Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Streamování videa do chytré TV  (Přečteno 4574 krát)

Anakunda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Streamování videa do chytré TV
« kdy: 05 Prosince 2016, 19:09:58 »
Zdar, může někdo pomoci s konfiguraci počítače a TV tak aby se video přehrávalo v TV? TV má WiDi a MiraCast, kabel źádnej nemám.

Sent from my phone by Tapatalk


juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2016, 09:45:03 »
Běžní smrtelníci připojí PC do routeru, TV rovněž a přehrávají po síti co je libo. Bez problému a levně. Žádné další krámy nejsou potřeba...

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2016, 19:26:50 »
miniDlna nebo serviio a na TV si pc najdeš jako DLNA server

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #3 kdy: 15 Dubna 2017, 13:33:29 »
No ono to není  tak jednoduché, jak se tu píše. Mám router GAOKE  od poskytovatele netu a TV. Poskytovatel je GRAPESC.  Hele TV v HD a net 1Gb. Po kabelu stahuju 80Mb/s. To jen tak mimo mísu. K tématu: připojit TV pomocí kabelu dalo docela zabrat a pomohla až nápověda s výrobcem. Wifi se chytala hned, ale nestabilní signál. Takže po celodenním hraní s propojením NB(kubuntu 14.04) a TV (samsung řada 6) přes router skončila naprostým vyčerpáním a koupí HDD na který film po stažení zkopíruju a připojím k TV.
Pomohl by někdo s propojením TV a NB přes router bez wifi?
děkuju

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #4 kdy: 15 Dubna 2017, 14:15:33 »
1. Nainstaluj si sambu.
2. Nasdílej složky které potřebuješ.
3. Pokud TV umí protokol cifs/smb, nepotřebuješ nic dalšího - nasdílené složky můžeš procházet/přehrávat soubory přímo z TV.
----
1. Pokud TV cifs/smb neumí, doinstaluj ještě nějaký mediaserver, např. http://www.universalmediaserver.com/
2. Nasdílej složky a procházej/přehrávej obsah v TV
Nic na tom není...


globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #5 kdy: 16 Dubna 2017, 16:43:11 »
To: juwa2: nefunguje

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #6 kdy: 16 Dubna 2017, 17:33:38 »
To: juwa2: nefunguje
Pokud hodláš být pouze takto stručný, rady se těžko dočkáš.
Spíše to působí, že ti na tom až tak nezáleží...
V tom případě ti s úctou sděluji, že mě v tom případě 2x

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #7 kdy: 16 Dubna 2017, 21:31:49 »
Takhle to není. Bylo by fajn, kdyby to fachalo, jak píšeš. Udělal jsem vše co jsi mi poradil. Nefunguje to. Prostě nespáruju ty dva přístroje dohromady. Nevím co víc můžu napsat. Stáhnul jsem Sambu, nainstaloval. Nejde spustit. Nenastavím tedy sdílení složky v sambě. V sambě nainstalovaný v kompu se systémem taky nenastavím složky pro sdílení. Co má a nemá TV v sobě nainstalovaný netuším. Je to Samsung a ten používá svůj vlastní systém, tuším Tizen.
Ale díky za pomoc. Zase expert nejsem a nebudu a jsem rád za každou radu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #8 kdy: 17 Dubna 2017, 09:07:41 »
Takhle to není. Bylo by fajn, kdyby to fachalo, jak píšeš. Udělal jsem vše co jsi mi poradil. Nefunguje to. Prostě nespáruju ty dva přístroje dohromady. Nevím co víc můžu napsat. Stáhnul jsem Sambu, nainstaloval. Nejde spustit. Nenastavím tedy sdílení složky v sambě. V sambě nainstalovaný v kompu se systémem taky nenastavím složky pro sdílení. Co má a nemá TV v sobě nainstalovaný netuším. Je to Samsung a ten používá svůj vlastní systém, tuším Tizen.
Ale díky za pomoc. Zase expert nejsem a nebudu a jsem rád za každou radu.
Co máš napsat? Třebas toto:
Nechtělo se mi podívat se do manuálu TV nebo na web výrobce zda moje TV umí protokol cifs/smb
Tím pádem jsem nezjistil, jestli má či nemá smysl instalovat sambu.
--------------
Nainstaloval jsem mediaserver ten a ten  s výsledkem tím a tím. Postupoval jsem podle pokynů na stránkách těch a těch...
----------
Nulová snaha = nulový výsledek, s takovou zábava nebude  :(
« Poslední změna: 17 Dubna 2017, 10:53:55 od juwa2 »

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #9 kdy: 18 Dubna 2017, 20:27:12 »
Tak jsem se snažil dohledat vybavení TV a nic se prostě najít nedá. Papírový návod se již nedělá, je nápověda přímo v TV a jeden papír A4 s obrázkovým popisem zapojení, instalace a první spuštění TV. Návod v elektronické podobě sice existuje, je ke stažení na stránkách výrobce, ale je to vlastně stránková verze nápovědy v TV. Z toho důvodu nemělo smysl psát jestli TV umí nebo neumí protokol cifs/sam, proto jsem rovnou nainstaloval  sambu a mediaserver doporučený o několik rad výše. Výsledek je prachbídný. Samba se nedá spustit, teda ta stažená a nainstalovaná pomocí moonu. Po kliknutí jen problikne ikona a nic. V dolphinu je položka "síť" a po rozkliknutí je tam několik položek, jako "síť", "sdílené složky samby", "síťové služby" a "přidat síťovou složku". Tamto síťování nedávám, zkoušel jsem to už několikrát s kompem dcery a NB a nikdy se mi to nepodařilo. Jestli se nainstaloval úspěšně mediaserver netuším, nikde nic nevidím, nikde se nic nehlásí, nepřipomíná. Přesto jsem fandou tohoto OS a Win fakt nechci i když by to určitě už běhalo. A jak jsem psal výše, jsem rád za každou radu a pomoc.
Takže děkuju a možná se to někdy rozjede.


juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #10 kdy: 19 Dubna 2017, 10:12:31 »
Samba je služba a jako taková se nespouští (jako třeba nějaký program).
Dokonce k ní existuje klikací gui:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install system-config-sambaPodstatou je, že umožňuje sdílení přes dlna. Mimochodem je potřebné v nastavení routeru povolit (pokud není) uPnP.
---
Sdílení libovolné složky nastavíš ve správci souborů. Pravoklik na složku > vlastnosti > sdílení.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A to, že neumíš spustit a nastavit mediaserver (to je zase program jako každý jiný) nemohu. Návodů je všude dost.
--------------
1. Stáhneš balík mediaserveru odtud http://www.fosshub.com/Universal-Media-Server.html/UMS-6.6.0-Java8.tgz
2. Rozbalíš ho.
3. Spustíš soubor UMS.sh  (možná mu bude třeba nastavit spustitelnost).
Mimochodem, vše je popsáno v souboru INSTALL.txt
Spuštěný mediaserver vypadá takto


« Poslední změna: 19 Dubna 2017, 10:27:58 od juwa2 »

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #11 kdy: 19 Dubna 2017, 20:03:32 »
Tak se to povedlo. Ani mě nenapadlo instalovat přímo, vždycky to beru přes terminál. Až teď se mi otevřelo okno UMS pro nastavení. Sambu mám podle terminálu novější.
Hele fakt díky a ještě malý dotaz: při sledování videa je obraz docela divnej, mohlo by to být rychlostí přenosu, ale frčím po kabelech, tak usuzuji na router nebo distribuci z NB. Je možné omezovat rychlost v routeru? nikde jsem nic takového neviděl. V UMS jsem nastavení rychlosti našel, ale kvůli hokeji ještě nevyzkoušel.
Fatk díky.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #12 kdy: 19 Dubna 2017, 22:28:39 »
I v případě, že máš LAN síť pouze 100mb/s je tato rychlost naprosto dostatečná i pro full hd video.
Potíž může být v tom, že ta tvoje slavná TV neumí přehrát určité videokodeky. Tím pádem se to musí v mediaserveru překódovávat a to je vždycky naprd (spotřeba výkonu PC, pomalost, ztráta kvality videa atd...). Ale to se pouze takto na dálku domnívám.
Pokud přehráváš určité video (které TV "umí") z flešky nebo po síti, nesmí být žádný rozdíl.

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:Streamování videa do chytré TV
« Odpověď #13 kdy: 20 Dubna 2017, 15:38:49 »
Dobrej, tak to je asi můj pocit. Vše co jsem zkusil jelo nejprve z exHDD. TV je UHD. Datový tok pro UHD netuším, ale i tak by to mělo stačit.
Díky za pomoc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.