladače na tento NB jsem na internetu nenašel ani ovladače přímo na wifi síťovou kartu. Můžete mi někdo poradit, má někdo z vás kladné zkušenosti s provozem ubuntu na tomto počítači ? Jakou verzi mi doporučujete  aby PC plnohodnotně fungoval ?
Chci 32 bitovou verzi, mám verze počínaje 9.04 až 16.10 vše v i386 a desktop verzi.
Nebo mám na PC instalovat jinou distribuci linuxu ? Jaká distribuce ubuntu (linuxu) je pro můj počítač vhodná, aby byl počítač plnohodnotně využitelný, nebo kde mám sehnat ovladače ? Děkuji. Huczala

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Instalace Ubuntu na Notebook HP Compoaq 6730s
« Odpověď #1 kdy: 27 Června 2018, 17:52:11 »
Instalaci přes wubi nepoužívej, od toho už se dávno upustilo. Abys vyzkoušel distribuci která ti bude fungovat, nemusíš instalovat nic. Každé distro lze přeci vyzkoušet v live režimu a pokud ti už tam něco nefunguje, nemá smysl se o instalaci pokoušet. Vytvoř si multiboot flešku (pomocí Yumi), nahaž tam 20 různých dister a postupně je zkoušej. Které ti bude nejlépe vyhovovat, to pak klasicky! nainstaluj.
Já bych to tipoval na U14.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.