Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Panorama  (Přečteno 27982 krát)

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Panorama
« Odpověď #25 kdy: 03 Dubna 2007, 15:14:26 »
Jestli někdo můžete do Windows, zkuste ten Autostitch. Případně ho zkusit ve wine.

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Panorama
« Odpověď #26 kdy: 03 Dubna 2007, 15:30:41 »
to Radix : Chtělo by to stejné zdrojové fotky a pak porovnat výsledek.
Máš něco po ruce, co bys tu mohl linknout ?
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Panorama
« Odpověď #27 kdy: 03 Dubna 2007, 15:34:29 »
Momentálně nemám.

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Panorama
« Odpověď #28 kdy: 03 Dubna 2007, 15:45:52 »
WOW! tak to je supa, autostitch som spustil uplne pohodlne cez wine (verzia 0.9.34). stacilo stiahnut iba to demo a ulozit na disk. nevyzaduje to ani instalaciu. neviem sice v com spociva to demo (casova, funkcna obmedzenost?), ale odporucam si na tej ich stranke pozriet obrazky ktore to dokaze poskladat, ono to totiz skutocne funguje! WOW! som len tak spravil par zaberov (konkretne 8), ktore na seba vobec nejak precizne ani vertikalne ani horizontalne nenadvazovali, hodil som to do autostitch, dal Stitch! (a to ani nehovorim, ze kvalita sa da nastavit aj 100 percentna oproti povodnemu) a ono to vyslo! ja nerozumiem, zasnem a sa divim, ale fakt. ani prechody nie je velmo vidno. takze toto je zjavne ta spravna cesta (teda uz iba vediet co znamena to "demo"), aha: http://img293.imageshack.us/img293/3700/panopc2.jpg
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Panorama
« Odpověď #29 kdy: 03 Dubna 2007, 16:25:22 »
Pro domácí užití je free.
Jenom ten obrázek chce následně doostřit.

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Panorama
« Odpověď #30 kdy: 03 Dubna 2007, 16:42:22 »
to dumi: Good work ! :)
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Panorama
« Odpověď #31 kdy: 03 Dubna 2007, 16:44:10 »
Chce to nastavit v Edit - Options - Scale - 100%. Defaultně je 10%.
Taky lze měnit JPEG kompresi, defaultně je 75.

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Panorama
« Odpověď #32 kdy: 07 Dubna 2007, 10:05:51 »
Podařilo se někomu v Huginu rozchodit Autopano (automatické volení bodů)?

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Panorama
« Odpověď #33 kdy: 07 Dubna 2007, 21:23:59 »
Citace: Radix
Podařilo se někomu v Huginu rozchodit Autopano (automatické volení bodů)?
Nainstaluj balík "autopano-sift". V preferencích Huginu pak zatrhni "Použij alternativní Autopano-SIFT program" a do okna s cestou k programu "/usr/lib/autopano-sift/autopanog.exe". Automatická volba bodů takto funguje (zkoušeno ve Feisty).

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Panorama
« Odpověď #34 kdy: 07 Dubna 2007, 22:58:55 »
Pokouším se, ale dává mně to tuhle hlášku: Používejte prosím %namefile nebo %i k určení vstupních souborů pro autopano-sift
Asi někde dělám chybu.
Máš zkušenost i s enblendem? Někde jsem našel, že by se měla zadat cesta -v -o panorama.tif pano0001.tif atd.

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Panorama
« Odpověď #35 kdy: 07 Dubna 2007, 23:20:13 »
2Radix: a mozem sa opytat co vam na tom autostitch nevyhovuje?
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Panorama
« Odpověď #36 kdy: 07 Dubna 2007, 23:31:35 »
Na Autostitsch mně nevyhovuje poměrně dost snížená kvalita hotové fotografie - citelné zhoršení ostrosti, které se příliš nezlepší ani dodatečným doostřením.
Mnohokrát vyzkoušeno.

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Panorama
« Odpověď #37 kdy: 07 Dubna 2007, 23:46:35 »
dakujem, to ma vobec nenapadlo, som myslel, ze uz povodne fotky som mal take mierne rozmazane. aj ked pre mna uzivatelska pritulnost, jednoduchost a nenarocnost na presne napasovanie jednej snimky na druhu vyvazia tento nedostatok. ale chapem, ze niekomu to nestaci.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Panorama
« Odpověď #38 kdy: 09 Dubna 2007, 11:34:56 »
Tak jsem ze zvědavosti Hugin vyzkoušel (nafotil jsem pár obrázků :D). Chodí naprosto bez problémů a překvapivě z něj vycházejí, v porovnání s jinými programy, vysoce kvalitní výstupy. Jedinou nevýhodou je doba přepočítávání.  Toto panorama (pohled z Frýdštějnu) je složené z 6ti fotografií o rozměrech 3072x2304 pixelů (jpeg o velikosti 1.5MB). Hugin pracoval 15 minut (Celeron 3,2) a výsledkem byl tiff o velikosti 137MB. Znovu připomínám, že jsem zkoušel ve Feisty, Hugin verze 0.6.1.

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Panorama
« Odpověď #39 kdy: 09 Dubna 2007, 12:01:01 »
Vidím Suché skály, Sokol, Kozákov ...
Proto bych chtěl Hugin používat, že z něho jsou kvalitní panoramata. Jen to automatické navolení bodů nemohu rozchodit.
Já už jsem měl i beta verzi, tu jsem odinstaloval a znovu nainstaloval 0.6.1.

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Panorama
« Odpověď #40 kdy: 09 Dubna 2007, 15:31:18 »
Tak jsem použil ten Enblend a Hugin a výsledek stojí za to. Zkusím něco sepsat do wiki. Přeci jen se člověk musí popasovat s pár problémy a bylo by dobré to dát dohromady. Jak např. zprovoznit autopano-swift, jak spojit fotky pomocí enblendu, jak to potom efektně oříznout, apod.

Jinak Enblend je již obsažen ve Feisty ;).
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Panorama
« Odpověď #41 kdy: 09 Dubna 2007, 16:28:03 »
To by bylo prima, kdybys to sepsal.

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Panorama
« Odpověď #42 kdy: 09 Dubna 2007, 17:46:05 »
Takže už něco jsem sepsal zde:
http://docs.google.com/Doc?id=dg4mvwm_10hg6dd9

pokud tam něčemu nerozumíte, či se vám tam něco nelíbí nebo byste to chtěli doplnit, napište sem a já to upravím. Použitelnou verzi pak dám na wiki ;).
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Panorama
« Odpověď #43 kdy: 09 Dubna 2007, 18:13:15 »
Citace: liborse
Takže už něco jsem sepsal zde:
http://docs.google.com/Doc?id=dg4mvwm_10hg6dd9

pokud tam něčemu nerozumíte, či se vám tam něco nelíbí nebo byste to chtěli doplnit, napište sem a já to upravím. Použitelnou verzi pak dám na wiki ;).
ja myslim, ze by bolo dobre do toho zakomponovat aj autostitch, pretoze cez hugin je to skutocne praca pre profesionalov, normalnemu smrtelnikovi (cize mne :) ) bohate staci autostitch a myslim, ze vysledne fotoze su celkom kvalitne. nemam teraz bohuzial moznosti pisat nejaky podrobnejsi navod, ked tak dajte to na wiki aspon s odkazom na autostitch (napriklad delenie clanku: pre profesionalov a pre ostatnych..) a ja ked budem mat po statniciach to doplnim.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Panorama
« Odpověď #44 kdy: 09 Dubna 2007, 18:29:00 »
Tak jsem to přesně udělal podle toho návodu, ale nic se pro mě nezměnilo, stále nejdou automaticky navolit body.
V Synapticu jsem nenašel libpano12bin-0, jenom ...12bin a ...12dev. Nainstaloval jsem oboje.
V kolonce Autopano-sift jsem měl defaultně vepsáno Autopanog, přepsal jsem to podle návodu, ovšem bez úspěchu.
Možná by bylo dobré alespoň stručně napsat, že při focení by se měl fotoaparát otáčet okolo uzlového (nodálního) bodu a měl by být přesně kolmo, resp.vodorovně. Jen tak nevznikne žádné zkreslení a nebudou žádné potíže při spojování.
Též bych se stručně zmínil o nastavení faktoru ořezu.

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Panorama
« Odpověď #45 kdy: 09 Dubna 2007, 19:14:29 »
Citace: dumi
ja myslim, ze by bolo dobre do toho zakomponovat aj autostitch, pretoze cez hugin je to skutocne praca pre profesionalov, normalnemu smrtelnikovi (cize mne :) ) bohate staci autostitch a myslim, ze vysledne fotoze su celkom kvalitne. nemam teraz bohuzial moznosti pisat nejaky podrobnejsi navod, ked tak dajte to na wiki aspon s odkazom na autostitch (napriklad delenie clanku: pre profesionalov a pre ostatnych..) a ja ked budem mat po statniciach to doplnim.
Ten návod je pro Hugin a ne pro Autostich ;). S tím neumím zas já, takže psaní návodu bych nechal na někom jiném. Přijde mi, že ten návod jsem psal tak, aby tomu rozuměl každý - i neprofesionál. Když jsem to zvládl já... (nejsem profík ;) ). Navíc je to řešení přímo Ubuntu a nemusí se používat žádný emulátor. Jinak ten odkaz tam můžu přidat... Když mi ho pošleš nebo dáš sem.



Citace: Radix
Tak jsem to přesně udělal podle toho návodu, ale nic se pro mě nezměnilo, stále nejdou automaticky navolit body.
...
V kolonce Autopano-sift jsem měl defaultně vepsáno Autopanog, přepsal jsem to podle návodu, ovšem bez úspěchu.
Tak to je zvláštní, mě to šlo, možná jsem něco opomněl, jen kdybych věděl co. Proto to ještě nechci dávat na wiki... Po instalaci autopano-stift a zapsání v preferencích mi to začalo náhle fungovat. Takže ti to píše tu samou chybu? A zatrhl si, že to chceš použít? Jo a jakou verzi Ubuntu máš?

Citace: Radix
V Synapticu jsem nenašel libpano12bin-0, jenom ...12bin a ...12dev. Nainstaloval jsem oboje.
Já psal názvy pro Ubuntu 6.10, takže ty koncovky mohou být v jiných verzích jiné, jinak nevím...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Panorama
« Odpověď #46 kdy: 09 Dubna 2007, 19:24:17 »
Pěkný návod pro Hugin v češtině je tady: http://jech.webz.cz/hugin.php . Jinak v angličtině na domovských stránkách. Automatické navolení bodů mi funguje i s nastavením na Autopanog. Problém může být v použitých balíčcích. Pokud se pamatuju, v Dapperovi mi Hugin nefungoval a zanevřel jsem na něj. Po impulzu z tohoto vlákna jsem ho nainstaloval ve Feistym a chodí. S tím zkreslením to ještě jde ztuha, zatím zkouším přiohýbat jednotlivé fotky parametrem "pitch" (viz. český návod).

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Panorama
« Odpověď #47 kdy: 09 Dubna 2007, 19:41:01 »
Dapper je s Huginem trochu problém. Ve Feistym mi ani ty problémy s konfigurací nepsal. Ale pořád mi to fungovalo... Takže to nemám dávat na wiki?
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Panorama
« Odpověď #48 kdy: 09 Dubna 2007, 20:07:52 »
2liborse: ja si myslim, ze na wiki by mohol byt navod na panoramy vytvoreny ubuntakmi, v najhorsom je mozne dat odkazy na ine navody, napriklad aj na ten co pisal nikola.
a co sa tyka autostitchu, tak na tom je najzabavnejsie to, ze nielen ze nemusite byt profik, staci si zapamatat v ktorom priecinku mate tie fotky ulozene a vybrat ich. vsetko ostatne robi program sam (samozrejme daju sa manualne nastavovat parametre). takze praca s nim spociva iba v stiahnuti, rozbaleni a spusteni programiku (ani sa neinstaluje). ano, je to sice hnusne pouzivanie windows kniznic, ale je to neskutocne jednoduche a vysledok je velmi kvalitny. takze ziadne stahovanie mnohych balikov a nastavovanie uhla pohladu a praca s terminalom. ale rozumiem, ak ho nedate do navodu, poprosil by som tam dat aspon link na http://www.cs.ubc.ca/~mbrown/autostitch/autostitch.html s upozornenim, ze na spustenie treba wine.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Panorama
« Odpověď #49 kdy: 09 Dubna 2007, 20:41:44 »
Verzi mám 6.10. V Synapticu je libpano12-0 a libpano12-bin, tady bude asi nějaký omyl.
Přišel jsem na jednu věc. Když samostatně spustím autopano z terminálu příkazem autopanog,  zvolím obrázky a kliknu na compute, body se vypočítají. Jen nevím, jak mám ten výpočet dostat do Huginu. Přímo z Huginu vypočítat automaticky body nejde, vyskočí hláška: příkaz skončil chybovým kódem 1.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.