Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skypeforlinux minimalizovaný startuje jen se statusem Away  (Přečteno 828 krát)

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Ahoj,

potýkám se s  jednou prekérkou:

Spouštím Skype minimalizovaný  při startu. Bohužel vždy se mi tatkto nastartuje se statusem Away. Teprve po kliknutí na ikonku Skype v tray se Skype přepne do statusu online.
Pravděpodobně to má na svědomí příkaz /usr/bin/skypeforlinux , který je uveden v aplikacích spuštěných při startu. Pokud příkaz změním jen na skypeforlinux, pak se zdá, že je vše OK. Bohužel je zde jeden problém a to ten, že pokud ve Skype mám nastaveno spouštět při startu, pak si startovací příkaz Skype automaticky po spuštění  přepíše nazpět na /usr/bin/skypeforlinux.
Nenapadá vás  v tomto ohledu něco?

Ubuntu 17.10
Verze Skype 8.17.0.2

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Skypeforlinux minimalizovaný startuje jen se statusem Away
« Odpověď #1 kdy: 20 Března 2018, 10:17:40 »
No, napadá mě jen jedno: alespoň že poslední verze toho bastlu vůbec nějak chodí, viz třeba http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=83130.0 . Mně se to s away děje taky (Kubuntu 14.04 LTS, Skype 8.17.0.2).

Prostě od té doby, co Skype sežral M$, to stojí za kulové a řekl bych, že nezbývá, než čekat na zázrak, nebo jít úplně jinou cestou. Ta je s ohledem na šmírování stejně lepší od začátku...

Ale jak o té jiné cestě (řekněme Linphone) přesvědčit stádo, pro které je vždy nejlepší "ten jediný a největší taťka", který přece vše zařídí, aniž by museli myslet nebo se nedej Bože o něco starat?

No a uzavřenost protokolu Skype (=> nemožnost implementace v jiných programech) je už jen třešnička na dortu.
« Poslední změna: 20 Března 2018, 10:42:34 od JirkaZ »

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re:Skypeforlinux minimalizovaný startuje jen se statusem Away
« Odpověď #2 kdy: 20 Března 2018, 19:03:03 »
Naprostý souhlas.

Po čem je kulový, tam je M$.

Jinak dle mého se začíná dosti prosazovat Facebook Messenger. FB profil má možná víc lidí než účet na Skype. Široké mé příbuzenstvo právě od Skype upustilo a začalo komunikovat přes FB Messenger. Našel jsem i aplikaci do Ubuntu, ale tam jsem měl zase problém s tím, že se mi nezjevila ikona v tray, což je škoda.
https://messengerfordesktop.com/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.