Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio  (Přečteno 9873 krát)

nikitha23

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« kdy: 02 Září 2009, 00:38:25 »
ahoj, su uplny zacatecnik, co se tyce linuxu a Ubuntu a pravda, v hlave trochu zmatek...le co potrebuju, je stahnout nejaky sikovny program na upravu fotek, jako zoner pro widle..vite o necem? budu moc vdecna..mam GIMP a F-Spot, le na ovladani mi prijdou trochu neohrabany... Diky za info nikis

Tichus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2009, 08:31:29 »
GIMP je skvělý, ale na tento účel příliš složitý.
F-Spot je (podle mě) zastaralý, pomalý a krkolomný.
Já používám http://picasa.google.cz/linux/ a mohu jen doporučit...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #3 kdy: 02 Září 2009, 08:45:32 »
Pro jednoduché a hromadné úpravy používám gThumb, jinak ten Gimp. Pomaličkou Picasu rádoby pro linux, která je náročná na výkon jak HD film opravdu nedoporučuju, přestože funkce má hezké. F-Spot mi nesedl havně kvůli správě fotek, takže ani nevím, jaké má funkce a co všechno umí.
Xubuntu 12.04

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #4 kdy: 02 Září 2009, 08:55:14 »
Vyzkoušejte Digikam
http://wiki.ubuntu.cz/Spr%C3%A1vci%20fotografi%C3%AD?highlight=%28digikam%29
Ten se, podle, mě blíží Zoneru nejvíce.
na jednoduchou správu postačuje i Picasa3 od Google (ale bohužel je v linuxu pouze v anglické verzi)
http://picasa.google.com/linux/

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #5 kdy: 02 Září 2009, 08:58:44 »
Mě Picasa pomalá nepřijde (nerozdíl od F-Spotu).
Třeba pro mé rodiče je gThumb nepoužitelný :(. V Picase zvládnou ořez fotky hravě, pošlou ji mailem atd.
Ale doporučuji si programy vyzkoušet a pak se rozhodnout, co Vám bude vyhovovat. Každý má jiné požadavky,
jiné nároky atd.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #6 kdy: 02 Září 2009, 09:26:12 »
To Rovano: Díky za upozornění :). Doma na to mrknu ...
Zatím mám v češtině jen tu pro linux.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #7 kdy: 02 Září 2009, 09:29:47 »
Tak je to jinak!

Verze 2.7 pro Linux(i když jede přes Wine) je česky. A je třeba nastavit font co umí češtinu. Třeba Times new Roman(ten je ale škaredej na pohled)
Beta 3.0 je jen anglicky(jede taky přes Wine). Zatím.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #8 kdy: 02 Září 2009, 09:37:47 »
Tak to zkoušet ani nebudu ...

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #9 kdy: 07 Září 2009, 15:08:29 »
me sel v wine i primo zoner, tak proc hledas neco jine?
Kubuntu 20.04

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #10 kdy: 07 Září 2009, 15:32:55 »
Dobrý den,
také jsem to řešil a Zoner se mi opravdu zdál super a těžko dostižitelný. zkoušel jsem:

F-spot - vadilo ni, že si organizuje fotky po svém a nechce přistoupit na to, že fotky si organizuji já v adresářové struktuře a ne on
Picassa - stejný problém, navíc jede pod wine, což je problém sice okrajový, ale mě to vadí, uznávám, není to moc racionální argument
Gthumb - vyhovoval by mi moc, funkcionality byly velice podobné Zoneru, ale blbě odstraňoval červené oči...
Nakonec tady někdo doporučil Gwenview - používám jej a zdá se mi z těch programů prostě nejlepší a nejvíce mi vyhovuje, jediný problém, že je to aplikace pro KDE, takže si při instalaci stáhne i nějaké knihovny pro KDE, vypadá pěkně a je šikovný, zkuste.

P.S. Pro Ty, kteří by zde chtěli flejmovat co je a přoč je lepší nebo ne. Tohle je moje subjektivní hodnocení, můj subjektivní názor, pokud má někdo jiný, respektuji to, ale nepřesvědčujte mě o tom, že to tak není.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #11 kdy: 07 Září 2009, 15:53:38 »
Fotky mám organizové po adresářích RRRR\RRRR_MM_DD-DD_Název akce
A Picasa mi to nijak neorganizuje :).
Třeba pro mé rodiče se ukázala, jako nejpříjemnější na ovládání.
Osobně namísto Zonera používám výše zmíněný Digikam.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #12 kdy: 07 Září 2009, 16:16:28 »
Pokud chcete fotky rychle upravovat, zachovat originál, nemít každou pětkrát, neplnit si disk různými verzemi, umí to POUZE Picasa.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #13 kdy: 07 Září 2009, 17:31:58 »
Pokud chcete fotky rychle upravovat, zachovat originál, nemít každou pětkrát, neplnit si disk různými verzemi, umí to POUZE Picasa.


To je fajn vědět :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

uusi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #14 kdy: 21 Října 2015, 01:54:03 »
Podle mého názoru výborný pro základní úpravuu fotek je FastStone image Viewer .Jede sice pod vine  ale poměrně slušně , doporučuji. Je tam ořez definovaný i ruční , prosvětlení stínů , kontrast , světlo , opravy šumu a mnoho jiného. Výborně je tam vyřešeno vyrovnání fotek kolečkem myši . Dva tři roky jsem ho používal pod Windows a zvykl jsem si. Spolu s ním jsem měl Zoner i Photofiltre , Photofiltre jde provozovat i v Ubuntu ale není to moc ono i když... . sejde se . Zoner jsem nezkoušel . Gimp se stále učím už spoustu let ale nikdy jsem to nikam nedotáhl velice nikam . Nervičky :))) když to nejde jak bych chtěl a já nevím kam sáhnout .No asi mám slabší iq , něco s ním zvládnu ale nic moc.. . Časem to dipiluju snad. X let jsem ho i pod Windows nainstaloval a pak odinstaloval  8) . Picasa , program tragéd ... ( kdysi jako komerční soft jsem ho měl rád ) to jsem kdysi používal ale už léta ne, jen žere prostředky a ani to vyrovnání fotek tam není moc citlivé , spíše hračka pro nenáročné. Moje mamka skoro 70 si jej chválí , ukazuje ji to obličeje a tak :) Protože jsem tady nový tak s těmi prg.zápasím a hledám co se hodí a co ne .Systém Ubuntu je svížný a popravdě vůbec se mi nechce měnit HDD tedy nahodit Windows ale kvůli programům na foto a video ještě musím i když nerad .Taky LO mě tady štve , takové ikony Human .... . no tak jsem si musel udělat ze svého LO pod Win ikonky a tady jsem je pracně sázel tuším tango. Nemohl jsem nikde najít jak tam hodit celou sadu najednou a nedokázal jsem nainstalovat verzi 5.02 tuším .

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #15 kdy: 21 Října 2015, 10:57:27 »
Pokud chcete fotky rychle upravovat, zachovat originál, nemít každou pětkrát, neplnit si disk různými verzemi, umí to POUZE Picasa.


To je fajn vědět :)

Doba se za ty roky změnila. Už Picasa taky moc nepoužívám... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #16 kdy: 21 Října 2015, 22:27:11 »
To Compaq: A co na fotky používáš. Já mám Picasu stále.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #17 kdy: 21 Října 2015, 22:34:28 »
gimp, shotwell, mísení na hdr

Odesláno z mého HM NOTE 1W pomocí Tapatalk

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:uprava fotek...neco jako Zoner Photo Studio
« Odpověď #18 kdy: 21 Října 2015, 22:48:18 »
Díky. Gimp mám na složitější úpravy. Shotwell mi k srdci nepřirostl a Picasa mi vyhovuje líp.
Stále se "peru" s Digikamem (občas v něm něco zkouším, ale zase vrátím na Picasu).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.