Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dokumenty otevřené z Thunderbirdu jsou "jen pro čtení"  (Přečteno 2838 krát)

Vojta1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Dokumenty otevřené z Thunderbirdu jsou "jen pro čtení"
« kdy: 25 Září 2008, 21:27:59 »
Ahoj, už delší dobu se potýkám s následujícím problémem:
Jako poštovního klienta používám Thunderbird, na který mi chodí různé dokumenty OpenOffice. Ovšem když je chci otevřít a editovat přímo z thunderbirdu, tak mi to hlásí chybu, že dokument je pouze pro čtení. Vždycky musím dokument nejdřív uložit do dom. složky a pak editovat, což jak si jistě každý dovede představit, při velkém množství dokumentů neskutečně zdržuje. Poradil by někdo co mám jak nastavit, abych mohl rovnou tyto dokumenty editovat? Jinak používám Thunderbird 2.0 a Ubuntu 8.04 a doplním, že soubory se nejspíš otevírají do složky /tmp/

ulawak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Dokumenty otevřené z Thunderbirdu jsou "jen pro čtení"
« Odpověď #1 kdy: 26 Září 2008, 18:35:12 »
Funguje to nějak takhle:
Když ti příjde nová zpráva uloží se včetně příloh na konec textového souboru Inbox. (i obrázek je uložen jako text)
Když si zprávu zobrazíš a otevřeš přiložený soubor, vytvoří se soubor v /tmp s atributem jen pro čtení. I kdyby ten soubor nebyl jen pro čtení bylo by ti to k ničemu protože po ukončení Thunderbirdu je soubor vymazán. (A například v pclinuxos se ten soubor vytvoří v ~/tmp a je i pro zápis.)
Druhá možnost je otevřít zprávu jako "Editovat jako novou zprávu". Teď se pro přílohu vytvoří dočasný soubor, který jde editovat a uložit. Teď můžeme zprávu se změněnou přílohou někomu poslat nebo uložit do složky Koncepty (soubor Drafts). Přitom je  dočasný soubor zakódovaný do zprávy a po zavření okna editoru zprávy je vymazán.
Zprávy ve složce Koncepty se v editovatelné podobě otevírají implicitně. Týka se to i jejích podsložek.
Můžeš si třeba vytvořit filtr, který došlé zprávy, kterých se to týká přesune nebo kopíruje do nějaké subsložky Konceptů.
Pozor! Při každém opětovném uložení zprávy ve složce Koncepty, se zpráva přídá na konec souboru Drafts. Původní zpráva se pouze označí jako vymazaná. Soubor tak pěkně roste a není na škodu občas provést údržbu složky.
« Poslední změna: 02 Října 2008, 02:50:39 od ulawak »

Vojta1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Dokumenty otevřené z Thunderbirdu jsou "jen pro čtení"
« Odpověď #2 kdy: 28 Září 2008, 21:01:42 »
Díky za odpověd. Ale nešlo by prostě nějak jednoduše to nastavit tak aby se zkrátka ty soubory otevíraly bez atributu jen pro čtení? Třeba aby šly do tý domovský složky..? Já s tim nepotřebuju dělat nic světobornýho, ty dokumenty jednoduše zpracovávám například tak, že jenom barevně označuju části, který už jsou zpracovaný v nějaké jiné aplikaci. Pak ten soubor zase zavřu bez uložení a jedu dál a už mě ten soubor dál nezajímá. Navíc mám docela propracovanej systém filtrů, do kterýho už se neodvažuju zasahovat, protože by mi to trvalo asi fakt dlouho než bych to zase nastavil tak, jak mám...

ulawak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Dokumenty otevřené z Thunderbirdu jsou "jen pro čtení"
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2008, 03:15:43 »
Je legrační, že to, že ty soubory nebyly read only bylo náhlášeno jako bug a bylo to "opraveno" a teď je hlášeno jako bug zase že jsou read only viz https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/mozilla-thunderbird/+bug/209695. Ale je to jen specialita Ubuntu. Takže možné řešení je stáhnout si thunderbird z http://thunderbird.czilla.cz/. Tenhle má svoje sobory v ~/.thunderbird a stačí třeba zkopírovat obsah ~/.mozilla-thunderbird do ~/.thunderbird ještě před prvním spuštěním.

Vojta1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Dokumenty otevřené z Thunderbirdu jsou "jen pro čtení"
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2008, 14:26:53 »
Super, problém vyřešen!  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.