Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s připojením na internet  (Přečteno 32949 krát)

medy75

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
problém s připojením na internet
« Odpověď #100 kdy: 03 Září 2007, 15:36:33 »
Citace: gargy2002
Citace: medy75
router tu mam takovej pocit neni ... v obejvaku je akorat switch ... a mam WiFi.
Wifi mate asi do baraku, tam musi byt nejake AP, nebo router a pote kabelem tazene do pc, nemam pravdu??
neni to tazeny do baraku ale pres switch rovnou k antene (nasi soukromy) .... a pres switch se to akorat rozdeluje k tatkovymu NTB
NTB ->Ubuntu 11.10, Intel C2D 1,3 GHz, 4 GiB RAM, 120 GiB SSD, gk 4500MHD
Desktop -> Ubuntu 10.10 + Widlous, Intel Pentium 4 3 GHz + HT, 3 GB RAM, 200 GB HDD, ATi Radeon X1650

Pavelp

  • Host
problém s připojením na internet
« Odpověď #101 kdy: 03 Září 2007, 16:25:24 »
A proc tam teda bozicku ma tata udelanou podsit s maskou .240 ? Vzdyt je to uplne zbytecny, v takove topologii.

medy75

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
problém s připojením na internet
« Odpověď #102 kdy: 03 Září 2007, 19:59:43 »
to pripojeni a nastaveni sme nedelali mi ale nejakej chlap od taty z prace ... takze tohle nastaveni udelali taky oni :(
NTB ->Ubuntu 11.10, Intel C2D 1,3 GHz, 4 GiB RAM, 120 GiB SSD, gk 4500MHD
Desktop -> Ubuntu 10.10 + Widlous, Intel Pentium 4 3 GHz + HT, 3 GB RAM, 200 GB HDD, ATi Radeon X1650

Pavelp

  • Host
problém s připojením na internet
« Odpověď #103 kdy: 03 Září 2007, 20:12:36 »
A nebylo by lepsi, aby se na to zasel podivat on? Takhle na dalku se to opravdu spatne diagnostikuje a vymysli co s tim.
Jeste naposledy:
Nastaveni toho tatova notebooku? IP adresa, maska, gateway. V prikazove radce prikaz "ipconfig /all"

mokl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
problém s připojením na internet
« Odpověď #104 kdy: 03 Září 2007, 20:14:45 »
Měl jsem podobné problémy. Nastavení IP, DNS, bylo v pořádku a net nešel. Musel jsem nastavit "záložku" Hosts v nastavení sítě. Editoval jsem alias  allhosts a šupnul tam správnou IP adresu a fíčí to. Pokud je zde srovnání s win nastavením, tak tohle jsem tam dělat nemusel. Zkuste to...
... to neni rámus paní, to je Hendrix.

gargy2002

  • Host
problém s připojením na internet
« Odpověď #105 kdy: 04 Září 2007, 02:17:17 »
Asi jsem to spatne pochopil, ale pises, ze mate wifi antenu(soukromou, jak jinak) a hned potom switch. To znamena, ze do vaseho domu(anteny) jde bezdrat(wifi) signal a z te anteny musi vest kabel do nejakeho AP, nebo to jde rovnou do switche?? To se mi nezda. Pokud mate pouze jedno pc doma, je zbytecne porizovat switch, ale staci to AP a potom do pc(nebo laptopu, je to jedno). Beru to v poradi od providera(spolecnost, ktera vam dodava internet)...
Taky jsem mel neco podobneho, bezdratem do baraku a pote pres antenu do AP, ktere bylo moje, stejne jako antena. Provider(byla to vlastne mala sit mezi znamyma, ktera zacinala se 3mi pc, dnes je jich asi 300), byl kamos, kterej mi akorat rekl ip adresy do AP, masku, vychozi branu, DNS, ja to zadal do AP a byl jsem funkcni. Dnes uz prijdou k lidem domu a udelaji vse sami, vcetne montaze anteny atd, takze pocitam, ze u vas bude asi neco podobneho, kdyz to delal otcuv kamarad z prace. Zavolej mu, to bude nejlepsi...

Crypt.Angel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
problém s připojením na internet
« Odpověď #106 kdy: 05 Září 2007, 16:47:05 »
Citace: mokl
Měl jsem podobné problémy. Nastavení IP, DNS, bylo v pořádku a net nešel. Musel jsem nastavit "záložku" Hosts v nastavení sítě. Editoval jsem alias  allhosts a šupnul tam správnou IP adresu a fíčí to. Pokud je zde srovnání s win nastavením, tak tohle jsem tam dělat nemusel. Zkuste to...
No tak ja mam asi podobny problem. nemohl jsem se dostat za boha na internet, ale ani ping na AP apod neslo. tak jsem prenastavil to allhosts a dostal jsem se alespon na mistni pristupove body. Dal ovsem koncim. Na internet stale ne...

No tak jsem jeste zkusil upravit pri bootovani 'e' kernel a dopsat noapic jako u Fedory. Bohuzel to nepomohlo... Jen to zase pise disabling IRQ #7, coz me stve podstatne min...

Edit  : tak uz mi to jede... Pote co jsem se dostal na mistni Apcka, tak to stale neslo na Internet. Hlavni chyba bylo spatne DNS :) ups... Ale jeste jsem zamezil ipv6... No snad to pomuze... Cya

medy75

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: problém s připojením na internet
« Odpověď #107 kdy: 10 Října 2007, 19:10:36 »
a jakej je příkaz pro zakazani IPv6 ??? Taky mě to napadlo ale nevim jak na to ...
NTB ->Ubuntu 11.10, Intel C2D 1,3 GHz, 4 GiB RAM, 120 GiB SSD, gk 4500MHD
Desktop -> Ubuntu 10.10 + Widlous, Intel Pentium 4 3 GHz + HT, 3 GB RAM, 200 GB HDD, ATi Radeon X1650

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: problém s připojením na internet
« Odpověď #108 kdy: 10 Října 2007, 19:38:31 »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.