Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wammu  (Přečteno 2892 krát)

Hezoun Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Wammu
« kdy: 18 Června 2018, 20:17:46 »
Čaute lidi. Vyzkoušel jsem snad vše, co tady radíte, abych rozchodil WAMMU a můj Samsung Galaxy S5 mini, ale nějak spolu nechtějí komunikovat. Vzdal jsem to a můj dotaz je, existuje-li nějaká alternativa WAMMU? Dík za radu.

dedek43

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Wammu
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2018, 19:39:56 »

Hezoun Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Wammu
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2018, 16:31:05 »
Tak ani to mi nefunguje. Program jsem nainstaloval, udělal vše dle návodu a nic.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Wammu
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2018, 22:42:58 »
Právě nedávno jsem zkoušel WAMMU, protože MyPhoneExplorer u mne přestal fungovat s poslední instalací WIN (win7) a na Libovolném !!! Linuxu se nerozjel. Bojoval jsem s WAMMU dva dny, četl návody v hebrejštině i romštině, nic nezabralo. Až asi na 370.-tém linku Google (nekecám) byl ENG článek, kde psali: "Jako root nespouštíme program vždy.". To mne inspirovalo a spustil jsem jej jako root. V tu chvíli začal fungovat jak se synovým hloupým moderním mobilem, tam s mým ještě hloupějším (zato nenabouratelným) SonyEricssonem Z550i.

Tedy:
CTRL+ALT+T
napsat:
Kód: [Vybrat]
sudo wammuzadat heslo a fičet.

Asi slušnej oddíl. Zkuste... uvidíte.
« Poslední změna: 26 Června 2018, 22:58:56 od Gmisiycs »
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Hezoun Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Wammu
« Odpověď #4 kdy: 27 Června 2018, 08:29:15 »
Díky za pomoc, ale ani to mi nepomohlo. Nechápu to. Nepřipojím se přes žádnou z možností, jako je usb, bluetooth...
Po zadání příkazu a hesla mi to napsalo toto:
(wammu:4380): Gtk-WARNING **: 08:17:00.934: Theme parsing error: gtk-main.css:73:38: Failed to import: Error opening file /usr/share/themes/Radiance/gtk-3.20/apps/gnome-builder.css: No such file or directory
Ladicí log byl vytvořen v dočasném souboru </tmp/wammu2yIIdu.log>. V případě chyby ho prosím připojte ke hlášení chyby!

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Wammu
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2018, 12:58:37 »
Google translate:
Gtk-WARNING **: 08: 17: 00.934: Chyba při analýze tématu: gtk-main.css: 73: 38: Nepodařilo se importovat: Chyba při otevírání souboru /usr/share/themes/Radiance/gtk-3.20/apps/gnome- builder.css: Žádný takový soubor nebo adresář

Neznaje žádné další informace, jeví se mi chyba takto:
Neexistuje soubor "gnome- builder.css", případně ani adresář/e, kde má být uložen.

Náprava:
- Vygooglit, co tento soubor znamená/dělá, jaký je jeho obsah, kde se dá stáhnout.
- Vytvořit adresářovou cestu, jak je v error hlášení a downloadovat do ní soubor.
- Opět spustit WAMMU, zkusit spustit jako root.
- Napsat průběh a výsledek snažení sem, aby posloužil dalším uživatelům.


Neznaje žádné další informace, jeví se mi chyba i takto:
Soubor "gtk-main.css" obsahuje chybu.

Náprava č.2 (může způsobit nečekaný problém jinde, třeba až za rok...):
- Soubor Chyba při analýze tématu: gtk-main.css: 73: 38:  - tedy soubor gtk-main.css
- Vyhledat soubor na disku.
- Otevřít v editoru, přidat na konec souboru jednu mezeru a zkusit uložit. Nejde-li uložit, otevřít soubor znovu v editoru, ale s právy root-a.
- V souboru najít řádek 73. Někde v něm je chyba. Nejspíše je tam odkaz na "/usr/share/themes/Radiance/gtk-3.20/apps/gnome- builder.css". Pokud je tam takový odkaz, zazálohovat si původní soubor, v editovaném souboru zakomentovat či smazat řádek, uložit.
- Teoreticky je možné, že chyba je na řádku 38. Nejsem si jist, které z čísel označuje číslo řádku, a které číslo chyby.
- Zkusit spustit WAMMU, zkusit spustit jako root.

- V případě neúspěchu přidat nejen chybovou hlášku, ale i výpis z onoho zmíněného .LOG souboru.
- V případě úspěšného vyřešení problému popsat akce co nejobšírněji, klidně i jako článek do novin, nebo jako návod. Hlavně použít hodně klíčových slov a kombinací. GOOGLE si na tom smlsne a přivede sem na fórum více lidí. Více hlav více ví a proto to zpětně do budoucna pomůže i tobě i mně.
   Je velmi vhodné si představit, co bych napsal do Gůgla, kdybych byl nováček a hledal odpověď na tento problém. Takové dotazovací texty pak zahrnout do textu příspěvku. Příklady: "nefunguje wammu", nefunguje wamu" - úmyslně udělat chybu ve správném logickém místě, "wammu se nedá spustit", "wammu vypisuje chybu" - použít 'vypisuje' (rozvětvenější tvar) místo 'píše' (Gů to miluje), "zprovoznění wammu", "oprava spouštění wammu" ..... atd.
« Poslední změna: 31 Července 2018, 13:17:14 od Gmisiycs »
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Wammu
« Odpověď #6 kdy: 01 Srpna 2018, 16:01:47 »
Dnes jsem WAMMU instaloval kolegovi na ntb a všiml jsem si pár detailů. Mám tedy ještě jeden návod na rozhoupání této lodičky.

1. Odinstalovat a nainstalovat.
Kód: [Vybrat]
sudo apt purge wammu*
sudo apt purge gammu*

sudo apt install gammu*
sudo apt install wammu*

2a. - upravit spouštěč podle obrázku 1., kde je to zeleně zaznačeno v levém dolním rohu screenu. Úpravu spouštěče jsem dělal v programu "alacarte"...
2b. - ... nebo spustit v terminálu WAMMU s právy root.
Kód: [Vybrat]
sudo wammu
Celé je to o tom, že při první instalaci WAMMU se z nějakého důvodu nenainstalovalo vše potřebné (bug?). Po 'apt purge wammu a gammu' a 'apt install wammu a gamu' (pozor !!! obojí s hvězdičkou na konci !!! ta je tam velmi důležitá !!!) to i s mým pradědečkem telefonů naběhlo na první dobrou, viz zbytek obrázku č.1. Zde je i vidět, že jsem (uprostřed dole) zvolil v menu 'Vyberte telefon' první položku. Proč jsem to udělal? No protože také nevím, kterou položku zvolit. Ale vím, že jsou jen 4 možnosti, a tak mne v případě maximální smůly čekají maximálně 3 restarty WAMMU :-) .
Na dalších obrázcích je následné dění. Po volbě 'Telefon->Připojit' jsem v menu 'Načíst' postupně zvolil jednu položku za druhou a vše se mi načetlo.

Pozor !
Voba menu 'Načíst vše' mi nikdy a nikde nefungovala.
... resp. fungovala nějakou dobu, a pak se program zasekl (opět bug?) a musel být zavražděn, neb nešel standardně vypnout.

Další obrázky:
- obr. č.2 - Hlášení o nalezení telefonu (další bug je v polovičním zobrazení tučného nadpisu 'Zkouška').
- obr.č.3 - Načítání dat z telefonu pomocí zabugované funkce 'Načíst vše'. Snímek byl pořízen cca 5s před zakousnutím se programu.
- obr.č.4 - Po zabití WAMMU a znovuspuštění jsem načítal položky postupně a načetl vše. Na obrázku jsou hlavní charakteristiky telefonu. Screeny SMS, či tel. seznamu sem pochopitelně nebudu dávat.
Pozn: Červená barva na screenech je moje cenzura citlivých údajů.


Adresář pro přílohy je plný, takže takto:
č.1 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801143105.png,
č.2 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801143205.png,
č.3 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801143334.png,
č.4 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801151903.png.
« Poslední změna: 09 Srpna 2018, 10:39:57 od Gmisiycs »
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Hezoun Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Wammu
« Odpověď #7 kdy: 02 Srpna 2018, 17:13:49 »
Zdravím.
Excelentní návod. Lépe bych to nenapsal. Vše funguje, tak jak má. Vřelé díky.

dedek43

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Wammu
« Odpověď #8 kdy: 09 Září 2018, 19:33:58 »
Zapoměl jsem dodat že je potřeba instalovat starší verzi 1.8.6 MyPhoneExploler.
Na telefon stáhnout taky aplikaci MyPhoneExplorer z G-play,spustit a krásně se to synchronizuje přes wi-fi.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.