Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu  (Přečteno 15247 krát)

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« kdy: 16 Února 2007, 21:22:22 »
Tak já teda přidám polínko.
Nejdřív bych chtěl moc poděkovat všem, kteří se o tohle fórum starají, pověsti nelhaly, uživatelé jsou tady opravdu jako v bavlnce. Pohoda, klídek, žádné RTFM. Jsem za to moc vděčný, spoustu lidí mi poradilo a i díky tomu teď můžu pomalinku splácet "dluh" a přispět sem tam nějakou radou nebo zkušeností. Sice zatím jen jednodušší věci, ale nic nejde hned, že jo ;)
A teď co mi chybí, resp. co by se mi líbilo :
1. Vlevo nahoře pod "Přihlášen jako" zduplikovat odkaz "Zobrazit mé příspěvky", který je vpravo dole na stránce. První co dělám, když vlezu na fórum je, že kliknu vlevo nahoře na "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy" a pak chci vidět, zda se něco zmenilo ve vláknech, do kterých jsem příspíval, což obnáší odscrollovat dolů. Když to takhle dělám x krát za den, 6 dní v týdnu, tak to docela otravuje. Já vím, je to blbůstka, ale ten scroll je prostě akce navíc.
2.Když píšu příspěvek, tak bych uvítal vedle editu nějaké klikací tlačítka, které vytvoří na místě aktuálního kurzoru nebo pro označený text syntaxi pro např. tučné písmo, html odkaz nebo odkaz na obrázek. Je to třeba na ABCLinuxu nebo na fórech založených na  PHPBB.
3. Nevím, jestli to koncepce PunBB umožňuje, ale přivítal bych dvoj nebo víceúrovňové rozškatulkování hlavních skupin, tj. např. mě napadá
Hardware
 -- Grafické karty
    -- ATI
    -- NVidia
    -- Ostatní
 -- Tiskárny
    -- Canon
    -- Epson
    -- HP
    -- Ostatní
atd.
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2007, 21:40:06 »
Forum je nejlepší na českým netu co se týče linuxových distribucí.Možná by stálo za to ho pročistit,napadají mne duplicity-problémy s 3d potažmo beryl,compiz-roztroušeny duplicitní dotazy po celém foru.Prostě je vidět že komunita se zvětšuje tím se zvětšuje počet dotazů tak by chtělo nějak zhodnotit které se opakují do ůplného zblbnutí a pro ty velmi četné a příbuzné udělat svoje chlívky a tam je přesouvat.Grafické karty jsou myslím typický případ.
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

Chrochtík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2007, 22:17:26 »
I když můj názor pravděpodobně nikoho nezajímá (moc tady nepřispívám), steně se o něj s vámi podělím. :)

Ubuntu kominuta mě absolutně fascinuje - je to rozhodně víc než skupina linuxových fanatiků. Na fóru i na wiki je opravdu spousta návodů, takže jsem ještě neměl důvod se zde na něco zeptat.

Asi nejvíce mi vadí vzhled fóra :| Kdyť tmavě hnědá v Ubuntu už je nějaký ten půlrok out :( Teď frčí hnědo-oranžová. Bylo by hezké mít na výběr ještě toto téma.

Stotožňuji se s filovým bodem 3 a s (jednorázovým) pročištěním fóra.

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2007, 23:00:19 »
Mě se nelíbí jak vypadá www.ubuntu.cz  Taková hodně chudá  kopie .com Když to návštěvník nevzdá, tak stejně skončí na wiki nebo na fóru a to je podle mého názoru podstatně lepší zážitek.

Myslím že by šlo tyhle sekce víc vypíchnout nebo www pojmout jako wiki a zdůraznit tak, že ubuntu je otevřený projekt pro každého, plný živých lidí, kteří se baví a spolupracují. Teď  to dle mě  zbytečně působí na první pohled mrtvě.

Martin Böhm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • osobni stranky
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2007, 23:12:27 »
Pro indianka: Stránky ubuntu.cz se rozhodně budou předělávat, nechte se překvapit a těšte se na Feisty Fawna!

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2007, 14:27:37 »
indianek: taky mám ten pocit, co mě rozhodně chybí je absence obrázků. Například sekce Aplikace neobsahuje jediný obrázek a to je podle mě chyba. Lidi nechou číst, ale hlavně se dívat na obrázky!! Podívejte se na prezentaci Mac OS X a uvidíte u každého článku spoustu snímků obrazovek aj.

Chybí stránka, jako je http://www.ubuntu.com/desktop . Na hlavní stránku, nebo do vhodné sekce bych také přidal vybrané články/návody z Wiki.

Abych jen nekritizoval, tak toto fórum je zdaleka nejlepší a ostatní distribuce můžou jen závidět :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 18 Února 2007, 12:16:27 »
Máte v odkazu "tečku", nezobrazí se stránka správně.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

mohylar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 18 Února 2007, 16:40:49 »
Co Vám vadí na českém Ubuntu?
Nic, pro mě ideální stav.
HP ProBook 4320s, Intel Core i3 M350 2,26GHz, 3GB RAM DDR3 1333MHz, ATI Radeon HD 4350, HDD 320GB 7200 ot/min, Display matný 13,3' 1366 x 768, Ubuntu 12.04

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 18 Února 2007, 16:51:56 »
Citace: luposovs
Forum je nejlepší na českým netu co se týče linuxových distribucí.Možná by stálo za to ho pročistit,napadají mne duplicity-problémy s 3d potažmo beryl,compiz-roztroušeny duplicitní dotazy po celém foru.Prostě je vidět že komunita se zvětšuje tím se zvětšuje počet dotazů tak by chtělo nějak zhodnotit které se opakují do ůplného zblbnutí a pro ty velmi četné a příbuzné udělat svoje chlívky a tam je přesouvat.Grafické karty jsou myslím typický případ.
ad 3d desktop: Pokoušel jsem se zde prosadit vytvoření kategorie pro tyto problémy, setkalo se to s obecným nadšením, ale kategorie není :(.

ad duplicitní dotazy: Duplicitní dotazy měl vyřešit projekt FAQ, nakonec vznikly jak tady na fóru, tak na wiki, ale uživatelé se ptají dál na ty stejné dotazy :( a ani pokus vyřešit to zamykáním a mazáním duplcitiních dotazů to neřešil.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 18 Února 2007, 17:42:12 »
Nic v zlom, ale tie dotazy podla mna stale budu lebo Wiki je dost neprehladna a ja aj ked sem chodim uz dlhsie mam problem tam najst to co prave potrebujem a radsej to riesim prekopirovanim Wiki a upravou do pdf na disk s vlastnym nazvom.
Rovnako aj ked chcem niekomu dat odkaz na wiki dost dlho mi trva kym najdem potrebnu informaciu. Wiki ma vela vnorenych casti, radsej by sa to malo riesit tak ze by bolo viac odkazov na hlavnej stranke a menej by sa vetvila.
Tot moj nazor.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Hejhula

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 19 Února 2007, 10:18:08 »
Když hledám řešení pro nějaký problém, tak nejdřív hledám na českém fóru ubuntu.cz a když to nestačí, hledám na anglickém fóru ubuntuforums.org. Bylo by moc šikovný, kdyby ve výsledcích vyhledávání byl link, který by stejný dotaz zadal do vyhledávání na anglickém fóru...

Robert

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 512
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 19 Února 2007, 11:20:00 »
hejhula - hezká vychytávka, akorát že na ubuntuforums musíš často dotaz formulovat jinak

Skeletonix

  • Host
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 19 Února 2007, 12:20:45 »
mno má jediná výtka by byla asi jen k tomu vzhledu a na wiki by mohli být ovládací prvky při editaci ( uložit změny, náhled, zkontrolovat pravopis, zrušit  ) dole jako je to na oficiální wiki Ubuntu (ale to je detail) ...

... s vzhledem mi to přijde u linuxu velmi často ne moc dobré .. mnoho schopných grafiků preferuje jiný Os než Linux, grafiku dělají programátoři a pak to tak dopadá. A to je jeden z důvodů proč mám zrovna Ubuntu --- Vypadá super !

Hejhula

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 19 Února 2007, 12:32:34 »
indianek - málokdy ve vyhledávání použiju české slovo, čeština je moc košatá :) většinou jdu po jménu aplikace nebo opisu chyby, kterou vyhodí. Ale chápu, že nejsem statistický vzorek.

Pavelp

  • Host
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 19 Února 2007, 13:38:39 »
Nelíbí se mi vyhledávání. Uvozovky jsou na nic, AND se mi nechce psát a mimoto přináší  zvláštní výsledky. "Je to všechno v pořádku, jen ten hospodskej je ňákej divnej..."

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 19 Února 2007, 18:29:45 »
Mimochodom ked tu uz rozoberate toto forum nemate v poslednej dobe problem s pripajanim? Mne to niekedy trva od 1-5 minut kym mi nacita stranku, alebo to hodi
500 - Internal Server Error
a uz to nejde vobec. mam to len ja? Inde na fore som nezaznamenal ze by to este niekto spominal.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Pavelp

  • Host
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 19 Února 2007, 18:41:59 »
Neni co diskutovat, ti co spravuji server nectou tohle forum a ti co ctou tohle forum nespravuji prislusny server. Tedy prunik mnozin bude prazdna mnozina (matematici prominou).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 19 Února 2007, 21:17:06 »
Citace: Pavelp
Neni co diskutovat, ti co spravuji server nectou tohle forum a ti co ctou tohle forum nespravuji prislusny server. Tedy prunik mnozin bude prazdna mnozina (matematici prominou).
:)
Už jsem Ondřejovi Surému poslal mail, tak se snad dočkáme odpovědi.

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 19 Února 2007, 21:17:53 »
Citace: TIBOR
Wiki ma vela vnorenych casti, radsej by sa to malo riesit tak ze by bolo viac odkazov na hlavnej stranke a menej by sa vetvila.
Přesně takový byl stav původně, všechny odkazy na hlavní stránce. Většina hlasovala pro kategorie. Nelze se zavděčit všem. Osobně si myslím, že je to teď lepší.

A co mě vadí - nedostatek administrátorů serveru. Je potřeba strašně moc věcí (ať už jsou to komplexnější věci jako přidat do wiki plugin pro práci s obrázky, nebo prkotiny jako umazat to blbé "contents" z obsahu stránky), a ondřej na to nemá čas. Přesun na loco servery je taky hudba budoucnosti. Takže i kdybysme nakrásně někoho našli, kdo by byl schopen a ochoten jednou týdně něco na serveru poštelovat, tak stejně teď k němu nebude mít přístup.

Jo, a taky mě vadí, že lidi sou strašně líní psát na wiki :)
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 19 Února 2007, 21:38:18 »
No jo lidí je všeobecně málo, stačí se kouknout na fórum administrujeme/moderujeme tady tři...
Prostě budem pořádat náborovou kampaň- každý týden budem obtěžovat s informací, jak je málo článků na wiki a třeba se někdo chytne.
Nechci tě kritizovat, ale docela by to chtělo nějakého grafika, kdyby se wiki chytl a pořádně na ní zapracoval...

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 19 Února 2007, 22:15:11 »
No, lidí je málo... spíše lidi mají málo času, mají jiné povinnosti. Nadšení a zapálení pro věc asi nestačí :)
Chce to asi takové lidi, kteří to berou nebo budou brát jako "poslání" nebo kteří to budou dělat na "plný úvazek" - myslím tím, že se tomu budou věnovat profesně (teď nemluvím o penězích, resp. mzdě za práci).
Ale i tak je to všechno o penězích... Myšlenka občanského sdružení Ubuntu.cz je perfektní, jen to chce najít další zdroje, nelze se spoléhat jen na dary nebo výrobu doplňkových předmětů. Celkově by to chtělo nějak vypracovat a určit jasné linie a jasnou strategii.
Jinak na českém Ubuntu mě osobně nic nevadí, oproti jiným distrům je na tom perfektně - skvělá komunita, skvělé fórum.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 19 Února 2007, 23:17:53 »
Citace: vojtech.t
Nechci tě kritizovat, ale docela by to chtělo nějakého grafika, kdyby se wiki chytl a pořádně na ní zapracoval...
Juu, to by bylo super.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 20 Února 2007, 19:09:35 »
Citace: Ripper
Citace: vojtech.t
Nechci tě kritizovat, ale docela by to chtělo nějakého grafika, kdyby se wiki chytl a pořádně na ní zapracoval...
Juu, to by bylo super.
Ještě někoho takového najít...

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #23 kdy: 20 Února 2007, 20:01:03 »
Co se vám nezdá na grafické stránce wiki? Pravda, titulní strana je trochu odpudivá, ale ostatní mi nepřijdou nijak zoufalé. Text je přehledný a doplňkové ikony, které v něm usnadňují orientaci, spolu ladí docela dobře. Screenshoty jsou pěkné a názorné. Když tak napište, co byste chtěli změnit a já se na to zkusím podívat (nic neslibuji, jsem zavalen prací i rodinou).

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Feedback | Co vám vadí na českém Ubuntu
« Odpověď #24 kdy: 23 Února 2007, 17:07:58 »
wiki bohuzel omezuje i jeji technicka stranka. neni mozne tam volne poletovat s obrazky a delat ruzne hovadinky. stavajici moinmoin wiki to nepodporuje. k css stylu nemam pristup, ale to by se urcite dalo domluvit, pokud by nekdo mel zajem...
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.