Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Neuspesna instalace na mem PC - proc?  (Přečteno 9113 krát)

fatman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #25 kdy: 08 Srpna 2008, 18:58:59 »
Hm, na mé desce ASUS P5Q-PRO to bohužel nejde (Ubuntu 7.10, 8.04, Mandriva, Slax, PCLINUXOS), prostě to nezkousne jen SATA HDD a DVD. Vtipné je, že i instalace z Windows (pod účtem admina) poté co se z CD úspěšně nakopírují všechny soubory ohlásí "Nemohu přistoupit k CD, prosím ujistěte se, že jej nepoužívá jiný program a zkuste to znovu" :-(

pivik

  • Host
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #26 kdy: 08 Srpna 2008, 20:58:55 »
OT: Jak tak to tady čtu, tak mě asi osvítil duch svatej při koupi novýho počítače před cca půl rokem, protože mám sice SATA2 HDD, ale DVD mechaniku jsem nehrotil a pořídil klasiku a instalace Ubuntu v pohodě.

Marlo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Neuspesna instalace na mem PC - proc?
« Odpověď #27 kdy: 07 Září 2008, 12:36:19 »
Tak sem napíšu své poznatky, možná to někomu pomůže, aby nemusel trávit hodiny strávené neúspěšnou instalací.

Nové Kubuntu 8.04.1 jsem chtěl nainstalovat z windows pomocí instalátoru WUBI.
Po stažení všech potřebných souborů, mi to nabídlo restart, a po restartu při nabíháni se to zaseklo s hláškou něco jako:
 "BusyBox v1.1.3 (Debian .....)  Built-in shell (ash) Enter "help" ..... (initramfs)_"

Tak jsem si tedy stáhl ISO nového Kubuntu 8.04.1 a po vložení CD do PC mi instálator nabídl instalaci z Windows - dal jsem tedy opět ANO Instalovat.
Avšak po nakopírování všech souborů z CD na disk (asi při 99% ) mi to vyhodilo zase hlášku:
"Nemohu přistoupit k CD, prosím ujistěte se, že jej nepoužívá jiný program a zkuste to znovu"

Po různých návodech na foru, jsem zkusil jestli není to CD poškozené (přes LIVE CD), ale bylo vše v pořádku.
Jinak to samé mi to psalo i když jsem to zkoušel na notebooku.
Pak jsem se dočetl něco, že by mohla být chyba se SATA disky a SATA mechanikou, zkusil jsem to tedy celé znovu i na starším PC s IDE diskama a mechanikou - stejný výsledek a už jsem začal propadat panice. Pak jsem se však dočetl, že někomu pomohlo, když k uloženému ISO souboru s Kubuntu 8.04.1 do stejné složky dáte i samostatně stažený WUBI.exe a spustíte ho - a oaláá - instalace tak proběhla neprosto bez problému.
Nevím tedy sice, proč to tak je, a hlavní je to, že to tak jde do windows nainstalovat, aniž by se nějak dělil disk a lze to tak i kdykoliv bez jakýchkoliv problému z windows i normálně odinstalovat - a o to mi šlo :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.