Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zjisteni Volume ID CD/DVD v mechanice z PHP [vyreseno]  (Přečteno 2260 krát)

emil54

  • Host
Zjisteni Volume ID CD/DVD v mechanice z PHP [vyreseno]
« kdy: 22 Července 2009, 13:02:36 »
Ahoj.
Potreboval bych nejak jednoduse sahnout na vlozeny CDcko/DVDcko z PHPka a nacist bud celou TOC, nebo aspon Volume ID.
(potrebuju k serveru posadit s notasem blondynu, ktera bude do masiny strkat jedno CD/DVD za druhym a pres webovou aplikaci kopirovat a konvertovat jejich obsah to webovyho archivu - nerad bych ji poustel k terminalu...)
Pomoci terminalu to neni problem (file, cd-discid, DD, cdrecord a pod.), ale tyhle prikazy fungujou vesmes pod rootem, nebo k nim prinejmensim PHP nemuze.
Asi nejjednodussi by bylo povolit pristup PHP k /dev/scd0, ale na serveru si takhle rozhazet standardni nastaveni prav mi neprijde jako dobrej napad.
Napadlo mi napsat kratkej script, kterej by pri vlozeni kolecka do mechaniky zapsal TOC do souboru a k nemu pak pristoupit PHPkem, ale priznam se, ze nejak nevim kde zacit.

Nebo existuje este jiny reseni, ktery mi strejda Google zatajil?
Diky predem za napady - staci nasmerovat ;)
« Poslední změna: 22 Července 2009, 15:40:06 od emil54 »

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Zjisteni Volume ID CD/DVD v mechanice z PHP
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2009, 13:15:34 »
V PHP se moc neorientuji, ale nemělo by stačit použít něco jako shell_exec?
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

emil54

  • Host
Re: Zjisteni Volume ID CD/DVD v mechanice z PHP
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2009, 13:20:46 »
v php je exec(), system(), passthru()...
Funguje to celkem v pohode na lecjakej terminalovej prikaz, ale nikoli, pokud pristupujes primo k zarizeni, resp pokud spostis program, ke kterymu ma prava pouze root.
Problem je skutecne jenom v pravech :(

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Zjisteni Volume ID CD/DVD v mechanice z PHP
« Odpověď #3 kdy: 22 Července 2009, 14:00:33 »
Jen tipuji, ale nestačilo by zadat příkaz podobný tomuto: "sudo bezzadavanihesla prikaz".

Teoreticky by mělo stačit vnutit sudo heslo a potom normálně pokračovat, ne? Nevím tedy jen, jestli jde to sudo heslo vnutit  :)

Třeba jste mě alespoň pochopil, co tím chtěl autor říci.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

emil54

  • Host
Re: Zjisteni Volume ID CD/DVD v mechanice z PHP
« Odpověď #4 kdy: 22 Července 2009, 14:41:45 »
Jen tipuji, ale nestačilo by zadat příkaz podobný tomuto: "sudo bezzadavanihesla prikaz".

Teoreticky by mělo stačit vnutit sudo heslo a potom normálně pokračovat, ne? Nevím tedy jen, jestli jde to sudo heslo vnutit  :)

Třeba jste mě alespoň pochopil, co tím chtěl autor říci.
tudy asi cesta nepovede
Kód: [Vybrat]
<?php
exec
("sudo cd-discid /dev/scd0 > log.txt");
?>
zapise prazdnej log.txt

emil54

  • Host
Re: Zjisteni Volume ID CD/DVD v mechanice z PHP
« Odpověď #5 kdy: 22 Července 2009, 15:32:44 »
Pridal jsem usera www-data do skupiny cdrom a zaclo to behat :) ... Taky mi to, dementa,  mohlo napadnout driv. Ale stejne si nejsem jistej, jestli je to koser reseni. I kdyz, z hlediska bezpecnosti mi nenapada, co by na tom mohlo bejt spatne...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.