Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [Debian Squeeze] Rychlý průvodce instalací  (Přečteno 2604 krát)

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
[Debian Squeeze] Rychlý průvodce instalací
« kdy: 26 Dubna 2011, 12:37:01 »
Pokusil jsem se napsat blbuvzdorného průvodce pro instalaci Debianu, protože u nás na škole (UPOL) se funguj mj. i na tomto OS.

http://wiki.inf.upol.cz/index.php/Instalujeme_distribuci_Debian_Squeeze
ArchLinux (KDE)
Můj web

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: [Debian Squeeze] Rychlý průvodce instalací
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2011, 19:12:09 »
K+ Jenom by to chtělo v návodu zmínit jak nainstalovat základní KDE případně XFCE prostředí :)

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: [Debian Squeeze] Rychlý průvodce instalací
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2011, 19:31:28 »
K+ Jenom by to chtělo v návodu zmínit jak nainstalovat základní KDE případně XFCE prostředí :)

mno to byl takovej rychlonávod vlastně hlavně skrz to, že na fakultě máme v Debianu gnome :), já sám mám Xfce a jsem spokojen :) byť ještě vychytávám mouchy
ArchLinux (KDE)
Můj web

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: [Debian Squeeze] Rychlý průvodce instalací
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2011, 21:30:14 »
Zdravím kolegu upoláka, měl bych jen takový lehce OT dotaz, jak na squeezu běží eduroam? Knetworkmanager na SUSE se moc nechytá i když pravda, zatím nebylo moc času si s tím pohrát...
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: [Debian Squeeze] Rychlý průvodce instalací
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2011, 21:40:37 »
Zdravím kolegu upoláka, měl bych jen takový lehce OT dotaz, jak na squeezu běží eduroam? Knetworkmanager na SUSE se moc nechytá i když pravda, zatím nebylo moc času si s tím pohrát...

no hele upřímně jsem taky neměl čas to nějak pod debian zkoumat, ale podle mě to wpa_supplicant vyřeší......
možná bude třeba taky nějakej certifikát.....
ale vím, že třeba pod ubuntu mají lidi problémy s tím eduroamem....takže uvidím....zkusím to a kdyžtak dám echo správci sítě.....esli neví co je třeba přenastavit atp...
ArchLinux (KDE)
Můj web

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: [Debian Squeeze] Rychlý průvodce instalací
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2011, 21:50:31 »
Zdravím kolegu upoláka, měl bych jen takový lehce OT dotaz, jak na squeezu běží eduroam? Knetworkmanager na SUSE se moc nechytá i když pravda, zatím nebylo moc času si s tím pohrát...
Před půl rokem jsem nastavoval Eduroam ségře v Ubuntu. Musím říct, že oproti návodu, který mají pro Widle, je to pohoda. Stačilo vše nastavit podle obrázku dole (sice to není z UPOL, ale princip je stejný) http://eduroam.fjfi.cvut.cz/local.html , teda kromě certifikátu, pokud se nepletu, není žádný. Zatím si na nic nestěžovala, tak předpokládám, že to networkmanager zvládne obstojně.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: [Debian Squeeze] Rychlý průvodce instalací
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2011, 21:54:00 »
Právě s wpa_supplicantem jsem zatím neměl čas si pohrát, ovšem říkal jsem si, že by to snad dnes už mohlo fungovat i bfu-friendly cestou...kdysi dávno (u8.04) to šlo a od té doby opět jen se supplicantem :) Tak si sonduji, jak na tom jsou jiná distra.
Ostatně občas mám problémy i s W7, v jedné budově jedu, ve druhé je to třeba nastavit jinak, o kompatibilitě s ostatníma univerzitama ani nemluvě...řekněme že už mám na pány z CVT lehce pifku... :)
edit: To mě právě mrzí, že někde to jde, a někde ne..
btw kde všude můžu ty debianí stroje potkat? Jenom na katedře informatiky a optice, nebo i třeba u chemiků a geografů? :)
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: [Debian Squeeze] Rychlý průvodce instalací
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2011, 22:38:11 »
btw kde všude můžu ty debianí stroje potkat? Jenom na katedře informatiky a optice, nebo i třeba u chemiků a geografů? :)

to nevím na KMI určitě, u chemiků jsem v žádné počítači osazené učebně nebyl......ono hodně lidí vidělo debian třeba poprvé a koukalo, že to sou nějaký "jiný windows" a leckdy zjistijou že o dost lepší....já sem taky začínál na (K)Ubuntu, ale po tejdnu na debiáánu bych neměnil......je to celé prostě čistší...když vemeš v potaz že ubuntu derivát debiááánu :D
ArchLinux (KDE)
Můj web

pivik

  • Host
Re: [Debian Squeeze] Rychlý průvodce instalací
« Odpověď #8 kdy: 27 Dubna 2011, 20:12:38 »
http://forum.debian-linux.cz/index.php/board,12.0.html
http://dl.dropbox.com/u/8263058/Debian%20install/Instalace%20Debianu%20pomoc%C3%AD%20Businesscard%20ISO%20obrazu.pdf

Jsou tam návody na instalaci z businesscard včetně prostředí Gnome, Xfce nebo Lxde. Jinak je fajn, že někdo sestavil návod jiným způsobem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.