Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po update z 16.04 na 18.04 dalším vytvořeným účtům zůstává UNITY  (Přečteno 1432 krát)

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Nainstaloval jsem 16.04.5 s Unity jen s jedním účtem (instalačním) a provedl on-line update na 18.04 s Gnome.
Postupně jsem prvotní instalační účet nastavil. Založil jsem účet druhého uživatele bez práv 'správce'.
Přihlásil jsem se a HLE!
Druhý účet má staré prostředí Unity z 16.04. :o
Update probíhal bez problémů všemi postupnými kroky a potvrdil jsem, že staré balíčky lze odstranit.
Čím to?
PLS Jde nějak napravit prostředí, nebo zoufale Unity na druhém účtu provozovat?
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Aspoň vidíš, že ten upgrade probíhá všelijak, není nad čistou instalaci. V U 18.04 Unity vůbec není, je tam Gnome.
Domnívám se, že by byvalo rozumné ještě před upgradem doinstalovat Gnome, přepnout na něj a teprve pak spustit upgrade...
--------------------------------------------------------------------------
Nicméně, pokud je nainstalováno prostředí více, přepínají se na přihlašovací obrazovce a tento výběr si systém "pamatuje" i pro příště. Alespoň já jsem to tak vždycky měl, na druhou stranu upgradu se vyhýbám jako čert kříži...

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Já využívám starý počítač 32bit. Kromě toho mám i 64bit komp. 18.04 je v ISO jen pro 64bit HW a tak jsem na starém kompu provedl on-line update. Chtěl jsem mít stejný SW.
Dík za užitečné rady. Hodně mi pomohly. :D
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.