Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: při boot černá obrazovka- jak v recovery mode odstranit problémový balíček?  (Přečteno 1374 krát)

zacatecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
    • Můj IT blog
nainstaloval jsem z getdeb.net jednu hru (FreeCiv nebo FreeCol to dělá- měl jsem už jednou ten samý problém a vyřešil jsem to přeinstalováním Ubuntu, páč jsem ten balík nemohl identifikovat...). Jak v recovery mode tu hru odstraním?

sudo apt-get purge Freecol (zkusil jsem i jen remove nebo Freeciv)
a pokaždé dostanu: nelze odebrat protože závisí na těchto věcech:
libgtk2.0.0 bla bla
dalsi programy
...
...
...
zkuste apt-get install -f


apt-get install -f
265 balíků k odstranění, 756 MB bude uvolněno  >:(
chce odstranit věci jako Thunderbird, Gnome Applety a jiné. Nevíte co teď? Ještě, že jsem nedal pryč dual boot  ;D

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
do ubuntu sa vobec nedostanes?
napr do sessionu bez skriptou nieco ako fail safe mode???
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

zacatecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
    • Můj IT blog
černá obrazovka na který se "pořád točí kurzor"...

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
skusal si spustit try to repair broken packages v recovery mode? vyriesilo to nieco alebo co to napisalo? ktoru verziu ubuntu pouzivas?
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

zacatecnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
    • Můj IT blog
na tvé rady jsem to zkusil a píše mi to samé: 2 balíčky nebyly plně nainstalovány: jejich megálně dlouhý výpis a jestli si přeju odstranit těch skoro 300 souborů a tedy 700 MB.  ??? ???

Ubuntu 8.10

david

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 158
Ještě bych zkusil doinstalovat ssh a zkusit spustit a podívat se do něj přes síť z jiného PC. Pak by šlo odinstalovat v normálním modu.

D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.