Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: databáze filmů  (Přečteno 2409 krát)

hajiborojobo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
databáze filmů
« kdy: 03 Června 2014, 01:49:56 »
ahoj,mám dotaz,jestli existuje program,který mi projede adresář s filmy mkv,avi atd..a pomocí hashe či jména zjistí o jaký film se jedná mohl by ukazát jaký žánr se jedná a hodnocení(info může čerpat z imdb csfd,je mi to jedno) popř ukázal odkaz na film..projíždet si filmy s infem v jedné aplikaci by mi usnadnilo mnoho času,věřím že něco takového existuje...může být i pod wine..

ps něco jsem už našel,ale budu rád za tipy
http://www.junauza.com/2013/01/best-movie-collection-managers-for-linux.html

ps. 2 : našel jsem asi přesně co hledám,ale nevím jak spustit..nenašel jsem postup..
http://code.fosshub.com/tinyMediaManager/download/tmm_2.5.5_full_linux.tar.gz
asi to chce javu a pak se to bude spoustet v konzoli..moc tomu nerozumím
« Poslední změna: 03 Června 2014, 02:54:47 od hajiborojobo »

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:databáze filmů
« Odpověď #1 kdy: 03 Června 2014, 12:08:41 »
Používej XBMC máš vše v jednom balíčku.

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:databáze filmů
« Odpověď #2 kdy: 03 Června 2014, 12:28:27 »
ahoj,mám dotaz,jestli existuje program,který mi projede adresář s filmy mkv,avi atd..a pomocí hashe či jména zjistí o jaký film se jedná mohl by ukazát jaký žánr se jedná a hodnocení(info může čerpat z imdb csfd,je mi to jedno) popř ukázal odkaz na film..projíždet si filmy s infem v jedné aplikaci by mi usnadnilo mnoho času,věřím že něco takového existuje...může být i pod wine..

Jo jo, taky bych uvítal, kdyby se ti warezáci dohodli na nějaký společný databázi hashů.
Doma i v práci Linux Mint 17

hajiborojobo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:databáze filmů
« Odpověď #3 kdy: 03 Června 2014, 13:32:14 »
xbmc už mám, postup na vygenerování odkazů/infa několika složek jsem nepřišel..budu rád za objasnění

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:databáze filmů
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2014, 16:14:40 »
nepochopil jsem tě:
1) XBMC už si měl, nebo si ho nyní nainstaloval
2)
Citace
postup na vygenerování odkazů/infa několika složek jsem nepřišel..
tohle mi nedává smysl?  ::) trocho to vysvětlit prosíím  :D

lajka27

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • linux mint czech
první pes ve vesmíru
sestava:  intel core i5  gigabyte amd R9-270  8 GB ram
ubuntu 16.04 ssd samsung 120MB  baracuda 1TB

hajiborojobo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:databáze filmů
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2014, 17:13:30 »
nepochopil jsem tě:
1) XBMC už si měl, nebo si ho nyní nainstaloval
2)
Citace
postup na vygenerování odkazů/infa několika složek jsem nepřišel..
tohle mi nedává smysl?  ::) trocho to vysvětlit prosíím  :D

1) xbmc nějakou dobu mám, ale nepoužívám, protože na notebooku mi to nepříjde praktické oproti jednoduchosti vlc..(na pc někde u tv si to dokážu představit)
2) myšleno viz úvodní příspěvek

další a další komplikace

btw zrovna ten addon na csfd je nefunkcní.. ???

celkově jsem z přechodu z widlí zklamaný,např dvb-t tunner(usb z číny) co ve windowsech funguje i v nativním media centru,tak na linuxu v xbmc či jiné alternativě prostě rozjet nejde,desítky až diskuzí na googlu(kdyby to resil souhr příkazu v consoli,nebylo by o tom tolik diskuzí a tak chaoticky resene), spousty neužitečných rad, pochybuji že bych si jiným distrem pomohl..i zde je myslím na wiki návod,který je také mimo mísu,rada podobná typu ve widlích "aktualizujte drivery na strankach výrobce",nemám to nikomu za zlé, u linuxu zůstanu,ale doporucit to lidem kolem sebe nemuzu, malo lidi ma cas se dupat s kazdou banalitou,když to funguje jinde okamžitě

hybrid grafiky u hp (intel+ati) ve windowsech je katastrofa, nutno googlovat(výrobce na to kasle,takže nutno hledat v komunite) = řešení+instalace tak do 5 hodin
v ubuntu či jiných distrech práce tak na 40 hodin[(propriet.)nativně je to výkon tak na counter strike 1.6], protože tisíc problému,černých obrazovek,nekompatibilních kernelů,xorg error,amdcccle error atd atd a když už jsem už to vyřešil a připojil externí monitor,co mě nečekalo?funguje jen zrcadlení,protože jinak mám tzv monitor flickering který byl vyřešen tak že vám poradí nepermanentní fix,který navíc ale stejně nesedí přesně a mám ze dvou monitorů jeden a půl..takže používám jen externí,proč mám jen základní nastavení v amdcccle(přepínaní grafik,vyhlazovaní) a žádne nastavení monitoru a mnoho dalšího,to se ani neptám,nestojí mi to za to..

pak tu máme třeba vlc které se snažím odinstalovat(nefunguje vlsub na verzi 2.1.x)chci poté přejít na 2.2 ,nejde plně odstranit i s doplnky ani pres synaptic,ani přes purge,přes nic..pokaždé když nainstaluji nejnovejsi 2.2,tak tak mam vlsub 2x a ani jeden nefunguje..

« Poslední změna: 08 Června 2014, 17:45:14 od hajiborojobo »

lajka27

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • linux mint czech
Re:databáze filmů
« Odpověď #7 kdy: 08 Června 2014, 19:19:14 »
cože? ten addon na čsfd je stopro funkční ::)
první pes ve vesmíru
sestava:  intel core i5  gigabyte amd R9-270  8 GB ram
ubuntu 16.04 ssd samsung 120MB  baracuda 1TB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.