Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word  (Přečteno 2748 krát)

Michie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« kdy: 27 Ledna 2015, 23:04:41 »
Dobrý deň,

existuje nejaký kancelársky balík, ktorý dokáže uložiť dokument tak, aby ho zákazník, ktorý používa ms word otvoril a nemal všetko poprehadzované (okraje, tabulátory, písmo ...) ?  Ide hlavne o to, že brat pripravuje zmluvy pre klientov, ktorí si ich ešte následne upravujú a potrebuje, aby keď im ich pošle, otvorili ich presne také, ako ich v svojom textovom editore uloží ... Alebo jediná cesta vedie zakúpením MS wordu 2010 a spojazdnením cez WINE? Ďakujem za odpovede.

holi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
    • Osobní web-stránky
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2015, 07:11:11 »
Bohužel nikdy jsem se nesetkal s balíkem který je 100 zkus caligra suite. Ten mi přišel ze je na tom nejlíp, ale je to dva roky zpět. Když tak pocky jestli někdo neví líp

PS: mám pocit ze calligra suite není pro Ubuntu ještě stále v stable, ale da se stáhnout normálně z centra software

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2015, 07:27:34 »
Az budou produkty MS dodrzovat (i vlastni!) standardy, tak dokazou otevrit tvoje soubory korektne.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2015, 07:44:16 »
Udělám v LibreOffice dokument, který uložím v .doc nebo .docx a pro jistotu jej vyexportuji v PDF. Zašlu jen klientovi, který používá Windows a MS Office. Otevře dokument v MS Office a začne si stěžovat, že to je celý rozházený. zašlu mu vyexportované PDF, aby viděl, že rozházený nic není a upozorním ho, že to je chyba MS Office a nikoliv dokumentu nebo LibreOffice.
Pak mu osobně předvedu LO, vytvoření dokumentu, uložení do formátu .doc nebo .docx a vyexportování dokumentu do PDF. Potom mu vysvětlím, že svobodný software dodržuje standardy a je zpětně kompatibilní  s MS Office, a tento nikoliv, ani zpětně.
Chyba tudíž není ve svobodném kancelářském balíku (LO nebo OO), ale v uzavřeném balíku MS Office.  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

holi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
    • Osobní web-stránky
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #4 kdy: 28 Ledna 2015, 07:49:03 »
Udělám v LibreOffice dokument, který uložím v .doc nebo .docx a pro jistotu jej vyexportuji v PDF. Zašlu jen klientovi, který používá Windows a MS Office. Otevře dokument v MS Office a začne si stěžovat, že to je celý rozházený. zašlu mu vyexportované PDF, aby viděl, že rozházený nic není a upozorním ho, že to je chyba MS Office a nikoliv dokumentu nebo LibreOffice.
Pak mu osobně předvedu LO, vytvoření dokumentu, uložení do formátu .doc nebo .docx a vyexportování dokumentu do PDF. Potom mu vysvětlím, že svobodný software dodržuje standardy a je zpětně kompatibilní  s MS Office, a tento nikoliv, ani zpětně.
Chyba tudíž není ve svobodném kancelářském balíku (LO nebo OO), ale v uzavřeném balíku MS Office.  ;)

Tak by to mělo být. Jen je to hodně práce navíc

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #5 kdy: 28 Ledna 2015, 08:06:44 »
Udělám v LibreOffice dokument, který uložím v .doc nebo .docx a pro jistotu jej vyexportuji v PDF. Zašlu jen klientovi, který používá Windows a MS Office. Otevře dokument v MS Office a začne si stěžovat, že to je celý rozházený. zašlu mu vyexportované PDF, aby viděl, že rozházený nic není a upozorním ho, že to je chyba MS Office a nikoliv dokumentu nebo LibreOffice.
Pak mu osobně předvedu LO, vytvoření dokumentu, uložení do formátu .doc nebo .docx a vyexportování dokumentu do PDF. Potom mu vysvětlím, že svobodný software dodržuje standardy a je zpětně kompatibilní  s MS Office, a tento nikoliv, ani zpětně.
Chyba tudíž není ve svobodném kancelářském balíku (LO nebo OO), ale v uzavřeném balíku MS Office.  ;)

Tak by to mělo být. Jen je to hodně práce navíc

Hodně problémů dělá navíc to, že si lidi, co používají Word nebo Excel v MS Office (vidím to zejména u žen!) hrajou s formátováním, že v textu použijí třeba 10 různých typů písma a v různých velikostech, protože se jim to líbí. Navíc neumí pracovat s tabulátorem.
Pokud použiju v dokumentu standardní Sans, maximálně použiju zvýraznění písma - tučné nebo kurzívu pro odlišení třeba citací, tak se mi nikdy ještě nestalo, že by si člověk, který používá MS Office, stěžoval  ;)
A naopak dostávám od jedné klientky pravidelně 1x týdně text na jejich web, který je naprosto šílený a který vždy radši jen zkopíruji, hodím do geditu jako prostý text a upravím si ho pro svoje potřeby  :D
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #6 kdy: 28 Ledna 2015, 08:41:50 »
Hm co čtu tak mi potvrzuje moji domněnku, že s MSOffice není žádný software 100% kompatibilní, ani MSOffice....
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #7 kdy: 28 Ledna 2015, 08:55:23 »
Hm co čtu tak mi potvrzuje moji domněnku, že s MSOffice není žádný software 100% kompatibilní, ani MSOffice....

Kdyby to nebylo kompatibilní jen s open formátem, řeknu si, no jo, jde o prachy a výsadní postavení. Ale když to není kompatibilní ani samo se sebou, řeknu si, těžká demence  :D
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #8 kdy: 28 Ledna 2015, 14:14:03 »
Přesně tak - neustále se mi stávalo, že dokument vytvořený v MS Office na jednom PC byl po otevření na druhém PC ve stejné verzi MS Office zcela rozházený a stálo to třeba čtvrthodinu upravit.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #9 kdy: 28 Ledna 2015, 15:24:50 »
100% kompatibilni kancelarsky balik s MS WORD je MS Word (prekvapive) ;) .. dalsi otazku prosim ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #10 kdy: 28 Ledna 2015, 15:47:24 »
Psali jsme o tom, že ani to ne - MS Office ja raritka  ;D  ;D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Michie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #11 kdy: 28 Ledna 2015, 16:26:28 »
Ďakujem pekne za odpovede na moju otázku aj za vysvetlenia prečo je to tak ako to je
Bohužel nikdy jsem se nesetkal s balíkem který je 100 zkus caligra suite. Ten mi přišel ze je na tom nejlíp, ale je to dva roky zpět. Když tak pocky jestli někdo neví líp

PS: mám pocit ze calligra suite není pro Ubuntu ještě stále v stable, ale da se stáhnout normálně z centra software

Ďakujem, vyskúšam

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #12 kdy: 11 Února 2015, 14:52:16 »
doporučuji nepoužívat .doc ani docx.
Pokud chci aby dotyčný mohl soubor upravovat pošlu mu ho v .RTF a pokud jen prohlížet je tu .PDF
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

holi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
    • Osobní web-stránky
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #13 kdy: 11 Února 2015, 15:11:14 »
doporučuji nepoužívat .doc ani docx.
Pokud chci aby dotyčný mohl soubor upravovat pošlu mu ho v .RTF a pokud jen prohlížet je tu .PDF
 
PDF je taky peknej bastl, když jsme u toho  :)

superbo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 810
  • ???
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #14 kdy: 11 Února 2015, 19:57:10 »
Můžeš vyzkoušet Kingsoft Office, nebo používat Google Docs :)
http://wps-community.org/
https://docs.google.com/
Acer Aspire V3-571G-53234G1TMaii - Intel Core i5 3230M, Grafika Intel HD 4000 + Nvidia GeForce GT 730M, 8GB DDR3, 128GB SATA SSD
Dell Latitude 5480 -  Intel Core i5 7200U, Intel HD Graphics 620, 16GB DDR4-2400MHz, 128GB SSD
Stolní PC - MB ASRock X570 PRO4, AMD Ryzen 5 3600, AMD Radeon RX 5600 XT, 32GB DDR4 3200MHz, 480GB nvme + 480GB SATA SSD

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #15 kdy: 11 Února 2015, 20:17:57 »
100% kompatibilni kancelarsky balik s MS WORD je MS Word (prekvapive) ;) .. dalsi otazku prosim ..
Což není tak úplně pravda. Kompatibilita mezi novým a starým- žádný zázrak. Ale daleko horší je excel do L.O.

James(CZ)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 164
  • Když Linux, tak Ubuntu.
Re:Kancelársky balík 100% kompatibilný s MS Word
« Odpověď #16 kdy: 15 Února 2015, 10:03:49 »
Přesně tak - neustále se mi stávalo, že dokument vytvořený v MS Office na jednom PC byl po otevření na druhém PC ve stejné verzi MS Office zcela rozházený a stálo to třeba čtvrthodinu upravit.

Ono záleží i na nastavení Wordu na konkrétním PC a zda na něm jsou všechny fonty, které obsahuje dokument.
Ubuntu 22.04.01 LTS CZ
PC ASUS ROG Strix G10DK - AMD Ryzen 5 5600X, NV GeForce GTX 1660 Super, 32 GB RAM, 512 GB SSD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.