Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM  (Přečteno 35944 krát)

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #50 kdy: 12 Října 2008, 10:28:55 »
přesně tak. zonaA: vista může být omyl, ale to, co jsi napsal, zní poněkd fanaticky. znám spoustu lidí, kteří používají visty z různých důvodů. jeden z hlavních je ten, že nemají čas ani náladu si dávat dohromady systém jako je ubuntu. oni potřebují zapnout pc a pracovat, ne se v tom tři dny vrtat, aby se to alespoň trochu podobalo použitelnému operačnímu systému. stejně tak větina lidí, co z legrace zkouší linuxy čekají, že je to ubuntu nějak přesvědčí, že je lepší než windows - žádné že "chceš ubuntu? tak si na něm trochu zapracuj, a dostaneš něco super". takovýhle přístup prvně odrazoval i mě.
Mě zas ten přístup přitahoval, ale já jsem úchyl :D Souhlasím s tím, že na default vzhledu by se mělo zapracovat, přece jenom je to první co člověk uvidí po nabootování LiveCD, tak ať to za to stojí :)
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #51 kdy: 12 Října 2008, 11:56:22 »
jamesbond- Ono totiž pojem moderní... je trochu zavádějící. Může to být velice minimalistický vzhled, který je podstatně současnější než "moderní průhledné styly ala vista, alienware atd. Nemyslím si, že měřítko modernosti je laťka Vista. To Apple mi připadá daleko "modernější"..... a líbivější. Je to otázka vkusu, osobního citu, a vnímavosti. Ale defaultní styl Ubuntu, by se měl změnit, to je nepochybné..... jak jsem již psal, ideální by byl Dust jako defaultní a jako alternativa Dust light, třeba šedý,nebo béžový atd.... :) :) :)  Mimichodem, v současnosti se stále prodává a uživateli je vyžadován XP. U nás v okolí (Střední Morava), jsem ve specializovaných obchodech za poslední tři měsíce NENARAZIL na Vistu, v marketech Vista zmizla jak mávnutím kouzelného proutku. Např. K+B nenabízí žádný počítač s Vistou,pouze XP!!!!!!  To jsou ty skvělé Visty, které nikdo nechce, notebook s Vistou je nepoužitelný, tak se cpe zpátky XP.....
« Poslední změna: 12 Října 2008, 12:10:26 od zonaA »

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #52 kdy: 12 Října 2008, 12:47:32 »
Screenshot Dust :http://img152.imageshack.us/my.php?image=obrazovka4ai3.png
                        http://img152.imageshack.us/my.php?image=obrazovka1nu3.png

jamesbond

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #53 kdy: 12 Října 2008, 12:59:12 »
jamesbond: fanatiků? už jsem tu viděl slušné množství správců sítí a podnikatelů, kteří prostě měli windowsů plné zuby a měli vůli (a čas) s tím něco dělat.
Ja som to nemyslel v zlom  ;D Tak nejako som to myslel, že ten čo patrí k 0.8 percentám používateľom linuxu nebude nejaký BFU, ale buďe asi skôr nejaký profi, správca alebo nadšenec.

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #54 kdy: 12 Října 2008, 13:34:56 »
O,8 ? Pokud by se ke každému počítači necpal Xp nebo Vista a pokud by se počítače prodávaly "nahé", tak běžný uživatel by nainstaloval Linux nebo by ho měl nastavený např. Barbone prodává velice levně počítače za 5000,- s nainstalovaným Ubuntu a vše šlape jak hodinky. Kámoška od segry když poprvé uviděla Ubuntu neměla žádný problém, i když ve škole mají XP
« Poslední změna: 12 Října 2008, 15:38:51 od zonaA »

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #55 kdy: 12 Října 2008, 14:19:07 »
to je ale nová generace. můj otec, který ve win dělal celý život, se mě ptá, jak se ukládají na ubuntu soubory..

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #56 kdy: 12 Října 2008, 15:40:07 »
To je fakt. možná za pár let budou mít děcka problém se ve windows orientovat?! :D ;)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #57 kdy: 13 Října 2008, 10:19:20 »
O,8 ? Pokud by se ke každému počítači necpal Xp nebo Vista a pokud by se počítače prodávaly "nahé", tak běžný uživatel by nainstaloval Linux nebo by ho měl nastavený např. Barbone prodává velice levně počítače za 5000,- s nainstalovaným Ubuntu a vše šlape jak hodinky. Kámoška od segry když poprvé uviděla Ubuntu neměla žádný problém, i když ve škole mají XP
Na rootu (nebo podobném serveru) byla zpráva, která hovoří o pravém opaku - myslím, že to byla MSI, která u svých EEE notebooků zjistila, že se jí vrací zpět ve vysoké míře ty kusy, které měli předinstalovaný linux (mnohonásobně více než těch s předinstalovanými windows). A důvodem prý je rozčarovaní uživatelů z linuxu (nějaká odnož SUSE, myslím) a jejich touha po "starých dobrých" windows.

Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #58 kdy: 13 Října 2008, 15:48:27 »
Špatné informace. Dávali tam Suse pro firmy. A to je chyba!!! Budou dávat.... no .....co ......jiného?  UBUNTU!!!! Se Suse šlápli vedle. On ten Novell se *censored* všude spolu s kámošem Microsoftem.....

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #59 kdy: 13 Října 2008, 16:11:43 »
Špatné informace. Dávali tam Suse pro firmy. A to je chyba!!! Budou dávat.... no .....co ......jiného?  UBUNTU!!!! Se Suse šlápli vedle. On ten Novell se *censored* všude spolu s kámošem Microsoftem.....
Tak nějak tuším, že to i s tím Ubuntu dopadne stejně (jenom doufá, že s lepším vzhledem, jinak to bude ještě horší). Mnoho firem vyzkoušelo dodávat počítače s předinstalovaným linuxem a upustily od toho (např. Lenovo). Takové kousky se špatně prodávaly a vracely se zpět.

Tak nějak je mi líto, že linuxová komunita nechápe, že bez marketingu se z toho 1% trhu jen tak neodpoutá. A marketing začíná práve u vzhledu - ať už jde o vzhled OS nebo o vzezření jednotlivých aplikací.

P.S: Těžko prodáte auto, které bude vypadat jako Trabant s tím, že tak jenom vypadá, ale má karoserii z karbonových vláken, 16 airbagů, motor 2,5TDI, klimatizaci a 100+1 dalších vychytávak, a že si na to kdykoli potom můžete dát jakoukoli karoserii (třebas z F1). Stále všichni uvidí Trabanta a utečou.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #60 kdy: 13 Října 2008, 17:03:06 »
hezky řečeno :D někdo by to měl říct mým rodičům.

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #61 kdy: 13 Října 2008, 17:07:02 »
Zbytečný pesimismus.... Ale asi by rozšíření pomohla nějaká direktiva z Bruselu. Povinně Linux k počítači bez amerického Microsoftu....... :D :D :D :D :D Vývoj jde dopředu, třeba nebude potřeba žádný desktop, ale jen nějaký malý engine linuxu a zbytek Web....

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #62 kdy: 13 Října 2008, 17:24:46 »
Zbytečný pesimismus.... Ale asi by rozšíření pomohla nějaká direktiva z Bruselu. Povinně Linux k počítači bez amerického Microsoftu....... :D :D :D :D :D Vývoj jde dopředu, třeba nebude potřeba žádný desktop, ale jen nějaký malý engine linuxu a zbytek Web....
Myslím, že direktiva z Bruselu by pro mnoho lidí měla spíše opačný efekt :P

A dovolím si ještě jedno srovnání - lidé neuvažují logicky, ale řídí se zkušenostmi a tradicemi. Vezměte si takovou Škodovku. Stále u nás prodává 5x více nových aut, než ostatní automobilky. Prodejnost Fábie je stejná, jako prodejnost ekvivalentních Peugeotů, Opelů, Fiatů, VW a Fordů dohromady. Proč? Je dražší, má horší výbavu, uvnitř velice strohý design a nejvíce se prodává unikátní tříválec 1.2HTP s extrémně vysokou spotřebou (ve své kategorii). Jediným důvodem je, že drtivá většina Čechů vyrostla na škodovkách nebo na nich celý život drandila. A stále je vžitá představa, že na Škodovku jsou levné náhradní díly a servis a že ji narozdíl od cizích značek spraví v každém servisu.

Proto si myslím, že pokud se nezmění strategie, tak do budoucna linux nemá proti Windows šanci získat podíl na desktopech větší než 5%.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #63 kdy: 14 Října 2008, 14:09:09 »
Víte vývoj jde stále dopředu, ale poslední dobou se mi zdá, že co se týče OS, tak pěkně zaostává, ať už to je Windows, Linux, OS X. Nové verze nepřinášejí nic revolučního. Když si vezmu např. na IPhone - přišel s revolučním ovládáním telefonů a teď se všechny telefony dělají alá Iphone a OS pro telefony to samé.

Až se jakýkovil OS odprostí od zajetých kolejí a příjde s něčím fakt revolučním, tak si trh s OS přivlastní.

Taková moje představa: Objednám si nový PC. Domů mi příjde krabice, kde nebudu mít pouze komplet celý PC, ale dostanu k tomu mobil a malý netbook. Na všem bude stejný OS. Zapnu hlavní PC, OS mě přivítá (samozřejmě hlasem), poděkuje mi a provede mě instalací. Poprosí mě, abych zapnul mobil a potom netbook, aby se mohl spárovat a provést potřebná nastavení. Já nemáknu na klávesnici, protože mu vše potřebné řeknu (opět hlasem).
Potom můj pracovní den bude vypadat asi následovně: Můj osobní OS mě ráno vzbudí, řekně mi, kolik mám nových e-mailů, připomene mi důležíté schůzky. Zeptá se, zda pojedu MHD nebo autem. Když pojedu autem, koukne na dopravní situaci a zašle mi poupravený itinerář do mobilu, protože to má GPS. Pokud pojedu MHD, pošle mi do netbooku nebo do mobilu aktuální zprávy. Samozřejmostí bude předpověď počasí. V práci bude ten samý OS, ty samé funkce - vše nastavený tak, aby mi daný OS usnadňoval život....A bylo by mi naprosto jedno, zda to bude Windows, Linux, Mac OS nebo něco jinýho, ale hlavně to bude open-source. Jinak bych opět já sloužil počítači a nikoliv on mě. Budu mít ve všem jeden a ten samý OS a na všech zařízeních budu mít ty samé informace....

Víte, až bude tohle...tak mi bude dělat potěšení bavit se na fóře, zda není 35 hlasových mutací málo, protože se mi ani jeden nelíbí nebo že se mi ani jeden ze 1352 vzhledů nezamlouvá....

Jo a vemte si OS, který jsou nyní na trhu, lidi tahaj na vzhled...vista je v černým, Ubuntu musí změnit vzhled, OS X má parádní lištu....ale sakra nic novýho. Jo že Vista potřebuje mraky prostoru, ramek, aby to šlo používat. Já nechci řešit HW, nechci řešit vzhled...jen chci, aby mi počítač, když je v dnešním světě nutnost, sloužil a to tak, abych z toho měl užitek a usnaďnoval mi život...

Tohle neberte jako narážku na tuhle diskuzi, ale mně prostě příjde uhozený, co je v dnešním světě pojem "pokrok"..
« Poslední změna: 14 Října 2008, 14:15:31 od Jirka125 »
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #64 kdy: 14 Října 2008, 15:17:14 »
Ubuntu 8.10 vzhled? Příšerný! :-X Vypadá to jako když si někdo namačká tuby na malířskou paletu a všechny barvy pak zpatlá do sebe!! Je to humus a to se většinou takhle nevyjadřuju.
Pracuju na Ubuntu 8.04 a když jsem si jej nainstaloval poprvé tak jsem byl velmi překvapen pěkným vzhledem. Prostě ta přihlašovací stránka byla v pohodě docela oku lahodící a ta volavka na ploše mi zůstala dodnes a stále se mi líbí. ubuntu 8.04 používám od nějaké alfa verze.
Nechápu kdo to tak teď zprasil. Co se týče wallpaperu, dobře, to se dá lehko změnit ikdyž jako defaultní wallpaper na liveCD, které má prezentovat Ubuntu si myslím, že to moc lidi neosloví, spíše naopak. Pak tu máme tu přihlašovací stránku. Teď nevím jak snadno se to dá změnit (nikdy jsem neměl potřebu to měnit, ale až přejdu na 8.10 a tohle tam bude......), ale jestli tam někdě v nastavení nebude na výběr ten starší vzhled, tak budu velmi zklamán. :-\
Jinak musím říct že jedna z věcí kvůli kterým jsem si oblíbil Ubuntu je právě jeho vzhled. Hezký mix hnědé, oranžové, červené, žluté....
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #65 kdy: 14 Října 2008, 17:20:12 »
On ten marketing kolem Ubuntu, je špatný, skoro žádný.Nějaké trička, knížka, pár článků. M.Shuttleworth asi dává peníze nějak špatně. Možná časem příjde něco bombastického. Ale já mám pocit, že Ubuntu, opravdu může být vedoucí distribucí Linuxu, a časem možná dotáhne Apple !!! S vlastními počítači a vlastním marketingem, ale chce to hooooooodně peněz. Já v okolí se snažím vysvětlit lidem výhody Ubuntu, dokonce jsem jednoho přesvědčil, aby odešel od XP. Na dva nové počítače, dvoum pubertačkám dal také Ubuntu. Jsou spokojení, a ani jim nepřijde, že mají něco jiného než XP. Totiž plno lidem je jedno co mají, hlavně , že to funguje...

Martin - ViPEr*CZ*

Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #66 kdy: 14 Října 2008, 17:30:24 »
No na to také navazuje co mají ve škole. Když budou ve škole na ubuntu doma budou také nejspíš preferovat ubuntu, aby si mohli zkoušet věci potřebné do školy. Když se jim dokument z office ze školy špatně zobrazí v open office org, tak je to v pytli. Ale vraťme se k tématu  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #67 kdy: 14 Října 2008, 18:29:30 »
Jde vůbec v Česku, respektive na tomto foru, ovlivnit např. budoucí vzhled přístího Ubuntu? Např. preferováním určitého Mockupu hlasováním ??? ???
« Poslední změna: 14 Října 2008, 18:40:26 od zonaA »

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #68 kdy: 14 Října 2008, 20:27:34 »
dnes jsem aktualizoval svou 8.04 na 8.10. po auktualizaci mě přivítalo původní ošklivé pozadí. teď se ale provedly nějaké dílčí aktualizace a objevilo se mi nové pozadí... a mnohem hezčí než to původní...

MartenP

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #69 kdy: 14 Října 2008, 20:55:58 »
Tomáš Jančík: Byl by možný screen prosím? :)

JohnyN

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #70 kdy: 14 Října 2008, 21:29:06 »

umiyaki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #71 kdy: 14 Října 2008, 21:45:41 »
Ahoj lidi. Myslím, že daleko důležitější je, jak bude nová verze vylepšena ohledně stability, bezproblémovější funkčnosti hardwaru, zdokonalení a zjednodušení některých instalačních postupů (třeba instalace driverů pro gr. karty nvidia a ATI je v ubuntu naprostá bomba, kam se hrabou windows) a tak. Zajímavě vypadá network manager, šifrování té soukromé složky atd.
Plýtvat tolik časem nad vzhledem, který si každý velice jednoduše může překopat/naklikat během 10 minut je zbytečné... Na co vymýšlet univerzální vzhled, když jsme každý jiný a máme jiný vkus. Kdyby nám přeci stačilo to, co nám naservíruje tvůrce OS, jsme stále u windows  ;)
« Poslední změna: 14 Října 2008, 22:24:28 od umiyaki »
"Prvním stupněm debility je pocit geniality."
Notebook HP 530 - Ubuntu 10.04; PC P4 2.8GHz - Ubuntu 10.04

MartenP

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #72 kdy: 14 Října 2008, 21:56:16 »
Ján Nosko: Díky. Moc se mi líbí. Ta alternativa dole ovšem moc ne. Doufám, že už to bude finální pozadí.

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #73 kdy: 14 Října 2008, 22:13:22 »
Tomáš Jančík: Byl by možný screen prosím? :)
Asi to bude toto> http://news.softpedia.com/news/Ubuntu-8-10-Has-a-Brand-New-Wallpaper-95451.shtml

jj, to je ono...

Ahoj lidi. Myslím, že daleko důležitější je, jaj bude nová verze vylepšena ohledně stability, bezproblémovější funkčnosti hardwaru, zdokonalení a zjednodušení některých instalačních postupů

to máš sice pravdu, ale lidi jdou taky po vzhledu, takže když nováček otevře to hnusný pozadí, tak na linux hned zanevře...

JohnyN

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #74 kdy: 14 Října 2008, 22:17:15 »
Ahoj lidi. Myslím, že daleko důležitější je, jaj bude nová verze vylepšena ohledně stability, bezproblémovější funkčnosti hardwaru, zdokonalení a zjednodušení některých instalačních postupů

to máš sice pravdu, ale lidi jdou taky po vzhledu, takže když nováček otevře to hnusný pozadí, tak na linux hned zanevře...

Asi máš pravdu, aj keď, môj prvý Linux bol Puppy s WindowMakerom a gtk1.0  :D a bol som z toho nadšený, čo to dokázalo a malo to iba 100MB a bez disku na starom pc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.