Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje  (Přečteno 11746 krát)

josef_m

  • Host
HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« kdy: 11 Srpna 2011, 06:55:28 »
zdravim,
koupil jsem si novy notebook, protoze bych po letech chtel, aby mi Ubuntu fungovalo tak jak ma, u predchozich stroju slo o stare masiny,tak povypinane veskere efekty a unity bez sance. Proto jsem si poridil novejsi: HP 4530s (http://www.alza.cz/hp-probook-4530s-d236883.htm)

Kód: [Vybrat]
Parametry a specifikace:

Procesor:
Intel Core i3 2310M s frekvencí 2,1 GHz
3 MB L3 Cache
2 jádra, 4 thready
Max TDP: 35 W

Paměť:
4 GB DDR3

Displej:
15,6" LCD TFT s LED podsvícením, matný
Rozlišení: 1366 x 768 bodů

Grafická karta:
AMD Radeon HD6490M s 1 GB vlastní paměti

Pevný disk:
640 GB
5400 RPM 

Mechaniky:
DVD SuperMulti s LightScribe

Multimédia:
High Definition Audio
Stereofonní reproduktory
Integrovaná webkamera
Zabudovaný mikrofon

Komunikace:
10/100 Mbit/s Ethernet
WiFi 802.11 b/g/n
BlueTooth

Ubuntu tezce nestiha, kdyz nakliknu dash, tak to trva nez se to zobrazi, jakoby se to nacitalo na vice krat. Odezva pomala. Kdyz spustim LibreOffice a chci pracovat na cca deseti strankovem dokumentu, tak se to sekne a nehne se z mista, nutno program zavrit, system to sice prezije bez restartu, ale takto se neda pracovat.

Pro zajimavost jsem dal nainstalovat nabizeny nesvobodny ovladac pro grafiku(?) ale po restartu mi to nabehlo do klasickeho gnome ... takze jestli rozumim spravne, tak jsem si "pohorsil". Ovladac jsem vcera odstranil, zas nabehlo Unity.

Nefunguje kabelove pripojeni k netu (na to jsem uz zalozil samostatne tema).

Dnes rano mi ubuntu nenabehne uz vubec, jen GRUB, kurzor a cerna obrazovka. Ani Recovery Mode, jen vypis v terminalu po radek, ze se nepripojil k eth0 a pak se to nehne...

Kdyz to slo v predchozich dnech spustit, tak vetracek temer celou dobu prace jede snad na plno, ja uz nevim co bych mel mit za konfiguraci, aby pocitac jel tak jak ma. Kdyz jsem mel starsi notebook, vyple efekty (ktere by grafika nestihala), tak to jelo svizneji a vetracek se zapinal jen pri vyssim vykonu, tady jel porad, i kdyz jsem mel zaply jen FireFox.

Prosim poradte mi co s tim, kvuli praci muzu odpovidat jen rano a pak az vecer.

Predem dik za pomoc

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2011, 22:46:22 »
Už sa to tu rieši. Presne tento NB.
No išiel ti naplno, kvôli tým uzavretým ovládačom (teda lebo si ich nemal). Preto ti to aj tak seka...nainštaluj najnovšie ovládače zo stránky výrobcu. Akú verziu BIOSu máš?
« Poslední změna: 11 Srpna 2011, 22:49:17 od jAster_BA »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2011, 20:20:50 »
mam rovnaky NB a rovnaky problem

toto sa stalo aj mne :-) : Pro zajimavost jsem dal nainstalovat nabizeny nesvobodny ovladac pro grafiku(?) ale po restartu mi to nabehlo do klasickeho gnome ... takze jestli rozumim spravne, tak jsem si "pohorsil". Ovladac jsem vcera odstranil, zas nabehlo Unity.

josef_m

  • Host
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 14 Srpna 2011, 07:42:30 »
na ty odkazovane stranky jsem se dival, pisou tam o Wubi a 64-Ubuntu, ja mam zajem mit nainstalovano Ubuntu primo a ve verzi 32, co me ted napada, ze bych nechtene stahl a instaloval 64 ... to se mi ale nezda ... pred instalaci nesvobodneho ovladace mi to slo, az po jeho odinstalaci a vypnuti NTB mi Ubuntu nejde spustit. (mam zkusit novou instalaci s nove stazenym 32?)
Mam zajem pouzivat na tomto stroji moderni OS (tedy dualboot s Win 7 a Ubuntu 11.4). Zda se mi, ze NTB jednak nejde vlastne ani poradne rozjet, vetracek porad naplno ...
Potrebuji na tom NTB pracovat, nechci (a nemam ani cas) byt odbornikem na IT, proto kdyz ted napisu verzi BIOSU, prosim mejte strpeni, jestli se mi nepodari napsat spravne udaje ;-)
BIOS Revision: 68SRR Ver. F.09
BIOS Date: 05/13/2011

josef_m

  • Host
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 14 Srpna 2011, 14:17:42 »
Rano jsem Ubuntu instaloval znova, nanovo jsem stahl pro jistotu jeste jednou instalacku z netu, at mam jistotu, ze jsem se nikde nepreklikl a ze mam opravdu verzi 32 bit.

Ubuntu po instalaci chtelo restart, system nabehl, po vypnuti pocitace ale uz nenajizdi vubec, pri primem spusteni se dostanu na cernou obrazovku bez dalsich reakci, pri spusteni v recovery modu naskoci vypis hardwaru "v terminalu", nicmene system nenajede, neni to ani jako terminal, ze bych mel moznost zadavat dalsi prikazy ...

v grubu je mozno zobrazit prikazy pred bootovanim, u ubuntu stoji toto:

Kód: [Vybrat]
setparams 'Ubuntu, with Linux 2.6.38-10-generic-pae'

recordfail
set gfxpayload=$linux_gfx_mode
insmod part_msdos
insmod ext2
set root='(/dev/sda,msdos3)'
search --no-floppy --fs-uuid --set=root 8bf96d78-9aab-4970-8f1a-fb85e0470758
linux /boot/vmlinuz-2.6.38-10-generic-pae root=UUID=8bf96d78-9aab-4970-8f1a-fb85e0470758 ro   quiet splash vt.handof\f=7
initrd boot/initrd.img-2.6.38-10-generic-pae

Pri instalaci jsem zadaval souborovy system "ext4"

pro zajimavost u Win 7 je toto:
Kód: [Vybrat]
setparams 'Windows 7 (loader) (on /dev/sda1)'



insmod part_msdos

insmod ntfs

set root='(/dev/sda,msdos1)'

search --no-floppy --fs-uuid --set=root F050118C50115B24

chainloade +1

napada nekoho jak Ubuntu rozjet?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 14 Srpna 2011, 15:06:20 »
Za prvé bych instaloval 64bit které na tento procesor patří a problém bude že je ten notebook moc nový takže ti standartně na 11.04 asi nepojede. Možná mě teď začnou ostatní kamenovat ale zkus nainstalovat alfa verzi 11.10 kde už by to mělo jet normálně ale furt se vyvíjí.
http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/oneiric-desktop-amd64.iso
Nebo nainstalovat 11.04 na jiném stroji a udělat všechny aktualizace a vrátit disk zpět.  ;)
Linux má jednu nevýhodu a to že se nekamarádí s novinkami. :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

josef_m

  • Host
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #6 kdy: 14 Srpna 2011, 15:23:17 »
hmm, tak to je dobre, ja jsem schvalne kupoval "novinku" aby to "konecne" jelo (dosud jsem na zadnem ze svych dosavadnich PC nebo NTB Ubuntu nerozchodil, tak jak ma, vzdy jsem musel vypinat veskere efekty, prip. cekat, az system zchrousta potrebne propocty ... :-(

Nechtel jsem instalovat 64 verzi, moc tomu nerozumim, budou mi pak fungovat vybrane programy? to pak musim u kazdeho programu zas hledat, jestli ma i 64 bit verzi?

V kazdem pripade jsem prave chtel zkusit posledni pokus o intalaci pred vracenim NTB, tak jeste teda to s tou 64 zkusim...

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #7 kdy: 14 Srpna 2011, 15:27:29 »
Nainstaluj tu verzi co jsem ti poslal odkaz. Dva měsíc to bud každý den dělat spoustu aktualizací ale celkem to funguje.
64bit je naprosto stejný a 99% nenarazíš na žádný problém a systém bude celkově rychlejší.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

josef_m

  • Host
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #8 kdy: 14 Srpna 2011, 15:31:42 »
jeste jsem nezacal stahovat, teprve mazu DVD a chystam plac ... hmmm, vzhledem k tomu, ze v soucasnem stavu je NTB nepouzitelny (Win tam mam jen pro pripad nouze typu, ze mi zamestnavatel "chytre" posle wordowsky dokument, nebo kvuli iTunes)
Pokud se to s alfou rozjede, tak to zkusim, jsem zvedav na dalsi boje z pozice laika vuci nehotovemu OS  ::)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #9 kdy: 14 Srpna 2011, 15:44:13 »
Neboj smazat to jde vždycky.  ;)
To je snad poprvé co radím začátečníkovy instalovat Alfa verzi  ;D. Jinak si prosím nestěžuj že ti tam nejde to či zas tohle a pokud budeš chtít s něčím poradit tak v tomto vlákně  ;) Ale věřím že ti to bude šlapat.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

josef_m

  • Host
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #10 kdy: 15 Srpna 2011, 07:24:28 »
současný stav:
- instalace Ubuntu 11.10 ve verzi "alfa", 64 bit - proběhla úspěšně
- dualboot s Win 7
- po instalaci systém startuje dobře, po instalaci nabízeného nesvobodného ovladače naběhlo Unity (jen ikona pro dash není barevná, ale šedá - že by Unity 2D? nevím ale jak to zjistit, v Unity se zatím neorientuji a nemám nainstalovaný zatím žádný tweakovací program)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #11 kdy: 15 Srpna 2011, 09:38:39 »
Myslel som si, že to tak bude. Už v druhom vlákne som radil tú alfu. No musíš zkúsiť (v termináli) glxinfo.
Kód: [Vybrat]
glxinfo | grep OpenGL
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

josef_m

  • Host
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #12 kdy: 15 Srpna 2011, 10:25:16 »
výpis:
Kód: [Vybrat]
josef@josef-HP:~$ glxinfo | grep OpenGL
Program 'glxinfo' v současnosti není nainstalován.  Můžete jej nainstalovat napsáním:
sudo apt-get install mesa-utils
josef@josef-HP:~$ sudo apt-get install mesa-utils
[sudo] password for josef:
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
Následující NOVÉ balíky budou nainstalovány:
  mesa-utils
0 aktualizováno, 1 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
Potřebuji stáhnout 30,3 kB archivů.
Po této operaci bude na disku použito dalších 152 kB.
Mám:1 http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ oneiric/universe mesa-utils amd64 8.0.1+git20110129+d8f7d6b-0ubuntu2 [30,3 kB]
Staženo 30,3 kB za 0s (140 kB/s)     
Instaluji balík mesa-utils.
(Čtu databázi … nyní je nainstalováno 128989 souborů a adresářů.)
Rozbaluji mesa-utils (z …/mesa-utils_8.0.1+git20110129+d8f7d6b-0ubuntu2_amd64.deb) …
Zpracování spouštěčů pro balík man-db …
Nastavuji balík mesa-utils (8.0.1+git20110129+d8f7d6b-0ubuntu2) …
josef@josef-HP:~$ glxinfo | grep OpenGL
X Error of failed request:  BadRequest (invalid request code or no such operation)
  Major opcode of failed request:  155 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  19 (X_GLXQueryServerString)
  Serial number of failed request:  12
  Current serial number in output stream:  12

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #13 kdy: 15 Srpna 2011, 10:58:31 »
Tak zrejme ti ta 3D akcelerácia nejde a funguješ v Unity 2D :) pokial ten uzavretý odinštaluješ tak ti aj 3D efekty pôjdu.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #14 kdy: 15 Srpna 2011, 11:11:28 »
Na přihlašovací obrazovce máš u jména takové ozubené kolečko a tam si můžeš zvolit normální Ubuntu nebo Ubuntu 2D viz obrázek.
http://cdn.omgubuntu.co.uk/wp-content/uploads/2011/08/Selection_0021.jpeg
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #15 kdy: 17 Srpna 2011, 12:13:24 »
současný stav:
- instalace Ubuntu 11.10 ve verzi "alfa", 64 bit - proběhla úspěšně
- dualboot s Win 7
- po instalaci systém startuje dobře, po instalaci nabízeného nesvobodného ovladače naběhlo Unity (jen ikona pro dash není barevná, ale šedá - že by Unity 2D? nevím ale jak to zjistit, v Unity se zatím neorientuji a nemám nainstalovaný zatím žádný tweakovací program)

Jj, to je Unity 2D - mám úplně stejný dualboot, ale po předchozích zkušenostech s G3 a GS jsem neinstaloval fglrx (nesvobodný) ovladač od ATI, ale jedu na svobodným Radeonovi a funguje jak Unity 3D, tak i Gnome-Shell, kterej tam mám.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #16 kdy: 17 Srpna 2011, 14:07:36 »
současný stav:
- instalace Ubuntu 11.10 ve verzi "alfa", 64 bit - proběhla úspěšně
- dualboot s Win 7
- po instalaci systém startuje dobře, po instalaci nabízeného nesvobodného ovladače naběhlo Unity (jen ikona pro dash není barevná, ale šedá - že by Unity 2D? nevím ale jak to zjistit, v Unity se zatím neorientuji a nemám nainstalovaný zatím žádný tweakovací program)

Jj, to je Unity 2D - mám úplně stejný dualboot, ale po předchozích zkušenostech s G3 a GS jsem neinstaloval fglrx (nesvobodný) ovladač od ATI, ale jedu na svobodným Radeonovi a funguje jak Unity 3D, tak i Gnome-Shell, kterej tam mám.
Môžem potvrdiť. V 2D to iba zo začiatku preblikáva ale po pár sekundách keď to nabehne tak to funguje. Žial 3D bliká do čierna furt a GS blbne tak, že tam je GlobalMenu :/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

josef_m

  • Host
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #17 kdy: 17 Srpna 2011, 21:36:59 »
jo, uz to vidim, prihlasovaci obrazovka - ozubene kolecko ... ono mi to jednou neslo nakliknout a tak jsem tomu prestal venovat pozornost ... mezitim mi to sice nakliknout jde, nabizi se vyber mezi Unity a Unity 2D, ale at vyberu co chci, tak je to v systemu bez efektu.
Kdyz si pres systemove nastaveni otevru nabidku ovladacu, tak mi to nabizi "Uzavřený grafický ovladač FGLRX od ATI/AMD" ale v soucasnosti to nemam aktivovane: "Nepoužívají se žádné nesvobodné ovladače". Ted po vsech tech instalacích systému nevím jestli jsem to u tohoto posledního pokusu ručně dal odznačit, nebo se to prostě nenainstalovalo ... mrzí mě, že systém zase nejede jak má (efekty), ale hlavně že to aspoň nějak funguje, když už nic jiného ... větráček mě vytáčí, ale jsem si vědom stavu současné alfa verze a s každou aktualizací vzrůstá naděje, že se u toho počítače bude dát normálně pracovat ;-)
ještě dotaz, když otevřu Dash, tak by vedle vyhledávacího políčka měla být nabídka něco jako aplikace atp., ne? protože v současném zobrazení tam nic není a já buď si musím pamatovat co jsem instaloval a pro spuštění název programu napsat ručně, nebo je to holt nedostupné (což se mi nezdá)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #18 kdy: 18 Srpna 2011, 10:51:22 »
ještě dotaz, když otevřu Dash, tak by vedle vyhledávacího políčka měla být nabídka něco jako aplikace atp., ne? protože v současném zobrazení tam nic není a já buď si musím pamatovat co jsem instaloval a pro spuštění název programu napsat ručně, nebo je to holt nedostupné (což se mi nezdá)
Ono to tam moc nie je :D a celkovo ten dash nefunguje jak má. Iba to vyhladávanie. Ale sám si povedal, Alpha3 ;) a ten uzavretý ovládač cez jockey (správca ovládačov) ti nejde nainštalovať? Aj keď vtedy 3D blbne. Teda aspoň mne.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pmasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #19 kdy: 18 Srpna 2011, 20:07:01 »
Ahoj, jsem linuxák začátečník. Používám Mint, ale to je v podstatě jedno. HArdware je HP ProBook 4520s. Při instalaci jakékoliv verze ubuntu nebo mintu problém s wifi - vyřešeno zakázáním ovladače rt2800pci. Do té doby rychle blikala dioda na zapnutí wifi, ale od teď jde normálně jak zapnout tak vypnout. Po probuzení najede normálně.
Jel jsem na Mint 10. Systém jel bez problémů, jediné problémy, které jsem nedokázal vyřešit jsou nefunkční bluetooth a nefunguje probuzení ze spánku klikem na myš, ačkoliv je to v biosu povolené. to by nevadilo. Problémy nastaly po instalaci verze Mint 11, která vychází z Ubuntu 11.04. I po instalaci nesvobodného ovladače grafiky větrák jel jako o život, když byla spuštěna jakákoliv aplikace. Celkově byl systém pomalejší, neustálé problémy s aplety a občas to i nějakou chybu vyhodilo. Tak jsem se vrátil k verzi Mint 10 a vše je v pohodě. Větrák se ani nerozběhne, pokud nedělám nic náročného. Celkově je systém rychlejší, stabilnější, více si s tímto HP rozumí více. Tak nevím, kde může být problém, ale chce se mi to svést na neodladěnost nebo náročnost Ubuntu 11.04. Jinak se systémem spokojenost.

josef_m

  • Host
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #20 kdy: 18 Srpna 2011, 20:53:02 »
jo, ten "jockey" to byla hned prvni chybova hlaska, ze to nefunguje ... tak aspon ted vim, co ma na svedomi ... odeslal jsem chybove hlaseni.

Jinak jsem tez uz premyslel o instalaci starsiho ubuntu, ale zas se mi pak nechce rucne instalovat veskere aktualni verze pro software jako Firefox, OpenOffice a podobne, i kdyz bych to asi udelal za cenu, ze Ubuntu poslape jak ma a vetracek me nebude rusit pri soustredeni. Nejradsi z historie vzpominam na Karmic Koalu, s tim jsem byl zcela spokojeny, ale to uz je hodne stara verze.
Co tedy myslite, mel bych zkusit starsi vydani? Lucida nebo Maverick? OK, neni nutno odpovidat jako "zkus to a uvidis" ...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #21 kdy: 19 Srpna 2011, 14:16:03 »
jo, ten "jockey" to byla hned prvni chybova hlaska, ze to nefunguje ... tak aspon ted vim, co ma na svedomi ... odeslal jsem chybove hlaseni.

Jinak jsem tez uz premyslel o instalaci starsiho ubuntu, ale zas se mi pak nechce rucne instalovat veskere aktualni verze pro software jako Firefox, OpenOffice a podobne, i kdyz bych to asi udelal za cenu, ze Ubuntu poslape jak ma a vetracek me nebude rusit pri soustredeni. Nejradsi z historie vzpominam na Karmic Koalu, s tim jsem byl zcela spokojeny, ale to uz je hodne stara verze.
Co tedy myslite, mel bych zkusit starsi vydani? Lucida nebo Maverick? OK, neni nutno odpovidat jako "zkus to a uvidis" ...
IMHO na takýto notebook je to moc starý SW. Ty potrebuješ nové ovládače a jadro  ;) aj keď okrem času za pokus nič nedáš.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

josef_m

  • Host
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #22 kdy: 19 Srpna 2011, 21:19:07 »
 začaly mi blbnout aktualizace, tak jsem si řekl, ze to s tím Lucidem zkusím, zatím na Ubuntu nic nemám (vlastní programy, data), tak proč ne, ráno jsem tam dal to Ubuntu LL, nicméně ovladače grafiky ... bída, co si budem povídat, teď večer už mám zpátky alfu OO, aktualizace zatím běží, tak doufám, že to po restartu zapnu ;-) jo a větráček běžel i u toho LL stejně jako teď: na plné obrátky  :'(

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #23 kdy: 19 Srpna 2011, 22:33:13 »
AMD vydalo nové Catalysty 11.8.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Lord SMRTKA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: HP 4530s - ubuntu 11.4 nefunguje
« Odpověď #24 kdy: 09 Září 2011, 18:34:33 »
Chtěl jsem se zeptat, jestli je nějaká reálná možnost rozjet 3D unity na HP 4330s s tou nejnižší konfigurací takže i3 s integráčem HD3000?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.