Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Feisty Fawn - co vám ještě nefunguje? [vyřešeno]  (Přečteno 41058 krát)

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Feisty Fawn - co vám ještě nefunguje? [vyřešeno]
« kdy: 17 Března 2007, 17:08:16 »
Feisty se začíná dostávat do stavu, kdy je stabilní i vývojová větev, nicméně, stále pozoruju pár problémů:

1) Metacity při minimalizaci jede nehorázně pomalu, ten černej rám se nevykresluje plynule :-(
2) když spustím akcelerovaný desktop compiz/beryl, tak se nepřekreslují okna => naskočí jakoby bez tlačítek, aj
3) pokud spustím akcelerovaný desktop, tak se nevypne počítač, ale všechny procesy a služby se ukončí správně
4) Gnome baker nevypaloval - ale nevím jak jsou na tom nejnovější aktualizace

Jinak je vše OK, HW bez problému, ale to už byl Dapper i Edgy
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 22:33:47 od Anna Taliánová »

shrek69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 199
    • http://s69.fx-dc.net
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2007, 17:34:34 »
Mozna nebudete verit, ale me funguje vse...

GnomeBaker mne take zklamal, tak jsem presedlal na Brasero a jsem happy :)

Vlastne za celou dobu pouzivani Feistyho jsem nenarazil na zadnej problem, kterej by nesel vyresit. Obcas blbl Xorg, ale to se behem dalsi aktualizace zase opravilo...

Proste ja jsem na vysost spokojen uz ted :)

Go Feisty! Go Feisty! :P
http://s69.fx-dc.net/ - Stop Fasismu!

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2007, 18:53:17 »
Ja akcelerovany desktop nepouzivam-mam KDE a compiz na KDE...vsak vite. Ale jinak bezi snad vsechno. Akorat jsem mel nejake problemy s instalaci prop. nvidia driveru (porad to hlasilo, ze modul neni, i kdyz tam dle lsmod byl), ale to jsem obesel tak, ze jsem nainstaloval pouze base system z minimal cd, pak xorg-xserver, pak nvidia a pak kubuntu-deskotp. A uz to bezi jak ma. (ten problem jsem mel po ciste instalaci feisty). Vlastne mi nechodi suspend-to-ram, ale to je proto, ze po probuzeni BIOS nezapne tu integrovanou nvidii(a shodou okolnosti to neni bug,proste to neumi)-budu si muset koupit nejakou ATinu.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #3 kdy: 17 Března 2007, 18:57:23 »
Já dělal dist-upgrade ráno a vypadá to že funguje vše, kromě grubu, furt ho nemůžu donutit k timeoutu 10.

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #4 kdy: 17 Března 2007, 20:40:37 »
Pokaždé co sem dal update tak mě to už nenaběhlo, tak sem nainstaloval HERD-5 v základu a nic neupatuju.
Mám Beryl a všechno jede v pohodě. K aktualizaci mam 540 updatů a kašlu na to, počkam až bude vše oka.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

DobrMan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #5 kdy: 17 Března 2007, 22:05:05 »
Citace: duckd
Pokaždé co sem dal update tak mě to už nenaběhlo, tak sem nainstaloval HERD-5 v základu a nic neupatuju.
Mám Beryl a všechno jede v pohodě. K aktualizaci mam 540 updatů a kašlu na to, počkam až bude vše oka.
Nu, měnilo se několik verzí kernelu...a pokud máš Nvidiu, tak se nediv, že to nenaběhlo...potřebuje to reinstall.

Skeletonix

  • Host
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #6 kdy: 17 Března 2007, 22:34:07 »
Mno já mám trošku kříž s Network managerem .. jakmile se někdo doma připojí do sítě shodí mi připojení k internetu (ppp0),

známý bug s nvidia driverem, nejde se s Compizem přepnout do konzole a zpět

nejde měnit časy spouštění aplikací v sezení ... teda jde ale má to nepříjemné důsledky ;)

mno a compiz mi nepřijde zrovna nejstabilnější

jinak je to super :D

už na Feistym jedu jako na defaultním desktopu ... Edgy pápá :(

Pavel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
    • http://www.keramka.cz
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #7 kdy: 18 Března 2007, 08:11:40 »
me akrorat stve ten Beagle - vetsinu casu indexuje (minule toho uz nechal ale po restartu jede nanovo) a vytezuje mi procesor na 80%, coz u notebooku nejni zrovna cool - asi ho vypnu ;)
The more I see the less I know
The more I like to let it go...

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #8 kdy: 18 Března 2007, 08:55:23 »
ja network manager vzdy zabijem, bo ma otravuje... kedze...stale sa snazi preferovat nastavenie siete z kde... a tak mi vzdy zrusi nastavenei cez ifconfig...
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #9 kdy: 18 Března 2007, 11:30:52 »
Já mám jenom ten problém že mi pořád nejdou ty ovladače na nvidii :) ,ale koukal jsme na nějaký fórum a prej u inno karet 6600 je problém s biosem a s načítáním pak modulů, moc dobřesi to teď nepamatuju, takže když nahraju novej bios,mělo by to bejt ok :)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Pavel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
    • http://www.keramka.cz
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #10 kdy: 18 Března 2007, 11:50:56 »
toz mam další "chybku" - nechal sem pocitac chvili byt a zamknul mi monitor - po chvili sem prisel a uz sem ho neprobudil - zkusil sem ho prepnout do konzole - po minute se tam nalogoval, prihlasil sem se jako root(za dve minutky se me zeptal na heslo) no a pak sem dal reboot a po patnacti minutach sem to zresetoval rucne ;)
The more I see the less I know
The more I like to let it go...

mycz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
  • Lysergic acid diethylamide
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #11 kdy: 18 Března 2007, 12:24:58 »
Ja kdyz instaluju aktualizace pres Adept, tak to vzdycky hodi nejakou chybu, ale pres terminal to jde v pohode
Píchali bychom si i vitamín C, kdyby to bylo ilegalní!

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #12 kdy: 18 Března 2007, 13:11:48 »
ten network-manager je vo feisty uz default? skusali ste ho niekto odinstalovat ci to nahodou nechce so sebou zobrat 1/2 balickov?

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #13 kdy: 18 Března 2007, 13:13:51 »
Citace: krtko
ten network-manager je vo feisty uz default? skusali ste ho niekto odinstalovat ci to nahodou nechce so sebou zobrat 1/2 balickov?
Já ho odinstalovat zkoušel a pohoda.

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #14 kdy: 18 Března 2007, 13:39:25 »
network-manager si vypni prostě v systém-volby-sezení
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Belly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #15 kdy: 18 Března 2007, 16:48:38 »
Třeba dnes při aktualizaci beryla mi najednou vyskočilo okno debconfu a chce po mě zadat nějaký číselný hodnoty. Dobrý je že vůbec nevím která bije a stejnak není kam ty čísla napsat (to pro případ, kdybych ten problém nějak pochopil)
Ubuntu 10.10, AMD Athlon II X2 240, Gigabyte MA785GMT-UD2H, DDR3 2x 1GB 1333  CL9 , Seagate Barracuda 500 GB, Samsung 2443BW 24" 1920x1200

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #16 kdy: 18 Března 2007, 18:24:45 »
IMHO: nice je pravdepodobne (dle toho -20 az 19 rozsahu) priorita nejakeho procesu ktery se tam na tom miste spousti a je spatne napsany v tom instalacnim scriptu.
Takze asi spatny konkretni balicek podle mne, tak na 90%.

Zrovna jsem doma zkousel kubuntu Herd5 z liveCD ...
Tvarilo se to velmi nestabilne, treba adept se mi spustil jen jednou, pak uz ne.

Taky v 2.6.19+ jadru zmenili asi trochu neco co pouzivaji drivery na Sagem fast 800 modem, takze ueagle-atm-1.3 zdrojaky jiz nefunguji, je nutne si vzit zdrojaky primo z SVN aby sli skompilovat.

Po nahozeni modemu jsem se dostal na sit, stahl asi 300+MB updatu, adept uz zase funguje, pro zmenu mi ten nestastny modem zacal plnit dmesg skrz usbatm modul nejakou hlaskou kterou jsem pres google par krat nasel, ale zadne reseni, tak jsem ji proste potlacil primo v zdrojaku usbatm.c aby mi to zbytecne neplnilo dmesg, lepsi fix nedam, nerozumim vubec tomu o co v tom modulu bezi. (jinak pripojeni funguje ok, takze nevim co se mu nelibi).

Konqueror vytrvale odmita nahrat jakykoli web (i kdyz firefox, kopete a ping jedou).

Nastaveni systemu funguje snad jeste hur nez v 6.10, pri zapnuti "full duplex" modu u zvukovky (cisty Herd5, jeste jsem nezkousel po update) cely system settings vytuh.
U nastaveni site "administrator mode" taky tak.

A v network manazeru kdyz zakazu u eth0 interface ze ho nema startovat po bootu, a dam disable, vsechno potvrdim a rebootnu, tak tam samozrejme eth0 zase strasi.

Doufam ze po vydani ostre verze to bude fungovat aspon jak 6.10, ale zatim mne to moc nenadchlo.

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #17 kdy: 18 Března 2007, 21:24:00 »
Citace: eStar
Já ho odinstalovat zkoušel a pohoda.
to je super.

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #18 kdy: 20 Března 2007, 04:47:59 »
Citace: ped
...treba adept se mi spustil jen jednou, pak uz ne...
To je normalni :D Ja ho prestal pouzivat asi mesic po mych zacatcich s Kubuntu :)

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #19 kdy: 20 Března 2007, 15:46:22 »
K Adeptu - to je naprostá šílenost a na pomalejším počítači nepoužitelný ... rychle jsem utekl k Synapticu.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #20 kdy: 20 Března 2007, 16:31:56 »
Citace: Kačer
K Adeptu - to je naprostá šílenost a na pomalejším počítači nepoužitelný ... rychle jsem utekl k Synapticu.
Není to šílenost. Synaptik jsem nepotřeboval od Kubuntu 6.04 (na co taky vláčet tu kupu gtk balíků ;)). Každé má své a nepochybuju, že stále používáš adept_notifier. Navíc je to jedna z nejdynamičtěji vyvýjených aplikací Kubuntu (stále zapomínáte, že Feisty je alfa verze). I když se přiznám, že více používám příkazovou řádku. :D

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #21 kdy: 21 Března 2007, 23:03:40 »
Mně se po každé změně začly v Adeptu načítat všechny dostupné balíčky, trvalo dost dlouho, než s tím šlo pracovat. Synaptic to má naházený do sekcí a je to mnohem dynamičtější. I když je pravda, že jsem taky přešel na apt-get update, install, autoremove :) Opravdu to je mnohem rychlejší.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #22 kdy: 22 Března 2007, 10:58:01 »
Nefunguje mi přilepení videa na stěnu kostky.
Při otáčení kostky se video nechová jako objekt na kostce a netočí se spolu se stěnou ale zůstává staticky uvnitř dané stěny.
Tudíž nevidím při otáčení na protější stranu video stranově převrácené, není vidět vůbec.
Ale někde sem viděl krásně přilepené obrácené video na průhledné kostce z protější strany.
Máte někdo tuto věc na notebooku fukční (typ nb. a grafiky?) ? Kde je problém? Nemusí mít grafická karta nějakou podporu?
Díky fšem
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Vojtin

  • Host
Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #23 kdy: 22 Března 2007, 13:22:07 »
Mam už asi týden nedodělanej upgrade na hotkey-setup, pořád hází chybu-zatim neřešim uvidíme časem. Jinak se zdá, že vše funguje a KONEČNĚ opravili chybu v totemu, že při maximalizaci a poté hejbnutí myši konečně korektně zmizí posuvník filmu.

Martin - ViPEr*CZ*

Feisty - co vám ještě nefunguje?
« Odpověď #24 kdy: 22 Března 2007, 13:36:15 »
Citace: Vojtin
Mam už asi týden nedodělanej upgrade na hotkey-setup, pořád hází chybu-zatim neřešim uvidíme časem. Jinak se zdá, že vše funguje a KONEČNĚ opravili chybu v totemu, že při maximalizaci a poté hejbnutí myši konečně korektně zmizí posuvník filmu.
Hlavně, aby opravili to, že když si chci najít nějaký místo ve filmu a měním pozici toho posuvníku, tak aby mi nespadl celej program.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.