Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: heslo admina pro Ubuntu 14.04  (Přečteno 2417 krát)

dvcompt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 51
heslo admina pro Ubuntu 14.04
« kdy: 16 Června 2016, 22:23:07 »
prosim mam ubuntu 14.04 a nemohu se dostat do hesla roota protoze jsem ho dlooooouho nepoužívat.
mam instalovanou pouze terminalovou verzi.
diky za tip co s tim??

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278

dvcompt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 51
Re:heslo admina pro Ubuntu 14.04
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2016, 23:05:29 »
problem ze kdyz spustim recovery a root
tak to po me chce cheslo

Give root password for maintenance....

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:heslo admina pro Ubuntu 14.04
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2016, 07:43:20 »
Tak to zmen z livecd.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:heslo admina pro Ubuntu 14.04
« Odpověď #4 kdy: 17 Června 2016, 08:33:14 »
Stále nechápu dotazy tohoto typu. Jak si člověk nemůže pamatovat heslo, které zadával při instalaci a při mnoha akcích je navíc  vyžadováno?
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:heslo admina pro Ubuntu 14.04
« Odpověď #5 kdy: 17 Června 2016, 09:49:42 »
Já to chápu.

Mám už snad 20 různých přihlašování. Jsou to přístupovky k fórům, kompům, modemům, bankingům, schránkám apod ... Kde jsou ty časy, kdy jsem si to všechno vklidu pamatoval i po 15ti pivech ;)

A taky jsem začal mít problém. Udělal jsem si i systém přidělování hesel, nicméně se mi stane, když nějaký účet nepoužívám delší dobu, že se několik minut potím, než ho trefím a někdy si i musím nechat vygenerovat nové.

Už jsem i ze zoufalství zvolil cestu, že na příbuzné a ne nebezpečné věci mám stejné jméno i heslo. Prostě nepředpokládám, že by např. místní admin vytáhl ze systému moje heslo a dělal mým jménem neplechu třeba na fóru Světa HW :) A i kdyby si někdo dal moc trávy a paňáků a měl takový vtipný nápad, tak mě to nikterak neohrožuje :D

Na všech rozpracovaných a testovacích kompech mám také jedno heslo. Pak jen třeba doporučím koncovému uživateli heslo změnit a je ...

Tak to jako jen pár tipů pro zjednodušení, jestli má Dvcompt či někdo jiný podobný problém jako já ...

A díky adminům za změnu účtu - v tomhle vláknu už to tolik offtopic není ;)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:heslo admina pro Ubuntu 14.04
« Odpověď #6 kdy: 17 Června 2016, 10:12:12 »
No mě si stačí pamatovat tři hesla:
  • heslo v práci do PC
  • heslo doma do PC
  • heslo od šifrovaného souboru, ve kterém mám všechna ostatní hesla
:D
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:heslo admina pro Ubuntu 14.04
« Odpověď #7 kdy: 17 Června 2016, 12:33:58 »
Vim, ze existuji aplikace, ale nevim, jestli pak ty hesla nema autor te apky.

S tim sifrovanym souborem to je dobre - pohledam, jak sifrovat jednotlivy soubor. Umi to nativne system?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:heslo admina pro Ubuntu 14.04
« Odpověď #8 kdy: 17 Června 2016, 14:06:44 »
http://keepass.info/
A jestli budeš ten šifrovaný soubor mít v PC, synchronizovat přes úložiště nebo ho nosit sebou na klíčence je už na tobě...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:heslo admina pro Ubuntu 14.04
« Odpověď #9 kdy: 17 Června 2016, 16:44:47 »
Aha opensource utilitka - jistě dobrá, když doporučuješ.

Myslel jsem spíš, že si udělám nějaký txt či pdf soubor a ten zašifruji a když ho budu chtít kdekoliv otevřít, tak to bude vyžadovat heslo na úrovni toho jednotlivého souboru. Nevím, jestli je to vůbec možné. Nebo nějaký html soubor - to už je jedno - to je možná i reálnější.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:heslo admina pro Ubuntu 14.04
« Odpověď #10 kdy: 18 Června 2016, 07:15:04 »
1. libreOfice a podobné umí zašifrovat soubory.
2. lze také použít libovolný komprimační program, který umí vytvořit šifrovaný archiv. Svého času byl dobrý rar.
Určitě se najde více cest.
Jen pokud ti jde o bezpečnost, projdi si net pro získání infa o daném šifrovacím prostředku..
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:heslo admina pro Ubuntu 14.04
« Odpověď #11 kdy: 18 Června 2016, 10:00:55 »
1. To bude asi vyžadovat LO i v cílovém zařízení a to do všech nedostanu

2. To bude nejspíš ta cesta - to bude pravděpodobně ctít jakýkoliv dekomprimační program.

Že mě to nenapadlo, dřív jsem ze šifrovanými archivy pracoval. No jo, játra ztvrdla, mozek změkl ...

Dobrý tip - díky!
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.