Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Akcie na pravý klik  (Přečteno 941 krát)

Cranky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Akcie na pravý klik
« kdy: 17 Března 2018, 00:34:52 »
Zdravím, chcel by som vás poprosiť o radu.
Ako pridám akcie na prvé kliknutie myši? Konkrétne by som chcel mať možnosť na ploche vytvoriť odkaz/spúšťač a vytvoriť nejaky textový dokument.
Za každu radu budem vďačný!

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Akcie na pravý klik
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2018, 04:14:50 »
Jednoduše pomocí Nautilus skriptů.  Skripty které se ti budou hodit nakopíruješ do složky
Kód: [Vybrat]
~/.local/share/nautilus/scripts
nebo pro Nemo
Kód: [Vybrat]
~/.gnome2/nemo-scripts
Skripty si můžeš libovolně přejmenovat (česky). A to je vše. Pak už jenom pravoklik > Skripty a klikneš na příslušný skript podle toho co se má vykonat.
----------------------------------
Celý balík skriptů si stáhneš zde https://goo.gl/k4sjHa  Stažený soubor rozbalíš a jednotlivé skripty nakopíruješ viz výše.
« Poslední změna: 17 Března 2018, 15:04:38 od juwa2 »

Cranky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Akcie na pravý klik
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2018, 11:45:52 »
Z ubuntu software som stiahol nautilus scripts manager, potom som do /usr/share/nautilus-scripts nakopiroval subory kde boli scripty pre nautilus a nefunguje to. Ani keď kliknem pravým tak mi neukaže možnosť skripty v ponuke a ani keď ten manažer otvorim a kliknem že chcem aktivovať ten skript tak mi vyhodí error že už existuje a nie je to link...
Asi som mal podotknúť že bežím na ubuntu 17.10

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Akcie na pravý klik
« Odpověď #3 kdy: 17 Března 2018, 14:00:50 »
Z ubuntu software som stiahol nautilus scripts manager, potom som do /usr/share/nautilus-scripts nakopiroval subory kde boli scripty pre nautilus a nefunguje to. Ani keď kliknem pravým tak mi neukaže možnosť skripty v ponuke a ani keď ten manažer otvorim a kliknem že chcem aktivovať ten skript tak mi vyhodí error že už existuje a nie je to link...
Asi som mal podotknúť že bežím na ubuntu 17.10

Do
Kód: [Vybrat]
/usr/share/nautilus-scripts
se dávají skripty pro system-wide Nautilus a pak je třeba ještě restartovat PC. 
Aby ti to fungovalo v "normálním" Nautilu a bez potřeby restartu, musíš dát skripty do
Kód: [Vybrat]
~/.local/share/nautilus/scripts
Pokud tam tu složku nemáš, vytvoř ji.
A aby byly skripty v nabídce "vidět", musí jim být (pokud není) ve vlastnostech nastavena spustitelnost.
Navíc si ve vlastnostech skriptu můžeš pro každý skript nastavit vlastní ikonku - bude se ti mezi nimi lépe orientovat.
Na verzi Ubuntu nezáleží.
Ale to už jsem psal - proč jednoduše neděláš co ti bylo řečeno??  :-\
« Poslední změna: 17 Března 2018, 16:28:32 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.