Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: DNS Server  (Přečteno 11289 krát)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: DNS Server
« Odpověď #25 kdy: 15 Ledna 2009, 10:56:43 »
kiklhorn: K+

nicméně tyto návody jsem již viděl dva... ale karmu dávám za to info o nastavení síťovky ohledně DNS serveru... měl jsem na stanici natvrdo DNS servery providera...když jsem primární nastavil na můj server a sekundární na providera, tak už mi to jede ;)

děkuji...aspoň jsem se zase něco přiučil ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: DNS Server
« Odpověď #26 kdy: 15 Ledna 2009, 11:25:16 »
k tomu ještě doplním, že pokud ti provider přiděluje adresu přes dhcp, tak ti s ní přidělí i své vlastní dns servery. Proto se musí v tomto případě přepsat konfigurák dhcp clienta a zakázat aktualizaci DNS přes dhcp

Martin - ViPEr*CZ*

Re: DNS Server
« Odpověď #27 kdy: 15 Ledna 2009, 11:30:22 »
k tomu ještě doplním, že pokud ti provider přiděluje adresu přes dhcp, tak ti s ní přidělí i své vlastní dns servery. Proto se musí v tomto případě přepsat konfigurák dhcp clienta a zakázat aktualizaci DNS přes dhcp
Ne ne mně to přiděluje DHCP server na routeru...ale zapoměl jsem se podívat přímo na stanici, kde jsem to měl vše natvrdo a nenechal si to přidělovat z DHCP. Proto i když jsem dal jako třetí na routeru můj DNS, tak to nic nemohlo udělat. Přenastavil jsem to teď vše a už to jede. Chyba nebyla v tom, že by jsem špatně nakonfiguroval BIND9, ale DNS na síťovce ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: DNS Server
« Odpověď #28 kdy: 15 Ledna 2009, 12:48:41 »
Pěkný! Eště jeden dotaz. Jaký je rozdíl mezi "jmnéno počítače A adresa" a "jméno počítače IN A adresa"? Chodí mi obojí, ale to IN má asi nějaký hlubší význam, že?
IN je výchozí třída záznamu zdroje (RR) (takže když tam nic nedáte bere se jako IN)  a znamená Internet
Pak ještě můžou být třeba historické HS, CH (Hesiod - i když ten se ještě nekde používá, ChaosNet), a nějaký návrh co s třídami RR byl třeba: http://www.icann.org/en/meetings/stockholm/draft-klensin-i18n-newclass-00.txt
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.