Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problémy s bootováním - občas se systém spouští opravdu dlouho  (Přečteno 1917 krát)

Štěpán Krutilek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Nedávno jsem si koupil nový počítač lenovo U430 touch. Mám dualboot Windows 8/ubuntu 14.04. Vše funguje dobře, ale problém je v tom, že občas počítač nabíhá opravdu velmi dlouho. Normálně bootuje cca 20 s a někdy až přes 3 minuty. Také se mi už 2x stalo, že se jakoby odstranil grub a místo toho, aby se po zapnutí počítače zobrazil, tak začal rovnou bootovat windows. Pokaždé jsem to úspěšně opravil pomocí boot-repair (výpis z poslední opravy je zde: http://paste.ubuntu.com/7913645/) Co se toho bootování týče, tak když se to objevilo, tak jsem naistaloval bootchart, nevím jestli to nějak pomůže, ale přikládám výstup, když to bootuje normálně a když to bootuje dlouho.
Děkuji všem za pomoc

[příloha smazaná administrátorem]

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Problémy s bootováním - občas se systém spouští opravdu dlouho
« Odpověď #1 kdy: 05 Srpna 2014, 08:54:53 »
Startujes automaticky do widli protoze od verze 8 se nevypinaji, ale specificky=dementne nestandardne "uspavaji na disk". Proto pak nestartuje GRUB, ale widle.
Ubuntu si po kazdem 22. pripojeni oddilu preventivne kontroluje jejich integritu, coz chivlku trva. Pokud ti i obycejny boot trva 20s, tak 3 minuty jsou realne. Da se to nejak vypnout/zmenit na vyssi pocet restartu, ale nedoporucuju ti to delat.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.