Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nenačítá internet, i když píše, že k síti jsem připojený  (Přečteno 1867 krát)

mefisto87

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
zdravím, mám problém s Ubuntu 8.04 konkrétně s drátovým připojením k místní síti. když připojím kabel, tak mi v postraním panelu naskočí ikonka, že jsem připojený, ale přesto mi firefox nechce načíst jedinou stránku. jinak počítač mám připojený k routru, kde je několik počítačů, které se k internetu bez problému připojují (debian, winXP,..). díval jsem se na nastavení DNS, masky podsítě... a mám to nastavené stejně, jako ostatní počítače. jediné, co mě napadá, tak ovladač "sky2" kolega má na debianu "e1000e", tak jestli to by mohlo být, nevím. za každou radu budu vděčný, bo jako student potřebuji se dostávat na stránky fakulty.

díky za rady

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: nenačítá internet, i když píše, že k síti jsem připojený
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2008, 23:57:11 »
Zdravím,
vem si to postupně ať zjistíš průchodnost sítě, vyzkoušej pingnout nejbližší prvek v síti (asi ten router), pak další a taky něco v internetu např. Seznam (ip routeru se může lišit):
Router
Kód: [Vybrat]
ping 192.168.1.1Seznam.cz
Kód: [Vybrat]
ping 77.75.72.3Pokud dostaneš pozitivní odpověď, tak bude problém s DNS.
Asus A6M - Ubuntu 9.04

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: nenačítá internet, i když píše, že k síti jsem připojený
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2008, 09:26:07 »
Nemáš firefox v offline režimu? Zkus i ostatní aplikace používající internet (kopete, pidgin, torrent, atd...)

mefisto87

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: nenačítá internet, i když píše, že k síti jsem připojený
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2008, 15:57:49 »
pidgin se také nepřipojuje, ale ty pingy zkusím.. hned, jak se k tomu počítači dostanu.. pak napíšu, jak to s tím vypadá..

Solosk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: nenačítá internet, i když píše, že k síti jsem připojený
« Odpověď #4 kdy: 06 Listopadu 2008, 20:58:13 »
mam ten isty problem,hned ako som prvy krat spustil ubuntu 8.10 hned mi naslo wifinu,nastavil som siet ako mam v xpcku,DNS vsetko sedi a nejde internet ani  pidgin nepripojuje,siet bezi ukazuje ze som pripojeny signal v poriadku,v xpcku vsetko ide ziadny vypadok internetu nieje.prosim poradte kde moze byt problem .dik

mefisto87

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: nenačítá internet, i když píše, že k síti jsem připojený
« Odpověď #5 kdy: 06 Listopadu 2008, 22:16:29 »
takže.. na router se dostanu.. (si pinknu) ale na internet např. ten seznam už nikoliv...

něco jsem zaslechl, že by snad mohlo být se síťovými zařízeními, ale nevím, zobrazují se mi tu dvě: ethernet (eth0), loopback (lo)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: nenačítá internet, i když píše, že k síti jsem připojený
« Odpověď #6 kdy: 07 Listopadu 2008, 20:36:35 »
Co vypíše příkaz
Kód: [Vybrat]
ip route
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.