Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MacBook Pro  (Přečteno 9118 krát)

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: MacBook Pro
« Odpověď #25 kdy: 22 Září 2010, 08:10:28 »
to je jaka tristo percentna chujovina ze mac (macbook pro) vydrzi 15 hodin...sestra ma a one vydrzi asi max 7 hod...

On taky Apple žádných 15 hodin ale neslibuje - je tam 8 až 10 hodin viz http://www.apple.com/macbookpro/features.html
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #26 kdy: 22 Září 2010, 13:05:46 »
O výdrži psané 10 hodin, reálné dokonce 15 ani nemluvím...
[/qoute]
ale tych 15 hodin prehnal...nenarazal som na tyh 10...to sa da zmaknut...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: MacBook Pro
« Odpověď #27 kdy: 22 Září 2010, 18:37:45 »
@imojzis .. hahahahahaha. nebranim ani jedno ani druhe. osx mam znam od v8 a jako uzivatel uznavam, ze user-experience je v osx asi o dost lespi nez v ubuntu, jako it profesional ale musim jednoznacne prohlasit, ze osx je (pro me) zaostalej a koncepcne naprosto nedokonalej system ..

pouzivam ruzne unix{-like} systemy a osx je mezi nima (a nejedna se rozhodne jen o linux nebo bsd) jednoznacne na konci potravniho retezce

mj. kde4 v jinem nez defaultnim nastaveni poskytuji v soucasnou chvili IMO lepsi user-experience nez osx .. ale ono se to tezko vysvetluje nekomu, kdo zna toliko ubuntu s gnome + leoparda .. srovnani `gnome Vs osx` nicmene jednoznacne dopadne pro apple

Používám MacOS X sice jen rok a půl na iMacovi. Musím říct, že MacOS X nabízí lepší user experience než Gnome i KDE, nicméně Ubuntu dělá velké pokroky. IT profesionál nejsem, tak mě jako konečnému uživateli Mac vyhovuje maximálně. Jedinou vychytávku, která je společná pro Windows a Mac je složitější a neefektivní způsob jak udržovat programy aktuální.

KDE4 ale moc nemusím, nikdy jsem u distra s KDE4 dlouho nevydržel, je pro mě jako běžného uživatele zbytečně složité a nepřehledné. Na pohled hezčí než Win7, ale to je pro mě tak jediné plus.

Toť můj názor, ale nikomu ho nevnucuju. Každý mám jiné potřeby.
« Poslední změna: 22 Září 2010, 18:40:14 od Jurkax »
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #28 kdy: 22 Září 2010, 18:58:03 »
no ten mac sa mi vobec nezda ergonimicky...myslim to prostredie...nehovorim ze nemaju niektore veci na celkom slusnej urovni...akurat ta cena...nie je nic nad slobodu...slobodu poskladat si svoj Arch k svojim potrebam:D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: MacBook Pro
« Odpověď #29 kdy: 22 Září 2010, 22:09:17 »
no ten mac sa mi vobec nezda ergonimicky...myslim to prostredie...nehovorim ze nemaju niektore veci na celkom slusnej urovni...akurat ta cena...nie je nic nad slobodu...slobodu poskladat si svoj Arch k svojim potrebam:D

K té ergonomii - máš na mysli něco konkrétního, co se ti nezdálo? A kolik času jsi s MacOS X vlastně strávil?
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: MacBook Pro
« Odpověď #30 kdy: 23 Září 2010, 11:00:40 »
KDE4 ale moc nemusím, nikdy jsem u distra s KDE4 dlouho nevydržel, je pro mě jako běžného uživatele zbytečně složité a nepřehledné. Na pohled hezčí než Win7, ale to je pro mě tak jediné plus.
jen bych na tohle konto rad pripomenul, ze KDE se zasadne lisi mezi svyma subverzema .. je podle me velky rozdil mezi 4.3 a 4.5 apod.

Rozdíly tam jsou (několik subverzí jsem testoval), ale celkový koncept systému se nezměnil. Je "pouze" stabilnější a obsahuje více funkcí
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: MacBook Pro
« Odpověď #31 kdy: 23 Září 2010, 11:06:11 »
Apple MacBook obecně patří jako HW k těm dobrým. Ovšem cenou je mimo rámec akceptace vzhledem k tomu, že lepší HW v notesech lze koupit levněji. No a co se týče MacOSX, tak ten je optimálně vyladěn a prostředí je intuitivní, přehledné a jednuduše spravovatelné. Ovšem aplikací volně k mání je poskromnu. Vše je potřeba koupit anebo instalovat na černo.
Zatím jako nejlepší build OSX hodnotím verzi 10.4.11 Tiger. Verze 10.5.8 Leopard je přechodný a dost špatně fungující build od kterého velmi rychle přešli na 10.6.4 Snow Leopard. Ale stále to není Tiger. Odezva na některé požadavky je dlouhá, například přehled složek s větším množstvím položek je fakt otrava.
Když na ten samý HW nainstaluji Ubuntu 10.04 LTS tak notesy významně obživnou, opravdu významně. A navíc jeden získá volnost. Je s tím ovšem docela pinož vykonfigurovat to tak, aby vše fungovalo. Lze to, ale musí se to vyhledat jak. Výsledek ovšem stojí za tu práci.
A jaké je tedy resumé z mého pohledu jako uživatele a správce? OSX je dobrý a jednoduše spravovatelný systém, který sice získám zadarmo k notesu či poči, ale další se soft, kromě pár prťek se musí kupovat. Odezva je slabší, je to těžkopádný systém, ovšem spolehlivý. Co se týče WiFi tak obecná moje zkušenost je, že jsou méně citlivé a do některých šifrovaných sítí se nepřipojím - kompatibilita.
No Apply obecně si jeden koupí protože jsou krásné, hlavně ty verze PRO v hliníku. Ty "kostěnné" v plastu jsou opravdu shity a strašný. Plasty praskají a cena je vysoká.
Závěrem tedy říkám, že notes je lepší koupit od jiného výrobce - a tím nemyslím např. ACER - Získá se tím silnější HW, bude levnější, lze najít i pěkné kousky a Ubuntu je skvělý systém, pokud jeden má rád svobodu. Užitná hodnota je takto mnohem vyšší než verze Macbook+OSX. Apple vsadil na multimedia, svoji značku prodává draho, ale to neznamená vůbec, že je lepší. Je zkrátka pěkný a drahý, ale to se už dneska nenosí a Apple si toho ještě "nevšiml". Snobů je po světě pořád ještě dost :-)
A ještě poznámka na závěr: pamatuji doby, kdy Apple strádal a málem umřel. Prodával svoje poče mnohem dráž, ale byly to spolehlivé kousky v precizním provedení. Uvědomil si tehdá, že změna je potřeba a zbavil se tedy PowerPC a vsadil na Intel. Ovšem cenu snížil jenom neznatelně. To nestačilo, tak zadal výrobu HW levným producentům, což bylo pro něj opravdu těžké. Cenu tím dostal ještě níž. Vyplynulo z toho to, že zákazník přišel o kvalitu a spolehlivost za cenu vyšší než u konkurence. Operační systém doznal také velkých změn. Ale jak jsem výše, od verze Tiger systém strádá.
Je čas si uvědomit jedno: ZAPOMEŇTE NA APPLE a nechte ho amíkům. Jsou hloupí, jim to postačí. A to myslím opravdu vážně.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: MacBook Pro
« Odpověď #32 kdy: 23 Září 2010, 11:34:32 »
ZAPOMEŇTE NA APPLE a nechte ho amíkům. Jsou hloupí, jim to postačí. A to myslím opravdu vážně.

Pro člověka, který se nechce otravovat s okny ani příkazovým řádkem, chce používat jen pár softwarů nechce vypadat jako ajťák či kutil je Mac jediné řešení. Nemusí být hned snob ten, kdo si koupí za dvacku třicku notebook. Všem takovým ho vždy doporučuji a mám pro ně pochopení. V mém okolí je OSX nejrozšířenější systém...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: MacBook Pro
« Odpověď #33 kdy: 23 Září 2010, 14:50:20 »
Apple MacBook obecně patří jako HW k těm dobrým. Ovšem cenou je mimo rámec akceptace vzhledem k tomu, že lepší HW v notesech lze koupit levněji. No a co se týče MacOSX, tak ten je optimálně vyladěn a prostředí je intuitivní, přehledné a jednuduše spravovatelné. Ovšem aplikací volně k mání je poskromnu. Vše je potřeba koupit anebo instalovat na černo.
Zatím jako nejlepší build OSX hodnotím verzi 10.4.11 Tiger. Verze 10.5.8 Leopard je přechodný a dost špatně fungující build od kterého velmi rychle přešli na 10.6.4 Snow Leopard. Ale stále to není Tiger. Odezva na některé požadavky je dlouhá, například přehled složek s větším množstvím položek je fakt otrava.
Když na ten samý HW nainstaluji Ubuntu 10.04 LTS tak notesy významně obživnou, opravdu významně. A navíc jeden získá volnost. Je s tím ovšem docela pinož vykonfigurovat to tak, aby vše fungovalo. Lze to, ale musí se to vyhledat jak. Výsledek ovšem stojí za tu práci.
A jaké je tedy resumé z mého pohledu jako uživatele a správce? OSX je dobrý a jednoduše spravovatelný systém, který sice získám zadarmo k notesu či poči, ale další se soft, kromě pár prťek se musí kupovat. Odezva je slabší, je to těžkopádný systém, ovšem spolehlivý. Co se týče WiFi tak obecná moje zkušenost je, že jsou méně citlivé a do některých šifrovaných sítí se nepřipojím - kompatibilita.
No Apply obecně si jeden koupí protože jsou krásné, hlavně ty verze PRO v hliníku. Ty "kostěnné" v plastu jsou opravdu shity a strašný. Plasty praskají a cena je vysoká.
Závěrem tedy říkám, že notes je lepší koupit od jiného výrobce - a tím nemyslím např. ACER - Získá se tím silnější HW, bude levnější, lze najít i pěkné kousky a Ubuntu je skvělý systém, pokud jeden má rád svobodu. Užitná hodnota je takto mnohem vyšší než verze Macbook+OSX. Apple vsadil na multimedia, svoji značku prodává draho, ale to neznamená vůbec, že je lepší. Je zkrátka pěkný a drahý, ale to se už dneska nenosí a Apple si toho ještě "nevšiml". Snobů je po světě pořád ještě dost :-)
A ještě poznámka na závěr: pamatuji doby, kdy Apple strádal a málem umřel. Prodával svoje poče mnohem dráž, ale byly to spolehlivé kousky v precizním provedení. Uvědomil si tehdá, že změna je potřeba a zbavil se tedy PowerPC a vsadil na Intel. Ovšem cenu snížil jenom neznatelně. To nestačilo, tak zadal výrobu HW levným producentům, což bylo pro něj opravdu těžké. Cenu tím dostal ještě níž. Vyplynulo z toho to, že zákazník přišel o kvalitu a spolehlivost za cenu vyšší než u konkurence. Operační systém doznal také velkých změn. Ale jak jsem výše, od verze Tiger systém strádá.
Je čas si uvědomit jedno: ZAPOMEŇTE NA APPLE a nechte ho amíkům. Jsou hloupí, jim to postačí. A to myslím opravdu vážně.

MacOS X je na Mac hardware parádně vyladěný, proto si myslím, že na Maca cpát cokoli jiného (ať už Win nebo Lin) a ještě to muset složitě ladit je prostě (bez urážky) chujovina . Jak jsem psal výše, používám rovněž iMaca (se Snow Leopardem) a softwarová výbava s iLife je naprosto dostačující a jediné co snad stojí za to koupit je kvalitnější program na vypalování - narážím na Roxio Toast (ekvivalent Nera). Jinak všechny multimediální pluginy, programy na archivaci apod jsou zdarma... Pokud je potřeba něco dokupovat, tak je to v případě profíků - např. Aperture, Final cut, Logic Pro apod. ale běžný domácí uživatel si s tím co má docela dobře vystačí...
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.