Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: USB WIFI adapter TP-TL WN 322G - zpomalení/přerušení internetu  (Přečteno 1387 krát)

Fryw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Ahoj,

 mám tu problém s přístupem na internet prostřednictvím USB adaptéru. Dříve jsem měl propojený router s PC lan kabelem. Dnes to není možné, proto používám zmíněný adaptér.
Děje se následovné - zapnu PC a v pohodě používám internet. Rychlost asi 12MB. Pravidelně, dříve či později začne internet zpomalovat a většinou dojde i k přerušení a není možné načíst ani stránku. Restart vždy pomůže.
Mám teď čerstvou instalaci Ubuntu 16.04.3, stažené aktualizace. Na 16.04.2 se to dělo také., xubuntu 16.04 také problémy.
Ubuntu 14.04, opensuse42.2, manjaro - bez problémů.
Ubuntu mi ale sedí nejvíc a vždy po různých experimentech se k němu nakonec stejně vracím.
Prosím o nějaké rady a postřehy, jak by bylo možné problém identifikovat a řešit.

p.s. v routeru problém nebude, wifi na mobilu připojené na stejný router je stabilní a rychlé...

Děkuji

luxxul

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:USB WIFI adapter TP-TL WN 322G - zpomalení/přerušení internetu
« Odpověď #1 kdy: 24 Srpna 2017, 16:21:32 »
Ahoj,

musím říci, že mám asi stejný problém (mám Ubuntu 16.04) co jsi popsal...s tím, že donedávna mi nešel internet vůbec. Internet se rozběhl, když jsem  v nastavení povolil IPv6 "Povoleno (upřednostnit veřejnou adresu) no nyní bych také rád radu jak zajistit, aby připojení se nezpomalovalo až zcela vypadne....nejhorší na tom je, že to člověk ani nepozná tak kliká jako blb, tváří se to jako, že to je připojený, ale člověk se nesmí nechat ošálit připojení restartovat...Trápil jsem se s tím včera skoro celý den, ale už mě to pěkně štve, abych to vždy cca po 10 minutách vypínal a zapínal...

Pokud je tady někdo, kdo ví jak problém vyřešit budu neskonale rád..

Díky moc

Jirka
« Poslední změna: 24 Srpna 2017, 16:28:38 od luxxul »

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:USB WIFI adapter TP-TL WN 322G - zpomalení/přerušení internetu
« Odpověď #2 kdy: 24 Srpna 2017, 19:25:30 »
Chcelo by to nejake statistiky signalu aby sa dalo niecoho chytit. Nieco by sa snad dalo zistit sledovanim kvality signalu pomocou programu wavemon. Vypadavat by to nemalo ani vtedy, ked sa odpoji Internet z WAN portu routra. Lokalne pripojenie wifi na router musi byt bez vypadkov a ping by mal byt tak zhruba do 5ms. Pingovat treba svoj domaci router a nie nejaky nahodny server na Internete ak hladame problem na domacom wifi.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.