Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký prohlížeč místo Opery? [vyřešeno]  (Přečteno 3930 krát)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Jaký prohlížeč místo Opery? [vyřešeno]
« kdy: 25 Září 2013, 12:19:50 »
Jelikož Opera přichází na trh s verzí 15, což je totální šit určený pro široké masy, jsem donucen změni prohlížeč. Opera byla určena pro náročnější uživatele. Po překonání počáteční bariéry v její odlišnosti od ostatních prohlížečů, to byl, podle mě naprosto nepřekonatelný prohlížeč. Prosím tedy o doporučení, kam směřovat. Ve starších verzích jsem několikrát do hodiny požíval šikovné vychytávky, které ovšem verze 15 už neobsahuje. Kromě jiných mi jde hlavně o:
 
Záložky a jejich třídění do podsložek
Poštovní klient
Snadná instalace doplňků

Vím, že toto vše obsahuje Firefox, ale chybí ta snadnost a integrace jako to měla Opera. Ten, kdo Operu používal, ví dobře co myslím. Je ještě jiná alternativa? Co používáte?
« Poslední změna: 26 Září 2013, 08:12:39 od vanad »
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« Odpověď #1 kdy: 25 Září 2013, 16:32:59 »
Je to tak, navíc nová verze není ve verzi pro Linux. Osobně stále používám verzi 12.16. Chrome jsem zapudil a tak uvažuji pouze o Firefoxu jako o náhradě v budoucnu >:(

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« Odpověď #2 kdy: 25 Září 2013, 18:13:25 »
Linuxova verze Opery 15+ samozrejme bude, ale pozdeji (stejne jako doufam opetovna integrace M2 do Opery).

Opera 15+ je totiz *uplne* novy projekt a vyvojari se nyni soustredi na postupne pridavani a vylepsovani featur znamych z klasicke Opery, plus par novych. Ovsem nejde to lusknutim prstu. To, ze vydavaji stabilni verze, jeste neznamena, ze se jedna o verze jaksi finalni. A az to bude jakz takz hotovy pro Win/Mac, tak se pusti do Linuxu a pak by ten vyvoj mel probihat imho podobne, jako predtim.

Rozhodne bych Operu 15+ nenazyval shitem jen proto, ze je jeste nedospela a spousta starych ficur ji jeste chybi.

Ja osobne jsem presedlal prozatim na Chromium, ktere je podobne rychle jako stara Opera a malinko mi ji pripomina tim, ze nema titlebar. A s par extensionama (hlavne Keep Last Two Tabs, Smooth Gestures, Speed Dial 2, RSS Feed Reader) ten prechod nebyl tak drsny. Ale taky jsem si ho mozna vybral jen proto, abych vyzkousel zas neco novyho (driv doma hlavne Opera, v praci hlavne Firefox).
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

James(CZ)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 164
  • Když Linux, tak Ubuntu.
Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« Odpověď #3 kdy: 25 Září 2013, 20:43:46 »
Google Chrome jak v práci, tak doma, na Androidu se bohužel nedá moc dobře Chrome používat - zde používám Operu Classic. A to hlavně kvůli ideální synchronizaci mezi zařízeními. Chrome v Ubuntu doma vypadá cca stejně jako v práci na Win 7, synchronizuje se prakticky vše, včetně rozšíření a jejich nastavení.

Stačí se kdekoli přihlásit v Chrome a mám za pár vteřin ten stejný prohlížeč jako doma. Od Firefoxu mě právě odradila složitější synchronizace.

Operu jsem používal výhradně X let, už jen pro nejlepší download manager mezi prohlížeči, v té době mně dostačující synchronizaci (rozšíření pro ni nebyla, aplikace jsem nepoužíval, synchronizaci nastavení jsem oželel) a další pokročilejší funkce.

Po příchodu Chrome na Linux jsem často přecházel z Opery na Chrome, ale potom co kdysi na nějaký čas nevydávali linuxové verze, tak jsem definitivně přešel k Chromu.

Chromium není pro mne, protože neexistuje pro Windows a řešit problémy se synchronizací mezi Chromem a Chromiem se mi nechtělo a ani nevím, zda to vůbec jde.
« Poslední změna: 25 Září 2013, 20:45:34 od James(CZ) »
Ubuntu 22.04.01 LTS CZ
PC ASUS ROG Strix G10DK - AMD Ryzen 5 5600X, NV GeForce GTX 1660 Super, 32 GB RAM, 512 GB SSD

James(CZ)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 164
  • Když Linux, tak Ubuntu.
Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« Odpověď #4 kdy: 25 Září 2013, 21:07:37 »
Bohužel se jedná o Operu 12.16...
Ubuntu 22.04.01 LTS CZ
PC ASUS ROG Strix G10DK - AMD Ryzen 5 5600X, NV GeForce GTX 1660 Super, 32 GB RAM, 512 GB SSD

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« Odpověď #5 kdy: 25 Září 2013, 21:20:50 »
James(CZ): co se tyka ty synchronizace, tak by to melo byt v pohode. Ja pouzivam Chromium doma a Chrome v praci (jen kvuli konfliktu v zavislostech). Synchronizuju jen obcas, tak jednou za tyden, ale ani tak jsem si nevsiml zadneho problemu. Jen nastaveni addonu se nesyncuje, ale afaik to chrome/chromium nedela vubec.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

James(CZ)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 164
  • Když Linux, tak Ubuntu.
Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« Odpověď #6 kdy: 25 Září 2013, 21:23:06 »
Má Chromium nějakou výhodu oproti Chrome? Krom toho, že není brandovaný Googlem? Proč synchronizuješ jen jednou týdně?
Ubuntu 22.04.01 LTS CZ
PC ASUS ROG Strix G10DK - AMD Ryzen 5 5600X, NV GeForce GTX 1660 Super, 32 GB RAM, 512 GB SSD

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« Odpověď #7 kdy: 25 Září 2013, 21:39:28 »
Mam jeden pracovni profil a pak svuj osobni. Doma i v praci mam nastaveny oba, ale v praci domaci profil zapinam jen vyjimecne (obvykle kdyz potrebuju otevrit neco ze zalozek, pripadne si nejaky odkaz "schovat domu") a doma pracovni nepotrebuju.

Chrome je "oficialni" build Chromia, ktery distribuuje Google. Chrome navic integruje nejaky proprietarni kodeky, obsahuje "integrovany" flash (pres Pepper API), ma vlastni PDF zobrazovac a jinak je rozdil samozrejme v testovani pred vydanim.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« Odpověď #8 kdy: 25 Září 2013, 23:04:45 »
Používal jsem Operu dlouhá léta, ale už jsem na FF. Jiná alternativa není.

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Re:Jaký prohlížeč místo Opery?
« Odpověď #9 kdy: 26 Září 2013, 08:12:13 »
Myslel jsem si to. Budu si pomalu zvykat na FF. Díky za postřehy a za reakce.
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.