Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ako downgradovať z Fx 3.5.8pre na 3.5.7 [vyřešeno]  (Přečteno 690 krát)

Yur4Y

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Ako downgradovať z Fx 3.5.8pre na 3.5.7 [vyřešeno]
« kdy: 21 Ledna 2010, 17:37:27 »
Zdravím, snáď mi budete vedieť poradiť.
Chcel som si odskúšať RC verziu Firefoxu 3.6, tak som si pridal zdroj deb http://ppa.launchpad.net/ubuntu-mozilla-daily/ppa/ubuntu karmic main. Zabudol som ale na to, že sa tak budú sťahovať aj vývojové verzie Fxu 3.5, a ja vždy nechávam aktualizovať všetko, takže teraz mám Firefox 3.5.8pre. Ono by to ani tak nevadilo, lenže po aktualizácii nejaké 2 dni dozadu sa mi Firefox dosť rozhodil - písmo v celom GUI Fxu mám o dosť nečitateľnejšie (môžem aj poslať screen, ale je to v podstate jedno), veľká časť textov sa zmenila z českých na anglické, rozhodili sa niektoré nastavenia (napr. preddefinovanú znakovú sadu mám teraz ISO-8859-1) a pod. Navyše niekedy sa Fx vôbec nechce spustiť, napríklad teraz:
Kód: [Vybrat]
$ firefox
Bus error
A tak, no. Takže by som sa rád vrátil k stabilnej verzii 3.5.7. Hovoril som si, žiaden problém, odstránil som ten mozilla-daily zdroj, použil som apt-get remove --purge firefox, potom zasa apt-get install firefox, aj sa vypísalo, že sťahuje 3.5.7 verziu, ale po inštalácii sa zasa objaví ikonka s Namoroka Web Browser a 3.5.8pre. Zrejme to ťahá odniekiaľ z disku. Čo mám robiť?
Mám Ubuntu Karmic AMD64.
« Poslední změna: 22 Ledna 2010, 10:06:03 od Martin - ViPEr*CZ* »

RiP

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
    • Richard Pastrňák
Re: Ako downgradovať z Fx 3.5.8pre na 3.5.7
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2010, 18:50:27 »
Zdravím,

použil som apt-get remove --purge firefox, potom zasa apt-get install firefox

firefox je jenom metabalík, takže jste v podstatě nic neodinstaloval. Musíte odinstalovat (případně snížit verzi)  u balíků firefox-3.5 a firefox-3.5-branding, případně dalších firefox*, které máte nainstalované.

Yur4Y

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Ako downgradovať z Fx 3.5.8pre na 3.5.7
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2010, 19:06:27 »
Geniálne, ďakujem! Všetko funguje, 3.5.7 je späť.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.