Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Neuspesna instalace na mem PC - proc?  (Přečteno 9105 krát)

Gabriel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« kdy: 20 Června 2008, 00:05:54 »
Vazeni,
pokusil jsem se o instalaci Ubuntu 8.04 CZ. Na jinem pocitaci ze stejneho CD prosla uspesne. Na mem, asi pul roku starem pocitaci, ktery pod Windows pracuje bez problemu nejde spustit ani live CD (jakekoli distro). Asi proto, ze mam DVD RW Samsung 182D (hlasi se jako SCSI a kupr. Slax to hlasi jako chybu).
Privital jsem volbu "Spustit z Windows" a opravdu vse probehlo zdanlive OK az po vyzvu k restartu. Po restartu Ubuntu nenabehne, at delam co delam. V upovidanem rezimu hlasi na konec plnou obrazovku:
end_request: I/O error, dev fd0, sector 0    (mnohokrate)
a potom se objevi hlaseni:
BusyBox v1.1.3 (Debian .... atd.
pak se objevi slovo v zavorce:
(initramfs) a pred nim blika kursor. Vyzkousel jsem help, chodi napriklad prikaz ls, ale nevim jak vysledek zachytit a poslat.
Rad bych zkusil postupne prechod na Linux - Vista se mi nelibi a XP doziva. Ale proc Ubuntu nejde ?
Dekuji za laskavou trpelivost s prectenim a za pripadne uzitecne informace.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2008, 08:39:55 »
Nevím, zda-li je možné, že máte nějak poškozenou disketovku, ale zkuste odpojit datový kabel.

Dále koukněte na možnost spuštění s "parametry jádra", tuším volba F6 před nabootováním LiveCD.

tagy: nolapic, noapic, acpi=off

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Gabriel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2008, 01:54:43 »
Dekuji za odpoved, bohuzel hunga, hunga !

1. Mechanicky vadnou DVD mechaniku vylucuji, pod Windows jde vse OK, zrejme nekompatibilita pouze s Linux. (SCSI), ktery umoznuje pouzit asi jen IDE mechaniku.

2. Bohuzel nemohu vyuzit ani druhou radu, k bootovani ubuntu z CD se totiz nedostanu.  Po premene indikatoru z "kyvadlovky" na "teplomer" se "teplomer" zastavi na predposlednim policku a dost. Pak uz je mozny jen restart.

3. Moznosti, predkladane v menu ( po stlaceni ESC) pri bootovani z harddisku (instalace z Windows) jsem vycerpal a nepomohlo to.

Asi ubuntu na muj pocitac se nehodi.
Gabriel

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2008, 06:50:55 »
Ja bych to tak rychle nevzdaval... Zkuste znovu nabootovat z CD, ale tentokrat bez splashe (v parametrech (F6) zmente splash na nosplash). Pak bude CD bootovat v textovem rezimu, ktery vam (a mne) umozni identifikovat, kde je problem.
Apropos, kdyz Vam tam bezi ten "teplomer", tak mate boot proces v plnem proudu a rozhodne se nejedna o nejakou nekompatibilitu s DVD mechanikou.
« Poslední změna: 21 Června 2008, 06:54:52 od sandrick »

Gabriel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #4 kdy: 21 Června 2008, 21:17:19 »
Dekuji, vyzkousel jsem. Opravdu to bootovalo a pak zacalo na cernou obrazovku vypisovat radu hlaseni, zacinajicich hvezdickou a koncicich OK v hranatych zavorkach.
Posledni bylo :
Starting powernowd   OK
pak pocitac stvrdl a nereagoval ani na klavesnici.  ???

Pri spusteni pres F6 se svislou carou prenesenou na uplny zacatek radku nabehla svetla obrazovka s kursorem mysi, zaznela znelka, potom se objevil nehybny kurzor mysi na cerne obrazovce a pocitac stvrdl.

Gabriel

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #5 kdy: 22 Června 2008, 06:19:17 »
Pri spusteni pres F6 se svislou carou prenesenou na uplny zacatek radku nabehla svetla obrazovka s kursorem mysi, zaznela znelka, potom se objevil nehybny kurzor mysi na cerne obrazovce a pocitac stvrdl.

Co timhle myslite? S jakymi parametry jste nabootoval az do grafickeho rezimu?

Gabriel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #6 kdy: 22 Června 2008, 23:41:33 »
Po stisku F6 se objevi radek textu v nemz je mozno sipkami pohybovat malou svislici. Po premisteni teto svislice na zacatek radku a stisku Enter probehlo vse jak na konci odpovedi popsano - dokonce bylo mozno chvili pohybovat i mysi na obrazovce. Po prechodu do cerne obrazovky byl tez videt mysi kurzor, ale nedalo se s nim hybat.

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #7 kdy: 23 Června 2008, 13:00:03 »
end_request: I/O error, dev fd0, sector 0    (mnohokrate)
Zkuste vyndat datovy kabel z disketovky a nabootovat ubuntu z  livecd.

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #8 kdy: 23 Června 2008, 22:41:52 »
Je mi to lito, ale z tohohle jsem opravdu jelen. Je to zvlastni problem, ktery bohuzel nejsem sto resit. Doporucuji nasledujici:

1. Na tu instalaci, kterou jste provadel z Windows (alespon tak rozumim tomu prvnimu prispevku) se vybodnete, ta proste neprobehla v poradku. Nemyslim si, ze mate zasadni problem s disketovkou, i kdyz ostatni maji pravdu, ze to hlaseni tomu odpovida.

2. Pri bootovani bez splashe se neobjevila zadna chybova hlaska?

3. Pokud ne, lze se alespon pripojit k nekteremu z terminalu (ctrl+alt+F1)?

4. Pokud ne, zkuste alternate CD, nebo nejakou vice advanced distribuci, ktera vam umozni nainstalovat pouze zakladni system do terminalu a pak si postupne pridavat jednotlive features a testovat, jestli to jde.

5. Docela me mrzi, ze jsou s tim takove problemy. Fakt jsem byl presvedcen, ze Linux obecne uz je v tomhle smeru docela vychytany.

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #9 kdy: 23 Června 2008, 23:32:35 »
ahoj, jedná se o půl roku starý počítač? předpokládám, že dvd mechanika není ide/pata. ale scsi/sata. je-li opravdu scsi/sata, tak linux za pomoci boot z scsi dvd mechaniky nenainstaluješ, /ale neznamená, že na nainstalovaném systému scsi dvd mechanika nefunguje/ pokud v biosu počítače nenastavíš parametr týkající se řadiče sata. v podstatě jsou tři/čtyři možnosti, jak dostat linux na tvůj počítač.

1 -> připojit ide/pata cd/dvd mechaniku k základní desce a instalnout to z ní
2 -> připojit externí cd/dvd mechaniku a instalnout to z ní (deska musí podporovat boot z usb -> vzhledem ke stáří počítače předpokládám, že to umí)
3 -> pohrát si s parametry v biosu týkající se scsi/sata (zakázat nebo emulovat jako pata, nebo něco v tom smyslu)
4 -> zkusit to instalnout z minimal cd. ale tento postup je zdlouhavý. jde o to, že nabootuješ z minimal, ale instalace si stáhne vše z netu. jenže v případě neúspěchu začneš znova a zase zdlouhavě. odkaz na něj je zde: https://help.ubuntu.com/community/Installation/MinimalCD

Gabriel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #10 kdy: 24 Června 2008, 21:06:24 »
Vazeni,
bohuzel znam jiz odpoved - na novych PC zadny LINUX z principu nemuze fungovat - podrobnosti viz
myego.cz/item/desky-bez-ide-pata-radice-jsou-skvele
a bohuzel tento fakt je pry znam uz dlouho, (viz diskuse) takze zasveceni maji zrejme ohromnou jundu, jak my duverujici nestastnici se ZBYTECNE snazime.

Dekuji vsem, kteri se zapojili a snazili se pomoci. Myslim, ze tema je mozno uzavrit jako vyresene, pan Martasek
ma pravdu, bohuzel pro mne jsou vsechny nabizene moznosti neschodne.
Gabriel
« Poslední změna: 08 Července 2008, 04:28:04 od Gabriel »

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #11 kdy: 24 Června 2008, 21:34:14 »
jen se zeptám. to byla snaha dostat linux na notebook? jinak s instalací z scsi/sata cd/dvd mechaniky měli samozřejmě problémy i win. první systém, který to umí je win vista.
« Poslední změna: 24 Června 2008, 21:37:32 od martasek »

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #12 kdy: 24 Června 2008, 23:32:37 »
No ono jde ubuntu nabootovat/nainstalovaz i z liveUSB. Stačí obsah iso zkopírovat na USB a dohrát k tomu MBR. Zas tolik práce to není...

Gabriel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #13 kdy: 27 Června 2008, 22:09:06 »
ad vetinari: ono to nebude tak jednoduche (Ubuntu a USB), kdyz se do toho nechce pustit ani takovy king jako autor Greenie. Uz jsem s nim o tom korespondoval. Navod zde uverejneny opravdu vypada jednoduse, ale v Linuxu je "prilis mnoho veci mezi nebem a zemi" jak pravil Hamlet jasnozrive. (asi predvidal Linux?).

Nebyt toho (viz take diskusi k clankum o Ubuntu, kde je popsano vice "necekanosti") asi bych instaloval Ubuntu na stare PC, pak si vyrobil instalacni USB a pokusil se z neho instalovat na nove PC. Duvodne se vsak obavam, ze neni vse zlato, co se blysti a opravdu zatim marnymi pokusy jenom ztracim cas.

Pokud nekdo ze znalych je z Bratislavy, vypisuji timto zavazne odmenu 1000 Sk (jeden tisic korun slovenskych) tomu, kdo mne nauci spustit nejake distro Linuxu se slusnou grafikou na mem novem PC. Klidne i Ubuntu 8,04, Greenie 3, Knoppix 5 - vse mam a jeste mnoho jinych distro na liveCD. Podminkou je, ze nepouzije nejaky doplnujici HW. IMHO - mozna by instalace sla z externi CD mechaniky, ale kvuli pokusum investovat par tisic nemohu.

Pokud by vsak problem dosud byl "mezi obrazovkou a zidli" zavazuji se to v teto teme nasledne sebekriticky popsat.

ad martasek: na novem PC archivuji system pomoci Bart PE, nabehne vzdy OK, jinak pouzivam Windows XP.
Gabriel.

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #14 kdy: 28 Června 2008, 15:17:34 »
instalace z usb flash disku samozřejmě možná je. nepsal jsem tuto možnost úmyslně, nemám vyzkoušeno a není to tak jednoduché. ale kdyžtak zkusím zapracovat na této variantě. ale kdyžtak bych poprosil o přesnou konfiguraci tohoto počítače. zkusím popátrat.

Gabriel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #15 kdy: 08 Července 2008, 04:19:53 »
Zadna bratislavska reakce na vypsanou odmenu, sorry.

Dekuji panu Martaskovi, za dobrou vuli, a opravdu si myslim, ze by pro rozsireni Linuxu pomohlo, kdyby se KONECNE nejaka distribuce - treba Ubuntu - oficialne dostala na USB klic, takze by si ji BFU jako napriklad ja mohl ve Windows na USB nakopirovat a z toho USB pak instalovat Linux. Vynikajici by bylo, kdyby na USB byla  "liveUSB" distribuce s moznosti zapisu na USB. Jednou uz se neco takoveho objevilo.

Opravdu si myslim, (IMHO) ze kdo dnes chce mit na svem starsim PC Linux, ma to trochu jednodussi, musi mit ale stesti na komponenty sveho PC a pak jeste musi mit stesti na vsechny periferie. A spoustu volneho casu na pokusy, na studium a k disposici rychly internet na stahovani ...  Kdo ale ma nove PC ma holt smulu v mnoha pripadech. Linux za rozvojem HW evidentne nestiha. Na mem starem PC kuprikladu Ubuntu Live CD funguje. Chtel bych ale nahradit Windows XP na  PC, urcenem pro mou beznou praci.

IMHO pro bezneho uzivatele je problem i v tom, ze i pokud mu Linux nabehne a zdanlive je vse v poradku, drive nebo pozdeji musi resit problem, vychazejici z faktu ze vyrobci Linuxy nepodporuji anebo ze je kvuli necemu nutno provest "rucni" nastaveni a doufat, ze pokusy zase na chvili pomohou.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #16 kdy: 08 Července 2008, 05:06:49 »
Z cca padesáti instalací Hardyho na různá PC se mi nepodařilo nainstalovat jen na jednom, tam se chytlo Gutsy.
Neříkám že vše bylo vždy bez problémů. Když nastaly tak stačily parametry noapic atd., něco přenastavit v biosu, nebo jeho update. Nějaký čas strávený experimentováním to stálo, ale neberu jej jako ztracený.

Edit: A abych také něco poradil: Co se děje při instalaci - diagnostická konzole -  Alt-F4 - (zpátky Alt-F1) a pak google.
« Poslední změna: 08 Července 2008, 05:14:00 od kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Gabriel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #17 kdy: 08 Července 2008, 21:36:38 »
1.Dekuji za odpoved, tipuji, ze to jedno PC nabehlo na starsi Ubuntu, bylo to tedy asi starsi PC ? To neni muj pripad. mimochodem, BIOS mam nejnovejsi, z DVD RW bootuje napr. BartPE - to je zrejme OK.

2.Popis postupu pri instalaci jsem co nejpodrobneji popsal na str.1. Vypada to, ze mate zkusenosti s instalaci, prosim proto o laskave precteni dosavadnich mych odpovedi.
Vypadá to totiz (IMHO) , že live CD nenabehne kvuli scsi DVD RW, ktery linux zatim neumi obslouzit. Po instalaci z Windows zase asi vadi, že graficky akcelerator je ATI RX300SE. Co by jste delal v takovem pripade ?

3.Cituji: "diagnostická konzole -  Alt-F4 - (zpátky Alt-F1)"  - prominte, nerozumim Vam. Pripominam, ze instalace z live CD se zjevne nedokonci, je mozno i za techto okolnosti neco zkusit  ? Pocitac totiz "zatvrdne" a nereaguje. Instalace z Windows zdanlive probehne, ale po bootu tez skonci cernou obrazovkou a tvrdým PC. Viz strana 1.



Gabriel

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #18 kdy: 09 Července 2008, 00:13:37 »
0. Pokud bych chtěl vyloučit zda problém není až v grafickém režimu (mám na to podezření, psal jste že jste se dostal až ke znělce) tak bych zkusil nainstalovat ubuntu-server. Pokud server pojede tak bych hledal chybu jinde (viz patička)
Pokud nepojede ani server tak v biosu zkusit přepnout Plug and Play OS (nebo podobná položka se stejným významem - jak mají být přidělována IRQ), případně zkusit zkombinovat s boot parametry
Kód: [Vybrat]
pci=noacpi noapic případně dalšími - hledejte "kernel boot options" - nějaké názvy parametrů tu radil Milhouse. K tomu jen dodám že svislice co se objeví po F6 je kurzor, přesunete se s ním na konec řádku, a dopíšete to tam.

1. Ano bylo to starší PC, objevovali se na Hardym také nesmyslné hlášky I/O error, dev fd0... a nenabíhal ani Grub (ani Grub4Dos - http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=19313.msg140168#msg140168 )
Takže bych v tomto případě zkusil i instalaci Gutsyho

2. Problém se SATA mechanikou bych netipoval (odkazy v tomto tématu zmiňovaly nefunkčnost přídavného PATA řadiče - takže ne nativního SATA)
Nikde se tu neobjevil typ desky - jakou vlastně máte?

3. Zkuste alternate, instalovat v textovém režimu (je to skoro to samé jako grafický, jen nemá pěkná okénka)
Instalátor běží v konzoli ALT-F1, na konzoli ALT-F4 lze sledovat co vše se při instalaci děje a hlavně když to zatuhne tak tam vidím na čem. Pak pomůže google.

Víceméně Sandrick tady radil alternativu tohoto postupu

Tip:
pište si všechny kroky (kombinace) co zkoušíte, a s jakým výsledkem.
CD server, alternate ap. samostatně - http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
Live, alternate i server v jednom by myslím mělo být toto DVD: http://cdimages.ubuntu.com/releases/hardy/release/ubuntu-8.04.1-dvd-i386.iso (MD5: 5fddb647c1945b20055d751576dea8fc)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Gabriel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #19 kdy: 09 Července 2008, 22:34:18 »
Velmi dekuji za vecnou informaci , skoda, ze ta veta "K tomu jen dodám že svislice co se objeví po F6 je kurzor, přesunete se s ním na konec řádku, a dopíšete to tam."  (plus seznam moznych parametru s informaci) neni i na obrazovce, kde se umoznuje pouzit F6. Rozhodne si vyhledam moznosti predem a udelam ruzne experimenty.

1. Podivam se i po CD s Gutsy distribuci

2. Bohuzel z me DVD RW mechaniky nejde uspesne spustit zadne live CD Linuxu - to je fakt. Vzdy konci errorem - v Slax-u vyslovene si stezuje na SCSI mechaniku. Apropos, deska je FOXCONN P-9657AA-8EKRS2H.

3. Alternate - podivam se po tom, ale to DVD nevyhovuje, mam omezeny stahovaci limit, vetsi veci mam v planu az koncem roku pokud doziji, tehdy planuji prechod na neomezeny tarif.

Jeste jednou dekuji, pokud budu ve zkouseni uspesny, ozvu se brzo.
Gabriel


Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #20 kdy: 10 Července 2008, 00:39:37 »
Ad seznam možných parametrů  - jádro se snaží detekovat HW, bohužel je příliš mnoho výrobců kteří nedodržují standardy. Linux spoustu chybných implementací standardů umí rozpoznat a automaticky je obejít tak aby fungoval správně, aniž si toho všimnete. No a některé taky ne, proto je tu možnost mu to dát příkazem, parametrem.
Většinou chyby bránící úspěšnému spuštění jsou z oblasti implementace ACPI - práce s přerušeními, power management. Proto jsou nejčastěji se vyskytující řešení nalezitelná na internetu stále téměř stejná - kolem noapic, nolapic, pci - více třeba zde: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=13245.0

Kdysi jsem měl pocit že tyto parametry znají všichni kromě mne :)  Časem jsem zjistil že se jich prakticky používá jen pár stále dokola. Seznam parametrů, který by měl být kompletní, máte třeba zde: http://www.mjmwired.net/kernel/Documentation/kernel-parameters.txt
Je to teď sice pro jádro 2.6.25, liší se snad jen odstraněným limitem počtu parametrů ( > 32 parametrů způsobovalo jádru paniku :) Ale to se stejně běžně nevyužije.

2. S touto deskou zkuste parametr irqpoll (na starším jádru a podobné desce to někomu zabralo, bohužel tu nemám odkaz)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Gabriel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #21 kdy: 04 Srpna 2008, 16:56:18 »
Vazeni,

s radosti oznamuji, ze pokusy prece jen vedou k cili - podarilo se mi  rozchodit live versi (CD) s Mandrake.
Timto samozrejme odvolavam odmenu 1000 Sk jako jiz bezpredmetnou.

pondeli,  4. srpna 2008 Gabriel
« Poslední změna: 04 Srpna 2008, 17:34:07 od Gabriel »

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #22 kdy: 04 Srpna 2008, 19:25:05 »
Vazeni,

s radosti oznamuji, ze pokusy prece jen vedou k cili - podarilo se mi  rozchodit live versi (CD) s Mandrake.
Timto samozrejme odvolavam odmenu 1000 Sk jako jiz bezpredmetnou.

pondeli,  4. srpna 2008 Gabriel


Gratulace :)

martin.h

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 181
    • Fotografie v Linuxu
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #23 kdy: 05 Srpna 2008, 09:05:46 »
Sakra. Včera jsem instaloval synovi Ubuntu a --- stejná hláška. Tak jsem se dostal až sem. Přitom PC je cca 2 roky staré. Na novém jsem Ubuntu (64) nainstaloval v poho. A už měsíc funguju absolutně bez problémů. Vůbec se mě nechce vracet k XP. Ještě dodávám že to nehlásí jiné zlé hlášky - vyberu jazyk a z uvodní obrazovky dám instalovat Ubuntu -- pracuje až naskočí:
BusyBox v1.1.3 (Debian .....)  Built-in shell (ash) Enter "help" ..... (initramfs)_ a teď co s tím. Jestli někdo víte.
« Poslední změna: 05 Srpna 2008, 10:04:35 od martin.h »
Athlon 5200+, 2GB, GeForce 8600, Linux Mint - Helena 64

martin.h

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 181
    • Fotografie v Linuxu
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #24 kdy: 08 Srpna 2008, 16:30:03 »
Vyřešeno - nainstaloval jsem Ubuntu 7.10 a vše je OK.
Athlon 5200+, 2GB, GeForce 8600, Linux Mint - Helena 64

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.