Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny  (Přečteno 30170 krát)

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #75 kdy: 02 Července 2008, 10:03:09 »
kdyz otevres PC tak na mat. desce to bude napsany ...
Snad chceš říct základní deska, ale pořád se ti to nějak plete.

jo a jeste po load default settings nezapomen dat save changes and exit (myslim ze F10) az pak nastavit jako 1. boot z CDromu!
To je jako hrát na náhodu a doufat, že to dopadne dobře. Samozřejně je to blbost, protože si tím nejspíš zrušil správná nastavení která tam byla.

Pak jeste zbyva posledni moznost (pred tim, nez ten hadr vyhodis) a to udelat Flash Biosu tve mat. desky. Je totiz asi mozny, ze se neco zmenilo v default. nastaveni tim, ze si mel nainstalovany Linux (nikdy se mi to ale nestalo) To, ze de na ten hadr dat linux ale napovida, ze nebude spatnej. Jenom to tam nechce pustit widle...Takze se podivej na typ, cislo tve mat. desky, stahni ami nebo award bios, flashni to (disketa, CD, USB klic) , po flashi dej znovu default sett, save changes, reeboot a zkus to znovu! Skoda vyhazovat dobrej hadr, ne? :D
Tak to je ale hrubá mystifikace ... Proč by kvůli nastavení měl flashovat bios? Je dost pravděpodobné, že ani žádný novější není. Sám riskuje, že špatně identifikuje svoji desku, flashne bios pro jinou desku a pošle si ji do kytek.
Když mu vše fungovalo a nezměnil nic v biosu, tak by vše mělo jít dál ... Jediné nastavení které by snad mohlo windowsu dělat problém je Virus Warning, který musí být na Disabled - vysvětlení na obrázku http://www.pcsvet.cz/art/cldata/5495/advanced.jpg

hase: tebe bych chtěl mít za technika  ;)
Asus A6M - Ubuntu 9.04

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #76 kdy: 02 Července 2008, 10:20:02 »
1. no jestli mat. deska, zakl. deska nebo matherboard je snad jedno a kazdemu jasne!
2. a ktera jsou ta spravna nastaveni, kdyz ne load default??? necham se poucit!
3. u flashu se snad dela zaloha stareho Biosu - jasne je to popsany a zduraznovany v clanku co jsem mu pastnul. Takze nic do kytek nemusi posilat
Na vypnuti virove ochrany jsem zapomel - to je pravda.

Hele, uvedene postupy jsem sam vic krat testnul a vzdy jsem se ZATIM k cili dostal. Kdyz se mi dostane do ruky nejaky stary pocitac od nekoho, tak flashBiosu delam vzdy - pokud flashku na tu desku sezenu. Tys jeste nevidel rozdrbany Bios, ktery nefungoval dle nastaveni? Ja uz teda jo! Nevim, jestli si nad vsema tema vytkama rozmyslel, ale dle meho s to kapanek prepiskl.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #77 kdy: 02 Července 2008, 10:37:09 »
1. Laikovi to být jasné nemusí, ale proč nepoužívat zaběhlé termíny a vymýšlet vlastní?
2. Default je prostě výchozí (ne nejlepší!) ... správné nastavení je to, které navíc odráží vlastnosti připojeného HW. Tzn. že může mít teď třeba špatně nastavenou frekvenci procesoru, možná i něco dalšího. Takže to hrneme jako: Default ano, ale ještě je třeba doladit další položky.
3. Někomu počítačově né moc zdatnému bych prostě a jednoduše flashování nedoporučoval.

Jen říkám, že tvoje řešení není adekvátní konkrétně tomuto problému. Samozřejně nechci shazovat tvoje znalosti, ale tvoje formulace mě k té reakci prostě donutila. Nic ve zlém.  ;)
Asus A6M - Ubuntu 9.04

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #78 kdy: 02 Července 2008, 11:08:59 »
1. Laikovi to být jasné nemusí, ale proč nepoužívat zaběhlé termíny a vymýšlet vlastní?
2. Default je prostě výchozí (ne nejlepší!) ... správné nastavení je to, které navíc odráží vlastnosti připojeného HW. Tzn. že může mít teď třeba špatně nastavenou frekvenci procesoru, možná i něco dalšího. Takže to hrneme jako: Default ano, ale ještě je třeba doladit další položky.
3. Někomu počítačově né moc zdatnému bych prostě a jednoduše flashování nedoporučoval.

Jen říkám, že tvoje řešení není adekvátní konkrétně tomuto problému. Samozřejně nechci shazovat tvoje znalosti, ale tvoje formulace mě k té reakci prostě donutila. Nic ve zlém.  ;)
Ja jen premyslim, proc mu to nechce pustit windows a Linux jo. Disk teda poskozeny asi nebude - doslo mi, ze to muze byt rozhozenym Biosem, tak mi vraceni do default prijde, jako rozumne reseni. Teda nemyslim, ze by to moje reseni bylo neadekvatni - ja bych to takhle resil!
Ono kazdy ma asi svoje zabehle metody a nejspis neni potreba zhazovat ty druhe - zvlaste kdyz sou logicke. Taky neni potreba bazirovat na nejakem nazvu karty, kdyz navic ziju ve Francii a tady se to treba nazyva carte mere - teda mam pravo mit v tech nazvech gulas. Taky o nejakem posilani desky do kytek... se mi o tom uz nechce bavit!
Takze vse dobre a preju hezky den
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #79 kdy: 02 Července 2008, 17:25:30 »
jinac virus waring je od zacatku vypnutej takze tim to nebude

nettezzaumana

  • Host
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #80 kdy: 03 Července 2008, 23:41:29 »
korman << ja Ti to proste nezeru ..

pokud nabootujes napriklad z knopixu a pomoci fdisk odstanis vsechny partisny, takze disk se potom chova jako novy nezformatovany, tak tam musi jit nainstalovat cokoliv.
Obavam se, ze v tomhle pripade bude hlavni problem mezi zidli a klavesnici

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #81 kdy: 04 Července 2008, 05:44:33 »
tak nejak to nejspis bude...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #82 kdy: 04 Července 2008, 10:44:18 »
du fotit !

nettezzaumana

  • Host
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #83 kdy: 04 Července 2008, 11:07:31 »
zkus jinou verzi windows ..

pokud tam jde nainstalovat Linux, tak s diskem asi nic nejni. Pokud disk nejde zformatovat ani v Linuxu, je jednoduse rozbity a kup si jiny

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #84 kdy: 04 Července 2008, 11:14:52 »
Jen mě tak napadlo, co MBR?
Windows občas mají problém s tím, že je zavaděč v MBR.
Řeším to tak, že spustít "fdisk /mbr". Nejlépe z diskety s dosem.

Problematické jsou OEM instalace z CD např. HP, tzv. recovery disky. :( Nejlépe sehnat někde CD s čistýma woknama, nainstalit základ a pak to přemáznout tou OEM verzí s ovladači. Já vím, hrozný ale funguje to. ;)

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #85 kdy: 04 Července 2008, 11:20:59 »
takze fotak sem si pucil od kamarada ale je jen 5 mpx + blesk a ja ten blesk neumim vypnout (no hold neumim s fotaky), muj fotak se nesynchronizuje s mojim pc a z mobilu mi fotky pres bluetooth nejdou poslat. takze uz mi par lidi zase verit nebude.pokud nverite tak se na to vyserte a nepiste sem ze sem nemoznej pac nemozny ste akurat tady vy, toto neni forum ale jen blby kecani ktery k nicemu nevede. vim no nemuzu to dokazat skusim az pride kamos okolo pate jestli mi nepomuze to vyfotit. ja akorat skousel mbr fix. pak jiny winy sem skousel taky.

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #86 kdy: 04 Července 2008, 11:24:29 »
takze fotak sem si pucil od kamarada ale je jen 5 mpx + blesk a ja ten blesk neumim vypnout (no hold neumim s fotaky), muj fotak se nesynchronizuje s mojim pc a z mobilu mi fotky pres bluetooth nejdou poslat. takze uz mi par lidi zase verit nebude.pokud nverite tak se na to vyserte a nepiste sem ze sem nemoznej pac nemozny ste akurat tady vy, toto neni forum ale jen blby kecani ktery k nicemu nevede. vim no nemuzu to dokazat skusim az pride kamos okolo pate jestli mi nepomuze to vyfotit. ja akorat skousel mbr fix. pak jiny winy sem skousel taky.

Co na tohle říct? ;)

Co je to "mbr fix" ?

Člověče, jak máme pomoct, když píše z cesty a ještě blbě, vždyť se to skoro nedá číst, přestaň být "cool" a piš normálně česky.

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #87 kdy: 04 Července 2008, 11:44:30 »
takze fotak sem si pucil od kamarada ale je jen 5 mpx + blesk a ja ten blesk neumim vypnout (no hold neumim s fotaky), muj fotak se nesynchronizuje s mojim pc a z mobilu mi fotky pres bluetooth nejdou poslat. takze uz mi par lidi zase verit nebude.pokud nverite tak se na to vyserte a nepiste sem ze sem nemoznej pac nemozny ste akurat tady vy, toto neni forum ale jen blby kecani ktery k nicemu nevede. vim no nemuzu to dokazat skusim az pride kamos okolo pate jestli mi nepomuze to vyfotit. ja akorat skousel mbr fix. pak jiny winy sem skousel taky.

Co na tohle říct? ;)

Co je to "mbr fix" ?

Člověče, jak máme pomoct, když píše z cesty a ještě blbě, vždyť se to skoro nedá číst, přestaň být "cool" a piš normálně česky.
skus google   ;)

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #88 kdy: 04 Července 2008, 11:58:12 »
Jo tohle... :)
Když mám funkční řešení, nehledám další.

Citace
Requirements:

The program is made for Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista and Windows PE. Both 32-bit and 64-bit x64 editions are supported.

You need administrative privileges to make it work!

Dle mýho, řešení s bootem z DOS nebo jiného je univerzálnější. Tohle jsem pochopil tak, že potřebuji mít nainstalovaná wokna, což jak jsem vysledoval z dřívějšího postupu konverzace, nebyl váš případ.

Citace
I searched further on the Internet, but the only utilities I found which could install MBR code was for other operating systems, like FDISK.exe /MBR for DOS (but I wouldn't boot to DOS...) or the fixmbr command in the Windows 2000/XP/2003 Recovery Console. Didn't want that either. Wanted something to work on a Windows 32 bit platform, to be able to fix the problem in other cases when using Win PE and just plain copying in the operating system files. So, then I was left to make the utility myself!

http://www.sysint.no/nedlasting/mbrfix.htm
« Poslední změna: 04 Července 2008, 12:05:59 od cybgate »

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #89 kdy: 04 Července 2008, 12:16:01 »
korman: zkusil jsi už přepnout v biosu to rozhraní připojení disku? Mě se tvůj problém zdá úplně stejný, jako ten, co jsem měl dříve já a právě to přepnutí pomohlo.

Nemyslím, že výroky typu "problém je mezi klávesnicí a židlí" nějak mohou pomoci.
Xubuntu 12.04

nettezzaumana

  • Host
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #90 kdy: 04 Července 2008, 12:29:18 »
korman: zkusil jsi už přepnout v biosu to rozhraní připojení disku? Mě se tvůj problém zdá úplně stejný, jako ten, co jsem měl dříve já a právě to přepnutí pomohlo.

Nemyslím, že výroky typu "problém je mezi klávesnicí a židlí" nějak mohou pomoci.
<< dle slov kormana uz zkusil vse ;)

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #91 kdy: 04 Července 2008, 12:39:16 »
korman: zkusil jsi už přepnout v biosu to rozhraní připojení disku? Mě se tvůj problém zdá úplně stejný, jako ten, co jsem měl dříve já a právě to přepnutí pomohlo.

Nemyslím, že výroky typu "problém je mezi klávesnicí a židlí" nějak mohou pomoci.
pls kdybys mi rekl navod jak na to tak bych to skusil , ale na googlu sem nasel prd  >:(

bios vim co je , vim i jak se tam dostat,umim nastavit hodiny atd. ale nikde sem tam nenasel pripojeni disku

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #92 kdy: 04 Července 2008, 12:48:59 »
Citace
pls kdybys mi rekl navod jak na to tak bych to skusil , ale na googlu sem nasel prd  >:(

bios vim co je , vim i jak se tam dostat,umim nastavit hodiny atd. ale nikde sem tam nenasel pripojeni disku

Aha, no já se v tom zas tak moc nevyznám, ale samozřejmě jsou různé druhy biosu a hrabat se v nich dá taky různě, ale odkonce i na mym notasu od aceru, kde se toho dá v biosu nastavit opravdu málo, se dalo u disku v nastavení něco změnit. možná dokonce jen tohle.

Docela dobře popsané jsou možnosti tady, jinak bych doporučil to prolézt se zaměřením na položky typu hdd a mrknout, co všechno u toho jde nastavit. http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=5147
Xubuntu 12.04

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #93 kdy: 04 Července 2008, 13:04:39 »
Citace
pls kdybys mi rekl navod jak na to tak bych to skusil , ale na googlu sem nasel prd  >:(

bios vim co je , vim i jak se tam dostat,umim nastavit hodiny atd. ale nikde sem tam nenasel pripojeni disku

Aha, no já se v tom zas tak moc nevyznám, ale samozřejmě jsou různé druhy biosu a hrabat se v nich dá taky různě, ale odkonce i na mym notasu od aceru, kde se toho dá v biosu nastavit opravdu málo, se dalo u disku v nastavení něco změnit. možná dokonce jen tohle.

Docela dobře popsané jsou možnosti tady, jinak bych doporučil to prolézt se zaměřením na položky typu hdd a mrknout, co všechno u toho jde nastavit. http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=5147
jinac nwm fakt jak to prepnout a mam podobnej bios jak je na tom obrazku, no kdyby to bylo tim bylo by to good,ale nwm jak to nastavit  :-\,sem to cetl ale neni tam nikde jak to prepnout

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #94 kdy: 04 Července 2008, 13:07:20 »

jinac nwm fakt jak to prepnout a mam podobnej bios jak je na tom obrazku, no kdyby to bylo tim bylo by to good,ale nwm jak to nastavit  :-\,sem to cetl ale neni tam nikde jak to prepnout
[/quote]

bude to v jedne z tech polozecjk CMOS settings, bud advanced neba standard, pak tam bude neco jako drives setting, nebo jen uvedene disky. kdyz na ten disk najedes, mrkni se, jestli ti bios nenabizi nejakou klavesu na "change value", pokud jo, tu zmackni a uvidis, jestli sse to zjenilo. jinak se pouziva myslim enter na to, abys rozbalil nakou nabidku.
Xubuntu 12.04

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #95 kdy: 04 Července 2008, 13:12:08 »
Nejlepší a nejrychlejší bude když najdeš někoho kdo ti to poklepe osobně a na místě - pokud neumíš vypnout blesk na foťáku, neměl bys moc experimentovat s biosem v počítači, natož instalovat operační systém (jakýkoliv).

Neber to ve zlém, prostě každý se vyzná v něčem jiném a v něčem vůbec. V autě taky neopravuju převodovku a s bolavým zubem zajdu k zubaři...

Tady proběhlo 7 stran na kterých se opakovaně vystřídaly všechny možné postupy řešení, pokud ti nic z toho nepomohlo tak to takhle na dálku prostě vyřešit nepůjde (a to nemluvím o tom, že to je 7 stran na linuxovém fóru o problému instalace pirátské kopie windows...).

« Poslední změna: 04 Července 2008, 13:14:41 od Rincewind »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #96 kdy: 04 Července 2008, 13:15:58 »
takze fotak sem si pucil od kamarada ale je jen 5 mpx + blesk a ja ten blesk neumim vypnout (no hold neumim s fotaky), muj fotak se nesynchronizuje s mojim pc a z mobilu mi fotky pres bluetooth nejdou poslat. takze uz mi par lidi zase verit nebude.pokud nverite tak se na to vyserte a nepiste sem ze sem nemoznej pac nemozny ste akurat tady vy, toto neni forum ale jen blby kecani ktery k nicemu nevede. vim no nemuzu to dokazat skusim az pride kamos okolo pate jestli mi nepomuze to vyfotit. ja akorat skousel mbr fix. pak jiny winy sem skousel taky.
Vim ze nejsu zadna hvezda, ale ode mne konkretne se uz odpovedi nedockas
cest praci!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #97 kdy: 04 Července 2008, 13:16:42 »
Nejlepší a nejrychlejší bude když najdeš někoho kdo ti to poklepe osobně a na místě - pokud neumíš vypnout blesk na foťáku, neměl bys moc experimentovat s biosem v počítači, natož instalovat operační systém (jakýkoliv).

Neber to ve zlém, prostě každý se vyzná v něčem jiném a v něčem vůbec. V autě taky neopravuju převodovku a s bolavým zubem zajdu k zubaři...

Tady proběhlo 7 stran na kterých se opakovaně vystřídaly všechny možné postupy řešení, pokud ti nic z toho nepomohlo tak to takhle na dálku prostě vyřešit nepůjde (a to nemluvím o tom, že to je 7 stran na linuxovém fóru o problému instalace pirátské kopie windows...).


hele myslim ze kazdej fotak ma jiny menu a tady to je nejakej starsi a tam sou jiny menu  :-\

nettezzaumana

  • Host
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #98 kdy: 04 Července 2008, 13:21:48 »
« Poslední změna: 04 Července 2008, 13:26:04 od nettezzaumana »

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #99 kdy: 04 Července 2008, 13:48:12 »
hele myslim ze kazdej fotak ma jiny menu a tady to je nejakej starsi a tam sou jiny menu  :-\

Na to, aby jsi vypnul blesk na digitálu nemusíš být atomový vědec. Většinou je na těle tlačítko, které ho ovládá.
Jen trochu technicky zdatný člověk to zvládne, i můj otec, který má 58 let zvládne Sony DSC-F717, a ten má to menu anglicky a hodně složitý.
Tímhle jsi myslím ukázal, že raději do BIOSu a na particie nesahej.  :)
« Poslední změna: 04 Července 2008, 13:56:16 od cybgate »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.