Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)  (Přečteno 5593 krát)

Tony5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #25 kdy: 21 Listopadu 2011, 15:11:50 »
Nastavovat jde. Sice ne klávesama (FN + Left || FN + Right), ale appletem na panelu s tím jde hýbat. Intenzitou podsvícení odpovídá první možnost na Ubuntu asi třetí na Widlích, takže celkem palba. Právě proto jsem se hned na začátku ptal, jestli nejde nějak v systému nastavit intenzitu jednotlivých stupňů - např. že by byl soubor obsahující 5 čísel (0, 10, 40, 80, 100) a tyto čísla by právě znamenala intenzitu v procentech. Je to asi jen sen, aby to tak bylo, ale bylo by to řešením mého problému. Stačilo by jen první číslo přepsat na 0 :D

V nastavení "Správa napájení" mám jas displeje na minimu a ještě k tomu mám zašrktlý "stmívat displej při nečinnosti". Včera jsem pozoroval jak vypadá křivka spotřeby, běhá mezi 7W a 10W.

Další věc, co mě napadla je režim spánku, dost jsem ho využíval. Když zrovna byla přestávka a já ntb nepotřeboval, tak jsem ho prostě uspal a potom ho probudil. Ale četl jsem, že ovladač PSB má s tímto problém. Já osobně to už několikrát zkusil a ntb naběhl, zobrazila se plocha Ubuntu a kurzor, ale tam to skončilo. Možná i tím by šla trochu prodloužit výdrž, kdyby se ten režim spánku podařilo zprovoznit

Rover623

Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #26 kdy: 21 Listopadu 2011, 21:20:06 »
Zkusil jsi GRUB dodat parametr acpi=off, to by mohlo pomoct, klávesy pro regulaci jasu ti stejně nejdou, takže ty to neznefunkční.

Jinak se zkus mrknout sem http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=59887.0;topicseen , možná by stačilo udělat si nějaký xorg.conf a dopsat si tam co je potřeba

Tony5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #27 kdy: 21 Listopadu 2011, 23:07:25 »
Ehm :-[ jakže přidám parametr acpi=off? Vím, že existuje adresář /etc/grub.d, ale tam mám dalších 6 souborů a nevím co tam. Domnívám se, že to není ono :)

Jinak ten topic jsem zkusil a nechodí, škoda. Ten xorg.conf tam mám, takže jsem ho jen upravil.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #28 kdy: 21 Listopadu 2011, 23:26:08 »
Ehm :-[ jakže přidám parametr acpi=off? Vím, že existuje adresář /etc/grub.d, ale tam mám dalších 6 souborů a nevím co tam. Domnívám se, že to není ono :)

Jinak ten topic jsem zkusil a nechodí, škoda. Ten xorg.conf tam mám, takže jsem ho jen upravil.
Keď hodíš acpi=off tak ti nepôjdu všetky veci s tým spojené. http://cs.wikipedia.org/wiki/Advanced_Configuration_and_Power_Interface
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tony5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #29 kdy: 22 Listopadu 2011, 00:55:57 »
Provedl jsem takovej malej test. Otevřel jsem si Správu napájení, konkrétně záložku Historie a nechal jsem ntb na baterku.
1. Vypnul jsem WiFi a zhasnul podsvícení = spotřeba 5W
2. Zapnul jsem WiFi a zhasnul podsvícení = spotřeba 6 - 7W
3. Zapnul jsem Wifi a nechal rozsvícené = spotřeba 6W - 8W
4. Spustil jsem Google Chrome a flashové video na celou obrazovku = spotřeba 8,6W
5. Chrome jsem nechal spuštěný a spustil jsem Office Texťák, Firefox = spotřeba 8,6W (max 10W)


nevím co ještě spustit na zatížení ntb. Kdyby měl někdo návrh na nějaký likvidátor spotřeby, sem s ním rád vyzkouším:-)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #30 kdy: 22 Listopadu 2011, 19:03:04 »
Flash  ;)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tony5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #31 kdy: 24 Listopadu 2011, 16:17:13 »
Se zapnutým flash videem mi ntb vydrží na baterku 2h. Se spuštěným Empathy a Wifi (samozřejmě) mi nejdýl vydrží 5h (aspoň hlásí tabulka hodnot). Bohužel, ale asi se s tím budu muset smířit.

Tony5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #32 kdy: 29 Listopadu 2011, 15:28:22 »
Tak jsem zjistil smutnou věc. Měli ste pravdu, baterka je už celkem v háji. Z původních 58Wh mi teď zbývá jen 34Wh, což samozřejmě nemůže vydržet dýl jak 5h. Sice to párkrát zahlásí 6,7h ale to jen tehdy pokud mám zavřený víko a nic nespuštěný. Asi začnu shánět někde novou baterku a když tak budu střídat..........

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #33 kdy: 30 Listopadu 2011, 00:09:48 »
Zdravim, mam podobny zamer, tedy prodlouzit vydrz na baterii. Muj display na Aceru Aspire 4733Z-4606 ale nereaguje na klavesove zkratky ani Spravu napajeni... Jaky applet bych mohl pouzit, abych mohl jas snizovat?

Tony5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #34 kdy: 30 Listopadu 2011, 12:19:24 »
Já ten applet našel po kliknutí na horní panel (nebo jakýkoliv jiný panel), vybrání možnosti "Přidat na panel" a v nabídce jsem našel položku "Nastavení jasu".

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #35 kdy: 30 Listopadu 2011, 15:23:35 »
Já ten applet našel po kliknutí na horní panel (nebo jakýkoliv jiný panel), vybrání možnosti "Přidat na panel" a v nabídce jsem našel položku "Nastavení jasu".

Aha, tak tanhle applet jsem zkousel, bohuzel ale v mem pripade nic nedela :-( Nejspis vychazi ze Spravce napajeni...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #36 kdy: 30 Listopadu 2011, 17:16:59 »
Máš tam nvidia kartu?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #37 kdy: 30 Listopadu 2011, 17:27:22 »
Ne, mam Intel GMA 4500MHD

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #38 kdy: 30 Listopadu 2011, 17:39:47 »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #39 kdy: 30 Listopadu 2011, 17:57:49 »
Diky moc, zabralo to! Bez updatu BIOSu jsem zadal
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/default/grub, zmenil GRUB_CMDLINE_LINUX="" na GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi=" (GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" bylo jak ma byt), ulozil, spustil
Kód: [Vybrat]
sudo update-grub a posleze restartoval pocitac. Nasledne regulace jasu funguje - je sice trochu hruba a nema prilis velky rozsah, nicmene je to fajn :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #40 kdy: 30 Listopadu 2011, 18:10:03 »
Diky moc, zabralo to! Bez updatu BIOSu jsem zadal
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/default/grub, zmenil GRUB_CMDLINE_LINUX="" na GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi=" (GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" bylo jak ma byt), ulozil, spustil
Kód: [Vybrat]
sudo update-grub a posleze restartoval pocitac. Nasledne regulace jasu funguje - je sice trochu hruba a nema prilis velky rozsah, nicmene je to fajn :)
FFFFFUUUU...aj to sa dalo niekde (zdá sa mi) upraviť...ja hlava deravá však už neviem ako.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #41 kdy: 30 Listopadu 2011, 18:47:16 »
Diky moc, zabralo to! Bez updatu BIOSu jsem zadal
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/default/grub, zmenil GRUB_CMDLINE_LINUX="" na GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi=" (GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" bylo jak ma byt), ulozil, spustil
Kód: [Vybrat]
sudo update-grub a posleze restartoval pocitac. Nasledne regulace jasu funguje - je sice trochu hruba a nema prilis velky rozsah, nicmene je to fajn :)
FFFFFUUUU...aj to sa dalo niekde (zdá sa mi) upraviť...ja hlava deravá však už neviem ako.
Jo, myslim, ze GdH se o tom nekde rozepisoval... Ale nechci se v tom zas az tak stourat - to maximalni snizeni jasu, ktere mi tahle konfigurace dovoluje je pro me tak akorat. Zvladne to v nejakych 5-6ti krocich, coz taky neni spatne. Jsem proste zas jednou spokojen :)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #42 kdy: 01 Prosince 2011, 14:30:30 »
Pak na výdrž zkus applet na škálování frekvence cpu.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tony5

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re:Snížení jasu displeje na minimum (Aspire One 751h)
« Odpověď #44 kdy: 08 Prosince 2011, 14:12:18 »
Ha úspěch ;D sice netuším jak se mi to podařilo, ale tak dlouho sem se vrtal v nastavení, že se mi podařilo rozjet SleepMode tak, že funguje spolehlivě a hlavně rychle!!! Ale teda fakt vám nepovím co jsem nastavil, aby to chodilo ;D
Akorát teď řeším další problém, po obnovení ze spánku se mi zobrazuje přihlašovací okno a heslo. Nejde nějak pořešit to, aby se nezobrazovala a systém se automaticky přihlásil, jak je tomu při startu?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.