Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: značné spomalenie ubuntu a časté chyby  (Přečteno 1284 krát)

harchom23

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
značné spomalenie ubuntu a časté chyby
« kdy: 06 Ledna 2017, 22:56:49 »
na mojom hlavnom NTB používam ubuntu už od 12.04 a postupne som aktualizoval, pričom som prešiel aj cez rôzne iné odnože, ako lubuntu, xubuntu a podobne, teraz aktuálne som na 16.04 a očividne systému sa nepáči čo všetko si už zažil, pri každom spustení sa počas používania ocitne aspoň jedna chyba,  nejde vôbec aktualizovať, vždy napíše že zlyhalo sťahovanie informácií o zdrojoch softwaru, celkový čas bootu je veľmi dlhý, v porovnaní s netbookom kde mám tiež 16.04 (výkonostne o dosť slabším)  je moj NTB pomalší a hrozdne neohrabaný...  preto to prisudzujem pozostatkom alebo chybám z predošlích verzií,  z istých dôvodov totálne formátovanie a nahranie novej distribúcie nepripadá v úvahu,   dá sa toto nejak riešiť? prípadne ako vyriešiť problém s nemožnosťou aktualizácie?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:značné spomalenie ubuntu a časté chyby
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2017, 00:58:50 »
Podla toho ako to popisujes by bolo najlepsie to preinstalovat. Skus popisat preco to nemozes mozno sa najde riesenie.
Medzitym mozes vyskusat odzalohovat subor /etc/apt/sources.list a tu si vygeneruj novy
https://repogen.simplylinux.ch
Uvidis ci to pomoze.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:značné spomalenie ubuntu a časté chyby
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2017, 01:02:04 »
Citace
preto to prisudzujem pozostatkom alebo chybám z predošlích verzií
Pozostatky sú zrejme v pohode. Ked si prejdeš forum, problémov s 16.04 je stále vela.
Ked chceš mať klud, zazálohuj data a prejdi na 14.04, je podporované do roku 2019 a už dobre odladené.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.