Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox  (Přečteno 6109 krát)

Milan954

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
  • Windows is not a system - it's a virus
Firefox
« kdy: 17 Března 2019, 12:45:47 »
Ahoj všem
Chci se zeptat zada Firefox umí automaticky překládat stránky do cz jak to dělá chrome. Totiž rád bych Googl chrome odstřihnul ale ten automatickej překlad je pro mě zásadní. Dík

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Firefox
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2019, 14:14:00 »
Ahoj všem
Chci se zeptat zada Firefox umí automaticky překládat stránky do cz jak to dělá chrome. Totiž rád bych Googl chrome odstřihnul ale ten automatickej překlad je pro mě zásadní. Dík

Neumí. Ale můžeš pro překlad použít doplňek.
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/imtranslator/

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Firefox
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2019, 14:14:40 »
Nainstaluj si google translor
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/google-translator-webextension/
Na anglicku stranku kliknes pravym a v menu bude "Translate page in google translate". Otvori sa ti nova karta s prelozenou strankou.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Firefox
« Odpověď #3 kdy: 17 Března 2019, 22:27:35 »
Díky tomuto dotazu jsem si konečně zjistil, jak v Chrome ten opruzný automatický překlad vypnout.

Neskutečně mě to vytáčí, i když Chrome otevírám jednou za uherský rok...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Firefox
« Odpověď #4 kdy: 18 Března 2019, 14:07:59 »
Po přidání obou doporučovaných doplňků byl bez mého vědomí přidán další. To je jeden z mnoha důvodů, proč nepoužívám Firefox. Prostě Google, Microsoft, Facebook = "Badoo improve" a to celé se rovná tomu, že si *censored* dávám majzla.
Jenomže to se asi nedá vysvětlit.

 Firefox by měl být důvěryhodný protože: fšecky ty kecy okolo.
Výsledek důvěry je na screenu.
Zůstává jen otázka: "Co všechno je ještě takto důvěryhodné od spolčnosti/í garantující/ch FairPlay?

R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Firefox
« Odpověď #5 kdy: 18 Března 2019, 14:11:03 »
Díky tomuto dotazu jsem si konečně zjistil, jak v Chrome ten opruzný automatický překlad vypnout.

Neskutečně mě to vytáčí, i když Chrome otevírám jednou za uherský rok...

Jste považován za profi usera Ubuntu a vaše rady bývají přínosné. Je vidět, že doma nikdo není prorokem. Tento Váš problém mým nikdy nebyl, chvíli jsem si připadal 'vícecenný'. Děkuji.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Firefox
« Odpověď #6 kdy: 18 Března 2019, 14:54:36 »
Po přidání obou doporučovaných doplňků byl bez mého vědomí přidán další.
Zaujimave, tiez som si ich po tvojom upozorneni pridal a nic sa mi nedoinstalovalo. Nemal si to tam uz predtym?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Firefox
« Odpověď #7 kdy: 18 Března 2019, 17:15:10 »

Ne, neměl. Opravdu nedělám screen při každé akci na PC, takže důkaz nemám.  Ale opravdu tam ten doplněk nebyl. Jen si zkuste logicky odvodit, zda by jste něco s takovým názvem u sebe v počítači nechával. Já taky ne.
(Pro jistotu jsem smazal i ten screen :-D )

Obyčejně jsem spustil Firefox, rozkliknul menu a DOPLŇKY a byla tam jedna položka, a sice nějaký translator. Ten jsem odstřelil, protože stejně fungoval podle sebe a ne podle mně. Pak jsem z čisté karty DOPLŇKY nainstaloval translatory zmíněné pár příspěvků zpět a odsouhlasil podmínky. Pak jsem na výpisu karty s DOPLŇKY našel místo dvou doplňků tři. Třetí jsem rozklikl, sreennul a postl sem.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Firefox
« Odpověď #8 kdy: 18 Března 2019, 18:45:23 »

Ne, neměl. Opravdu nedělám screen při každé akci na PC, takže důkaz nemám.  Ale opravdu tam ten doplněk nebyl. Jen si zkuste logicky odvodit, zda by jste něco s takovým názvem u sebe v počítači nechával. Já taky ne.
(Pro jistotu jsem smazal i ten screen :-D )

Obyčejně jsem spustil Firefox, rozkliknul menu a DOPLŇKY a byla tam jedna položka, a sice nějaký translator. Ten jsem odstřelil, protože stejně fungoval podle sebe a ne podle mně. Pak jsem z čisté karty DOPLŇKY nainstaloval translatory zmíněné pár příspěvků zpět a odsouhlasil podmínky. Pak jsem na výpisu karty s DOPLŇKY našel místo dvou doplňků tři. Třetí jsem rozklikl, sreennul a postl sem.

https://www.reddit.com/r/firefox/comments/9ii8sj/firefox_keeps_silently_installing_hidden/ a ještě předtím https://support.mozilla.org/en-US/kb/firefox-monitor - údajně se tedy jedná o součást nové verze FF zabraňující šmírování...

Že svět neustále jde směrem k šmírovací digitální totalitě, to je zřejmé. Ale pořád ještě má větší logiku věřit Mozille, než nadnárodním globalizátorům, pro které je zisk jedinou a/nebo nejvyšší metou (nic proti zisku, naopak, ale nesmí být chápán takto).

Zisk přitom nemusí být prvoplánově finanční, ale třeba datový. Viz třeba https://duckduckgo.com/?q=dohledov%C3%BD+kapitalismus&t=h_&ia=web apod.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Firefox
« Odpověď #9 kdy: 18 Března 2019, 18:59:43 »
Prostuduji.
Nedíval jsem se na funkce tohot rozšíření.
Děkuji.

Zaujalo mne o tom DUCKDUCK = prostuduji.

Nechápejte špatně, jsem vděčný za reakci, ale mi přibylo rozšíření bez mého přičinění. To je problém. A to je krutý problém. Osobně na stránce umím vyhodit okno, kde budete muset provést x+y činností, než jej zavřete. V Mozille to snad taky umí vyhodit <div>NEW EXTENSION FOR YOUR SAFETY</div><javaskript jak cip>.

Mne se nikdo neptal.

Každopádně ještě jednou díky za čtení na noc.
« Poslední změna: 18 Března 2019, 19:05:52 od Gmisiycs »
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Firefox
« Odpověď #10 kdy: 18 Března 2019, 19:47:41 »
Prostuduji.
Nedíval jsem se na funkce tohot rozšíření.
Děkuji.

Zaujalo mne o tom DUCKDUCK = prostuduji.

Nechápejte špatně, jsem vděčný za reakci, ale mi přibylo rozšíření bez mého přičinění. To je problém. A to je krutý problém. Osobně na stránce umím vyhodit okno, kde budete muset provést x+y činností, než jej zavřete. V Mozille to snad taky umí vyhodit <div>NEW EXTENSION FOR YOUR SAFETY</div><javaskript jak cip>.

Mne se nikdo neptal.

Každopádně ještě jednou díky za čtení na noc.

Problém je bohužel v tom, že "nový Firefox" zchromovatěl. A to včetně manýrů. Takže určité věci už nejdou svobodně nastavit, vnucují se určité věci, vkrádá se reklama, šmírování atd...  Naštěstí existují alternativy postavené na původním FF ESR (Palemoon, Waterfox, Cyberfox). Stejně jako má "svobodnější" alternativy Chrome (Slimjet, Chromium, Vivaldi).

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Firefox
« Odpověď #11 kdy: 18 Března 2019, 20:07:52 »
JirkaZ
Citace z článku to říká úžasně výstižněji, nežli já:
Nezáleží ani na tom, co mají tyto konkrétní rozšíření dělat. Důležité je, že nebyly standardně dodávány s prohlížečem. Skutečnost, že rozšíření může být v libovolném okamžiku instalováno Firefoxem, aniž by se uživatel ptal nebo dokonce oznamoval, je již velmi velkým problémem v oblasti ochrany osobních údajů. A zdá se, že toto chování není možné zastavit.

Aneb: "Je to hnus Velebnosti" + "Ať se propadnu do západního německa jestli kecám".
Firefox a Kelišová nám stále mají co říci.

Juwa2
Souhlasím    !!!!
Používám primárně Chromium, protože mne nenechá usnout a zároveň se díky opensource o jeho zvěrstvech často mluví, protože je to primární světový browser. Mimochodem sqělý. Mimochodem zákeřný.
Přestože si obecně řečeno nedělám iluze o software, o Firefoxu jsem jich pár vlastnil.

Jdu se stydět do kouta, neklepejte mi na rameno.

PS: (pokud nemáte litr slivovice).
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Firefox
« Odpověď #12 kdy: 18 Března 2019, 21:25:43 »
Citace od Mozilla  k rozšíření "Firefox Monitor" (přeloženo) :
Firefox Monitor varuje, pokud se vaše online účty účastnily narušení dat.

Co dodat?
To si snad děláš prdeI?
« Poslední změna: 18 Března 2019, 21:36:30 od Gmisiycs »
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.