Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s AP hotspot (DHCP?)  (Přečteno 1378 krát)

zatnaktel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
  • Linux, Twitter, photographing, nature...
    • About me
Problém s AP hotspot (DHCP?)
« kdy: 03 Května 2014, 14:22:09 »
Zdravím,
už nějakou dobu provozuju doma AP hotspot na LinuxMint 14 přes program ap-hotspot a včera se stala zajímavá věc, že se k němu z ničeho nic přestaly připojovat zařízení. Na všech Androidech se při připojování zobrazilo jen "Načítání adresy IP..." a tak to zůstalo klidně půl hodiny.
Napadlo mě, že kdybych si staticky nadefinoval IP, obešel bych problém. Ono to pomohlo, ale z AP nelezou žádná data.
Napadá někoho, co se mohlo stát? Dřív nikdy takové problémy nebyly.
Ještě nesmím opomenout, že se to stalo po včerejší bouřce (poměrně silné), při které vypnul navíc 2× proud. Je možné, že to tímhle způsobem mohlo něco poškodit? Jinak všechno běhá. AP je vidět, když se připojím, zobrazí se mi upozornění, že se připojuje zařízení, ale tím to končí.

Díky za všechny odpovědi a nápady.

 ---
EDIT: Podařilo se mi z AP na telefon a z telefonu na AP pingnout v pohodě.
« Poslední změna: 03 Května 2014, 17:33:27 od zatnaktel »
LinuxMint 14 Nadia, Twitter, foto, IT, příroda...

zatnaktel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
  • Linux, Twitter, photographing, nature...
    • About me
Re:Problém s AP hotspot (DHCP?)
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2014, 18:03:46 »
Zajímavé, takže když jsem si to překontroloval, tak jsem měl špatně napsanou adresu brány. Po opravě už mi to běhá, ale otázka je, proč DHCP nepřiřazuje IP adresy. Ani reboot nepomohl.
LinuxMint 14 Nadia, Twitter, foto, IT, příroda...

Standa99

  • Host
Re:Problém s AP hotspot (DHCP?)
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2014, 19:31:42 »
Zkusím jen naznačovat. DHCP by mohlo jet na isc-dhcp-server. V /etc/dhcp/dhcpd.conf je konfigurace a v souboru /etc/default/isc-dhcp-server je zapsáno rozhranní, na kterém má DHCP fungovat. V init.d je script, takže pomocí "sudo /etc/init.d/isc-dhcp-server status" zjistíš stav, popřípadě ho můžeš pomocí "start" nahodit nebo restartovat "restart". Určitě v terminálu něco vyplivne, proč nenabíhá.

zatnaktel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
  • Linux, Twitter, photographing, nature...
    • About me
Re:Problém s AP hotspot (DHCP?)
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2014, 10:31:42 »
Možná je to jen distribucí, ale...

/etc/dhcp/dhcpd.conf u mě neexistuje.
To stejné /etc/default/isc-dhcp-server.
Aby to bylo ještě zajímavější, /etc/init.d/isc-dhcp-server taky nic.

LinuxMint 14 Nadia, Twitter, foto, IT, příroda...

Standa99

  • Host
Re:Problém s AP hotspot (DHCP?)
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2014, 11:32:37 »
To bude nějak jinak. To co jsem popsal, sám používám, ale já NATuju a AP mi běží přes hostapd. Co když u tebe budou ty dvě rozhraní v bridge (např. eth0 + wlan0) a adresu si dostával přímo ze svého routeru? To by potom bylo v konfiguraci /etc/network/interfaces.

Edit: Tak to asi bude ještě jinak. Když jsem zkusil nainstalovat ap-hotspot, tak instaloval ještě balíky dnsmasq + hostapd + iw. A dnsmasq by mohl zaobstarat DHCP viz. http://www.linuxexpres.cz/praxe/sprava-linuxoveho-serveru-dns-a-dhcp-server-dnsmasq + odstavec DHCP.
« Poslední změna: 04 Května 2014, 12:05:40 od Standa99 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.