Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký program používáte na evidenci knih v knihovně ?  (Přečteno 1962 krát)

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Jaký program používáte na evidenci knih v knihovně ? Používáte někdo program Bibfilex?

Začínám dávat do pořádku knihovnu, a seznamuji se s možnostmi pro její vedení na počítači.

(Jako vzdálenější výhled bych pak viděl něco co by bylo schopné spolupracovat se stránkami u nás, na Slovensku, i v dalším zahraničí, a bylo schopné si samo stáhnout ke "každé" knize - položce data z mnoha různých stránek, například z nkp.cz, databazeknih.cz, a podobně. To ale teďka rozhodně neřeším.)

Při hledání vhodného programu na organizaci knihovny - sbírky knih jsem (mimo jiné) narazil i na program Bibfilex.
Našel jsem jej na následující stránce Mintu:

https://www.linux-mint-czech.cz/2014/08/sprava-vasi-knihovny-pomoci-bibfilex/

Rád bych jej vyzkoušel. Trošku váhám. Mám Ubuntu a ne Mint.

Uvítám jak vaše zkušenosti s Bibfilexem, tak i informace o dalších podobných programech.
Jde mi především o to který program na evidenci knihovny používáte,  jaké jsou vaše zkušenosti s ním, ale také jak dlouho už jej používáte. Stojím i o názory těch, kteří k tomuto účelu vyzkoušeli hned několik různých programů, u kterého nakonec zůstali, a proč právě ten a žádný jiný.
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.