Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamrzává mi Ubuntu 16.04  (Přečteno 18125 krát)

Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #50 kdy: 12 Září 2016, 17:06:25 »
To si taky myslim, ze Ubuntu je v tom nevinne

Píšu z mobilu z Tapatalk


Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #51 kdy: 12 Září 2016, 18:03:41 »
Jenze nemam vubec cas si s tim hrat. Potrebuji funkcni PC, takze to dam jako dual a podle casu si budu hrat. Diky vsem za snahu, za cas se urcite ozvu...

Píšu z mobilu z Tapatalk


Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #52 kdy: 12 Září 2016, 18:05:18 »
Pokud by jste meli nekdo slusny navod jak na dual boot w10 s Ubuntu, prosim dejte mi ho sem. Diky moc

Píšu z mobilu z Tapatalk


Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #53 kdy: 12 Září 2016, 18:18:02 »
Nevzdávej to tak brzy, kámo. Ten stroj je sice technicky ten nejnižší level, co jsem u ntb viděl, ale co tak zkusit Elementary OS 0.4 Loki http://blog.elementary.io/post/147637979911/loki-04-stable-release (postavené na Ubuntu 16.04 LTS). Na cca 4x silnějším stroji než máš ty mi to frčí jako blázen...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #54 kdy: 12 Září 2016, 18:25:36 »
To je to, ze me nejvice vyhovuje Unity. Notebook je 2 roky stary a tehdy se mi zdal delo...Myslis, ze se mam s Unity definitivne rozloucit?Nebo je na mem stroji jeste sance?

Píšu z mobilu z Tapatalk


Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #55 kdy: 12 Září 2016, 18:44:23 »
To je to, ze me nejvice vyhovuje Unity. Notebook je 2 roky stary a tehdy se mi zdal delo...Myslis, ze se mam s Unity definitivne rozloucit?Nebo je na mem stroji jeste sance?

Píšu z mobilu z Tapatalk
Zkus Elementary OS v live režimu na USB, vyzkoušej HW - hlavně wifi kartu, jestli funguje, grafiku, jestli se neseká atd. Můj stroj má už 3 roky a všechny distribuce, co jsem zkoušel jsem na něm rozjel bez jakýchkoliv problémů... Hodně záleží na CPU, GPU a wifi modulu - mám štěstí, že Lenovo je vůči Linuxu více než vstřícné.
Unity je přeci jen trošku více nenažrané, třeba oproti Gnome Shellu to je nebe a dudy. Tam, kde se Unity sekalo, GS šlapalo v pohodě...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #56 kdy: 12 Září 2016, 18:48:06 »
A co  Ubuntu Mate nebo Ubuntu Gnome

Píšu z mobilu z Tapatalk


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #57 kdy: 12 Září 2016, 22:52:30 »
Tak to muzes zustat u Mintu - mate ci cinnamon vychazi vicemene z gnome ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #58 kdy: 12 Září 2016, 23:00:23 »
To je to, ze me nejvice vyhovuje Unity. Notebook je 2 roky stary a tehdy se mi zdal delo...Myslis, ze se mam s Unity definitivne rozloucit?Nebo je na mem stroji jeste sance?

Píšu z mobilu z Tapatalk

Vyprdni se na Unity. Místo toho si tam dej dock a na vyhledávání používej gnome-do. Vyjde tě to nastejno a běžet to bude.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #59 kdy: 12 Září 2016, 23:41:36 »
To neznam...to je v gnome

Píšu z mobilu z Tapatalk


Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #60 kdy: 13 Září 2016, 11:19:23 »
Takze z toho vseho vyplyva,ze Unity muina mem NB nepojede?Uz jsem zkusil gnome ubuntu,ubuntu mate,xubunt,lubuntu...vse jede bez zamrzu...jen to unity

Píšu z mobilu z Tapatalk


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #61 kdy: 13 Září 2016, 12:58:14 »
To nikdo z urcitosti nerozsoudi - muze to byt nejaka drobnost, nicmene sam jsi si to shrnul. Vse ostatni tam jede - unity zamrzava. Graficky je take jeste vyspele KDE, ale to je take dost narocne. Muzes vsak zkusit, kdyz uz jsi toho vyzkousel tolik  :)

Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #62 kdy: 15 Září 2016, 16:40:20 »
To neznam...to je v gnome

Píšu z mobilu z Tapatalk

Neznáš, tak to vyzkoušej. Určitě je to nejlepší náhražka Dashe.

edit : https://www.linuxexpres.cz/software/docky-pripodobnete-svuj-system-macu
« Poslední změna: 15 Září 2016, 17:36:18 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #63 kdy: 15 Září 2016, 23:29:49 »
Ja uz jsem fakt v p...Dal jsem tam Ubuntu Gnome a jelo to 3 dny.Tak uz jsem se radoval a dnes zamrzlo taky. Doprcic at mi nikdo nerika,ze ten muj ntb neutahne linuxovy system,kdyz ty zas....Windejsy JO.Dyt nema ani dva roky a ry parametey zas nejaou tak hrozne.

Píšu z mobilu z Tapatalk


Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #64 kdy: 16 Září 2016, 07:49:46 »
Ja uz jsem fakt v p...Dal jsem tam Ubuntu Gnome a jelo to 3 dny.Tak uz jsem se radoval a dnes zamrzlo taky. Doprcic at mi nikdo nerika,ze ten muj ntb neutahne linuxovy system,kdyz ty zas....Windejsy JO.Dyt nema ani dva roky a ry parametey zas nejaou tak hrozne.

Píšu z mobilu z Tapatalk
To vypadá na HW problém. A ten může nastat i u nového ntb - deska, grafická karta, zdroj...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #65 kdy: 16 Září 2016, 08:05:58 »
Ale jaky, kdyz Windows 10 jede bez problemu....

Píšu z mobilu z Tapatalk


Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #66 kdy: 16 Září 2016, 09:29:05 »
Ale jaky, kdyz Windows 10 jede bez problemu....

Píšu z mobilu z Tapatalk
Tak je potom problém mezi klávesnicí a židlí - nejčastější problém v IT, který si mnozí nechtějí připustit, protože se mylně domnívají, že jsou nejchytřejší, nejlepší, nejkrásnější a další nej.
Radil jsem ti, ať zkusíš v live režimu Elementary OS 0.4 Loki >>> http://www.root.cz/clanky/elementary-os-loki-konecne-na-aktualnim-ubuntu/, který je velice vyladěný systém a nedovoluje uživateli radikální zásahy do systému - je de facto blbuvzdorný. Protože uživatel má PC a OS užívat a ne se v něm šťourat a rozbít, co se dá. Další z blbuvzdorných systémů jsou i Windows, ale systémy od MS nedoporučuji kvůli bezpečnosti.
« Poslední změna: 16 Září 2016, 09:32:28 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #67 kdy: 16 Září 2016, 10:04:15 »
Alebo to treba zacat riesit. Prechadzat logy, testovat RAM, disk, instalacne medium, sledovat teploty, pozriet na nete ci ma niekto rovnaky problem na rovnakom HW. Upresnit si ci zamrza cely system alebo len graficka nadstavba ...
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jmp

  • Host
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #68 kdy: 16 Září 2016, 12:00:25 »
co chcete řešit, když jde o bug v jádře vázaný na architekturu procesoru o kterém se ví?
myslím, že jsou postižena novější jádra než 3.16 a problém bude vyřešen snad v jádře 4.8 ...

buď zabere ona obezlička s cstates a nebo je třeba se vyhnout postiženým jádrům
na to, že si to doma někdo jen tak debuguje moc nevěřím (obvzláště když dotyčný není s to si o tom něco přečíst ani po upozornění o co jde :-( )

Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #69 kdy: 16 Září 2016, 13:08:09 »
Dotycny by si rad precetl, ale bohuzel nema cas resit to.Potrebuji NTB k praci.Bohuzel pokud to vidite takto,Ubuntu pro me asi neni.Linux me laka moc,ale nemam na nej cas.Pokud mi nekdo poradi neco,co ani nevim co je,to je pak blbe...pochopitelne pro me.Potrebuji to polopate at to pochopim a vim co delam.Ne,ze neco udelam a ani nevim co a proc.Dekuji vsem za cas co kvuli zacatecnikovi v Linuxu ztratili.

Píšu z mobilu z Tapatalk


Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #70 kdy: 16 Září 2016, 15:39:11 »
Citace
Dotycny by si rad precetl, ale bohuzel nema cas resit to
A to jako myslíš, že se každý přetrhne a poběží k tobě domů zjistit, kde je problém a opravit ho? Proč tedy zakládáš vlákno se žádostí o radu, když vlastně ignoruješ rady zkušenějších linuxáků? S Linuxem se musíš učit od začátku a zapomenout na běžné věci z Windows.
Citace
Pokud mi nekdo poradi neco,co ani nevim co je,to je pak blbe
Ale ten či onen člověk, který ti radí to narozdíl od tebe ví.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #71 kdy: 16 Září 2016, 15:44:24 »
Mimochodem tu radu jsi dostal už na první straně.

Jestli nevíš, co s tím, zkus rovnou starší jádro.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #72 kdy: 16 Září 2016, 15:53:07 »
Hej, klud. Kazdy dajako zacinal. Nechajte nech ma cas si to rozmysliet  a trochu studovat, potom sa na to znovu pozrie a bude mudrejsi. Ked nema cas bude ho mat neskor. No a mozno zatial pokroci aj podpora jeho HW. Alebo jeho ntb zastara a nabuduce bude hladat ntb s lepsou podporou linuxu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #73 kdy: 19 Září 2016, 09:19:11 »
Citace
Dotycny by si rad precetl, ale bohuzel nema cas resit to
A to jako myslíš, že se každý přetrhne a poběží k tobě domů zjistit, kde je problém a opravit ho? Proč tedy zakládáš vlákno se žádostí o radu, když vlastně ignoruješ rady zkušenějších linuxáků? S Linuxem se musíš učit od začátku a zapomenout na běžné věci z Windows.
Citace
Pokud mi nekdo poradi neco,co ani nevim co je,to je pak blbe
Ale ten či onen člověk, který ti radí to narozdíl od tebe ví.
A proto se ho ja na to ptam,kdyz on to vi.Ale ja musim pochopit co mam udelat.Ale pokud nepochopim co delam,muze to on vedet jak chce,kdyz ja vim stejne prd.Potom by mi to mel pokud ho teda neurazi,ze neni kazdy tak skvely linuxak jak on vysvetlit po lopate.

Píšu z mobilu z Tapatalk


Tomáš Wanke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re:Zamrzává mi Ubuntu 16.04
« Odpověď #74 kdy: 10 Října 2016, 17:54:20 »
Tak do toho jdu znovu. Nainstaluju si Ubuntu 16.4 jako jediny system a neni boha abych to nerozjel...kdyz budu neco potrebovat obratim se zde...pomuze mi nekdo?Diky vsem za vse

Píšu z mobilu z Tapatalk


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.