Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "Busy box v1.1.3 (debian 1:1.1.3-5 unbutu 12)" (původně: Problém)  (Přečteno 5305 krát)

od!n

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Dobrý den.
Včera jsem si poprvé instaloval unbutu 8.04. Když spustím naskočí mi tam:  Busy box v1.1.3 (debian 1:1.1.3-5 unbutu 12) built-in shell (ash)
Poté napíšu help, ale vůbec se v tom nevznám.
Jsem totální začátečník. nevíte co dělat?
Děkuji za odpověď.
« Poslední změna: 27 Dubna 2008, 13:26:24 od Martin 'Želva' Malý »

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

od!n

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Problém
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2008, 10:40:38 »
dekiji ale problem se vyresil sam. ale vyskytl se jeste jeden. kdyz se spusti linux tak system dela kontrolu instalace. na konci kontoly mi to napise: Neni urcen kořenovy system. opravte to z prislusneho menu.
Jenze vubec netusim jak to mam opravit. ???

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Problém
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2008, 10:56:10 »
Zřejmě myslíš po rozdělování disku - to, že není určen kořenový oddíl (systém) znamená, že není přiřazen / .
Moc jsi nepopsal, co jsi dělal a jak a zda to není náhodou alternate cd.
Ale jednoduše:
Ideální je rozdělení ruční (nevím zda instaluješ na čistý disk nebo chceš dualboot s win)
Musíš si vyhradit část disku (celý disk) pro linux a rozdělit ho ideálně na 3 části
1.část cca 10 - 15 GB systém naformátovat na ext3 a přidělit /
2.část cca 1GB naformátovat na swap automaticky přidělí swap
3.část cca zbytek pro svá data (oddělený systém od dat) naformátovat na ex3 a přidělit /home

1 a 3 část může být společná s tím že dáš jen /, ale budeš mít jak data tak systém na jedné partition (části disku).

!!! Pokud máš na disku data, která chceš zachovat nebo děláš dualboot, tak dávej velký pozor co děláš - Zálohuj !!!

EDIT: Jestli by jsi mohl napsat jak se "sám" vyřešil ten problém s Busy box - to pro ostatní.  :)
« Poslední změna: 27 Dubna 2008, 10:59:42 od luisah »

astroman22

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Problém
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2008, 11:32:35 »
dekiji ale problem se vyresil sam. ale vyskytl se jeste jeden. kdyz se spusti linux tak system dela kontrolu instalace. na konci kontoly mi to napise: Neni urcen kořenovy system. opravte to z prislusneho menu.
Jenze vubec netusim jak to mam opravit. ???

no presne tento problem mam aj ja,ked inst. z win.,pomocou wubi,nevie niekto poradit ze ako sa da tato chyba vyriešit???fakt som uz zufalý ???

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Problém
« Odpověď #5 kdy: 27 Dubna 2008, 11:34:53 »
dekiji ale problem se vyresil sam. ale vyskytl se jeste jeden. kdyz se spusti linux tak system dela kontrolu instalace. na konci kontoly mi to napise: Neni urcen kořenovy system. opravte to z prislusneho menu.
Jenze vubec netusim jak to mam opravit. ???

no presne tento problem mam aj ja,ked inst. z win.,pomocou wubi,nevie niekto poradit ze ako sa da tato chyba vyriešit???fakt som uz zufalý ???
Teď jsem ti psal do tvého theardu - myslím, že by bylo ideální to live cd a vyzkoušet to ruční rozdělení podle toho co jsem napsal tady - nikdy jsem neměl problém (taky jsem nikdy nevyzkoušel wubi - tak nemám tušení jak to funguje)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.