Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine  (Přečteno 68601 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« kdy: 12 Srpna 2007, 19:24:43 »
Pro neznalé: Full Circle Magazine je časopis Ubuntu komunity. Vychází už delší dobu (už jsou čtyři čísla) a jeho obsah je velmi zajímavý a užitečný. Proto by nebylo špatné vytvořit i český překlad. K tomu jsou ovšem potřeba překladatelé. Celá věc je ještě složitější, kvůli nástroji Scribus, ve kterém je časopis vytvořen, a který mi přijde velice nepochopitelný a složitý (na začátku prázdnin jsem už podobnou iniciativu vyvíjel, ale pak to padlo kvůli mé zaneprázdněnosti...).

Zapotřebí by tedy byli:
- překladatelé → čím více, tím lépe, ale nejméně tři
- korektor → někdo, kdo umí dobře česky, má jazykové cítění, aby opravil chyby a nějaké drobnosti přeložil do "normální češtiny" (pokud by se nenašel někdo, kdo by o to hodně stál, tak bych si to klidně vzal já)
- někdo, kdo umí (nebo je ochoten/schopen se naučit) pracovat se Scribusem

Zájemci nechť se hlásí zde nebo přímo mně na mail/jabber vojtech[dot]trefny[at]gmail[dot]com (preferuji jabber).

Pokud by se někdo chtěl ujmout koordinace překladu místo mě, tak může, já mu to za zlé mít nebudu...

miki47

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #1 kdy: 13 Srpna 2007, 11:19:07 »
Dobrovolně se hlásím do týmu. Bohužel moje znalost angličniny je téměř nulová ale klidně zpracuji překlady v programu Scribus.

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #2 kdy: 13 Srpna 2007, 12:23:39 »
hlásím se. radši jako korektor, ale pokud bude nouze, tak i jako překladatel.

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #3 kdy: 13 Srpna 2007, 12:25:38 »
Prihlasil bych se ale tedka moc nestiham, jinak ctu tento magazin a je fajn, takze vsem co jsou ochotni pomoci predem dekuji!
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

miki47

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #4 kdy: 15 Srpna 2007, 00:04:10 »
Dneska jsem "vyoperoval" anglické texty z prvního čísla :) . Navrhuji, aby překlad probíhal pomocí služby "Dokumenty a tabulky Google" ( http://docs.google.com ) stačí si jen zaregistrovat e-mail (kdo má e-mail na gmail.com tak se jen přihlásí).


Tady jsou texty prvního čísla - zobrazovat se bude aktuální stav:
http://docs.google.com/View?docid=ddzrh2ws_0cbdnpx

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #5 kdy: 15 Srpna 2007, 00:28:27 »
budeme překládat stará čísla?  opravdu? proč?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #6 kdy: 15 Srpna 2007, 07:30:13 »
Starší čísla překládat asi budeme - jsou tam různé zajímavé články a návody...

Jinak google docs je docela dobrý nápad, ale myslím, že není tak moc potřeba - stačí mailem posílat rtf (txt) soubory... (a hlavně google docs nefunguje pod všemi prohlížeči...).

Zatím jsem také nic nerozběhával - nemáme překladatele - přihlásili se dva: Volis (nemá čas) a idiánek (překlad moc nemusí). Já bych taky mohl trochu překládat, ale moc extra překladatel taky nejsem...

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #7 kdy: 15 Srpna 2007, 09:09:31 »
ale já do toho klidně půjdu do toho překladu. google docs se mi zdají mnohem lepší než posílat si mailem nějaký verze, bude v tom čurbes. takhle  na tom můžem dělat najednou jako v rossetě.

to mi připomíná. asi kvůli neaktivitě sem vypad z ubuntu translator teamu. co mam udělat, abych se tam zas dostal? hodilo by se mi to i kvůli tomuhle překladu. Nevím s kým sem to tenkrát vyřizoval. s jendou?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #8 kdy: 15 Srpna 2007, 09:35:25 »
Citace: indianek
ale já do toho klidně půjdu do toho překladu. google docs se mi zdají mnohem lepší než posílat si mailem nějaký verze, bude v tom čurbes. takhle  na tom můžem dělat najednou jako v rossetě.
Tak dobře.

Citace: indianek
to mi připomíná. asi kvůli neaktivitě sem vypad z ubuntu translator teamu. co mam udělat, abych se tam zas dostal? hodilo by se mi to i kvůli tomuhle překladu. Nevím s kým sem to tenkrát vyřizoval. s jendou?
Normálně se zase přihlaš. Jinak koordinátorem týmu je Martin.

miki47

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #9 kdy: 15 Srpna 2007, 12:24:06 »
Citace: vojtech.t
Citace: indianek
ale já do toho klidně půjdu do toho překladu. google docs se mi zdají mnohem lepší než posílat si mailem nějaký verze, bude v tom čurbes. takhle  na tom můžem dělat najednou jako v rossetě.
Tak dobře.
Jestli jsem to dobře pochopil tak s google docs souhlasíte :)

Souhlasím s Indiankem že v tom takhle nebude takovej čurbes a navíc se tím zamezí tomu aby jeden článek zbytečně překládalo víc lidí -  teda pokud někdo bude mít zájem.

Kdo chce přístup k dokumentu ať mi dá vědět na jabbet (v profilu) nebo na e-mail fullcircle[dot]cz[at]gmail[dot]com


Citace: vojtech.t
Zatím jsem také nic nerozběhával - nemáme překladatele - přihlásili se dva: Volis (nemá čas) a idiánek (překlad moc nemusí). Já bych taky mohl trochu překládat, ale moc extra překladatel taky nejsem...
Bohužel s překladem nepomůžu - né že bych nechtěl ale neumim :(

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #10 kdy: 15 Srpna 2007, 12:44:46 »
Citace: miki47
Citace: vojtech.t
Citace: indianek
ale já do toho klidně půjdu do toho překladu. google docs se mi zdají mnohem lepší než posílat si mailem nějaký verze, bude v tom čurbes. takhle  na tom můžem dělat najednou jako v rossetě.
Tak dobře.
Jestli jsem to dobře pochopil tak s google docs souhlasíte :)
Asi to přeci jen je nejlepší nápad :).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #11 kdy: 15 Srpna 2007, 20:30:24 »
Mám ještě jeden návrh. Místo google docs použít google groups - je tam stejná možnost vložení a úpravy textu + další věci navíc (mailing list, vkládání dokumentů, diskuse k textům...) což je podle mne ještě výhodnější...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #12 kdy: 16 Srpna 2007, 16:59:45 »
Aktuálně:

- Čeká se na odpověď od full circle ohledně překladu.
- Překlad už probíhá na http://docs.google.com/View?docid=ddzrh2ws_0cbdnpx, překládá se zatím číslo 0 a moc toho zatím hotovo není...

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #13 kdy: 16 Srpna 2007, 17:51:46 »
Myslim, že to za chvilku budete mít přeložené, vypadá to dobře. :-D
Jen mě napadlo, že by chtělo přeložit i název distribuce. Jde o to srandovní pojmenování. (stačí do závorky) :-)
To bude čtenáře asi zajímat nejvíc :-D

jen tak dál..

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #14 kdy: 16 Srpna 2007, 18:03:56 »
Citace: Czario
Jen mě napadlo, že by chtělo přeložit i název distribuce. Jde o to srandovní pojmenování. (stačí do závorky) :-)
To bude čtenáře asi zajímat nejvíc :-D
Nic ti nebrání to přeložit ;).

fritzek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 231
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #15 kdy: 17 Srpna 2007, 02:18:50 »
Rad bych pro komunitu neco udelal a par clanku i prelozil. Ma znalost anglictiny(predevsim te technicke) je, podle meho nazoru, obstojna. Navic kdyz si po sobe neco prectu, tak tam vetsinou ani nebyvaji pravopisne chyby. Z diskuze jsem ale prilis nepochopil, kde vlastne preklad oficialne probiha. Jestli probiha na groups.google.com, tak uz by tam mela cekat ma zadost o prijeti.
P4 2.94GHz / 1024MB RAM / NVidia 6600 256MB / 80GB Seagate / DVB MSI Megasky / Leadtek Winfast 2000 / LENNY
NB Centrino Duo / 1024MB RAM / Intel 945GM / Intel wifi 3945ABG / Intel ethernet 100 VE

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #16 kdy: 17 Srpna 2007, 10:47:11 »
vojtech.t: rád bych, ale sám pořádně nevím jak to je správně česky. Jen snad prase bradavičnaté. :-) Ale na druhou stranu jestli pomůže i jen malá pomoc, tak se klidně přidám, ale abych se spíš nepletl pod nohama. :-)

fritzek: to je dobře. Co sem pochopil já, tak na groups.google.com probíhá překlad a na http://docs.google.com/View?docid=ddzrh2ws_0cbdnpx se nato můžou všichni podívat, jak se to vyvíjí.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #17 kdy: 17 Srpna 2007, 22:50:54 »
Překlad je oficiálně posvěcen :)

Citace
Hi Vojtech,

Thanks for offering to translate full circle :) I have set up a wiki
page at https://wiki.ubuntu.com/UbuntuMagazine/TranslateFullCircle/Czech
so that you can collaborate with others translating.

Thanks again,

Robert Clipsham (mrmonday)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #18 kdy: 29 Srpna 2007, 16:34:15 »
Ne, že bych si chtěl stěžovat, ale na začátku tu bylo plno ochotných lidí a teď se jaksi nic neděje...

Takže pro připomenutí:
- zatím probíhá překlad prvního (prvního v pořadí, značen je jako nultý) dílu
- překlad probíhá zde - http://docs.google.com/View?docid=ddzrh2ws_0cbdnpx
- k editaci stránky vám mohu udělit práva já nebo miki47
- překlad: prostě přijdete na stránku, dáte editovat a začnete překládat... pokud chcete můžete přečíst i ostatní překlady a upravit případné chyby a nepřesnosti...

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #19 kdy: 29 Srpna 2007, 18:34:26 »
Dneska sem četl v Linux+ reklamu na tento magazín a byla tam poznámka, že na českém překladu se pracuje.. Takže asi mysleli zdejší kolektiv, už je i reklama tak šup, šup... :-)

vojtech.t: a proč se nepřekládá na té ubuntu.com stránce, tam mají přístup všichni ne? Nebylo by to jednodušší?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #20 kdy: 29 Srpna 2007, 18:44:26 »
Citace: Czario
Dneska sem četl v Linux+ reklamu na tento magazín a byla tam poznámka, že na českém překladu se pracuje.. Takže asi mysleli zdejší kolektiv, už je i reklama tak šup, šup... :-)
Reklamu psal Jenda :D.

Citace: Czario
vojtech.t: a proč se nepřekládá na té ubuntu.com stránce, tam mají přístup všichni ne? Nebylo by to jednodušší?
Protože ta slouží jen ke koordinaci, je to v podstatě wiki a byl by to docela bordel... A taky tam nemůže příspívat každý - musí se napřed registrovat...

Michal Janoušek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #21 kdy: 31 Srpna 2007, 13:31:40 »
Hi, anglictinu zvladam v pohode a uz bych s tim prekladem byval zacal, ale musite me prijmout do skupiny abych to mohl editovat.
Asus P5B VM P965, Intel Pentium-D 2,8GHz, 2*512 MB RAM Corsair dualchannel, Gainward 7600GT, Seagate 320  || Ubuntu 7.10 with functionless Compiz Fusion

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #22 kdy: 31 Srpna 2007, 13:54:43 »
Citace: terox
Hi, anglictinu zvladam v pohode a uz bych s tim prekladem byval zacal, ale musite me prijmout do skupiny abych to mohl editovat.
Tak to musíš taky říct ;). Dej sem mail.

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #23 kdy: 31 Srpna 2007, 13:56:32 »
pozadal jsem o prijeti :) ale zatim zadny email :-/
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Hledáme lidi pro překlad Full Circle Magazine
« Odpověď #24 kdy: 31 Srpna 2007, 13:58:40 »
Citace: reaper
pozadal jsem o prijeti :) ale zatim zadny email :-/
Požádal o přijetí? Sakra to je na mě nějaký chytrý, já se tam v administraci moc nevyznám, zatím jsem jen pochopil jak vás přidávat ručně :-).

Nejjednodušší je poslat mi mail a já to zařídím ;). Nebo sem hodit mailovou adresu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.